Lista e shenjave per te zbuluar genjeshtrat e partnerit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Lista e shenjave per te zbuluar genjeshtrat e partnerit

  Receta Gatimi  Genjeshtrat padyshim jane armiku numer nje i cdo marredhenie. Duke mos qene i sinqerte do te thote te fshehesh pjese te jetes dhe te ndertosh mure.

  Mure qe shpesh behen vecanerisht te larte ne stinen e veres, kur ju vendosni te beni pushime te ndara.

  Sot ne listen e dhjete gjerave per te kuptuar se tjetri po genjen, rregullat jane zhvilluar fale nje sondazhi te publikuar ne formumin PokerStrategy.com, Akademia poker me e madhe online ne bote. Le t’i besojme pokeristeve per te zbuluar partnerin.

  Para se gjithash vezhgojme shikimin e tij, kush fiksohet shume ne syte e tjetrit, shpesh eshte duke genjyer, si edhe ata qe i mbajne shume poshte.

  Pastaj eshte sjellja, nese ai merr pozicione te pazakonta, ndoshta eshte duke genjyer, nuk di si te gjeje nje ekuiliber mes trupit dhe fjaleve.

  Pastaj, syte e qeshur, ekzistojne te pakten gjashte lloje.

  Kjo shprehje e fytyres luan nje rol te rendesishem ne sinjalizimin e qellimeve tona.

  Buzeqeshja, pershembull mund te maskoje sikletin qe ndjejme kur mashtrojme.

  Mjafton te shikojme duart, gjestikulaioni, sidomos per 11 per qind te lojtareve te pokerit, eshte nje tjeter tregues qe personi po genjen.

  Nje tjeter gjest klasik eshte prekja e flokeve. Edhe kryqezimi i kembeve edhe i duarve tregon nje shenje te mbylljes.

  Genjeshtra, nder te tjera, eshte e lidhur me tonin me te larte te zerit dhe me ndrsyhimimet e tonit.

  Gjate bisedes, tregohuni te kujdesshem nese partneri ben shume pauza dhe nese mbi te gjitha vonohet ne pergjigjje.

  Nder elementet qe tregojne nje tradheti, eshte edhe ndryshimi i look-ut, qe vlen si per meshkujt edhe per femrat.

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Faleminderit labe

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Keto i di un po na trego ndonje te re

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  gjeja me bukur se ndodhe ne ket jete ,eshte genjeshtra se ka kembet e shkurta kjo me gezon pamas

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e Syrius
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Postime
  19
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  gjeja me bukur se ndodhe ne ket jete ,eshte genjeshtra se ka kembet e shkurta kjo me gezon pamas
  Dite e lodhshme.

  Shume birra (2, shume per nje plak si une) Shume berryla, shume te futme...

  ...nje dite normale pune...


  Jeta :

  Every lie contains truth, and every truth contains a lie....

  If it's not found out, a lie becomes the truth.!!


  Po plakem..

  ...jam Don kishot, po jo me aq shume...

  Bardh e Zi? Dikur... Para grushtave qe hengra.

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e Syrius
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Postime
  19
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ps: t'ju pershendes me nje kenge?  Gjithashtu dua te pyes per dicka:

  Kur kisha xhaketen e vjeter , thosha gjera drejt, ne shtrat flija vetem...vetem krejt..

  me mire s'po e vazhdoj fabulen se jetoni ca ne shqiperi...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kujdes me zgjedhjen e partnerit
  Nga Kliton nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-03-2013, 09:50 PM
 2. Sportet sipas shenjave tė horoskopit
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-03-2012, 10:45 PM
 3. Sharmi i dashurisė i shenjave tė horoskopit
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 11-02-2012, 02:20 PM
 4. Hetuesi nga Shkodra: Kam zbuluar misterin e Stonehenge
  Nga ardona nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-07-2010, 02:04 AM
 5. Qenit tė shurdhėr ia mėsojnė gjuhėn e shenjave
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-09-2009, 06:45 PM