Planeti i pėrbėrė nga diamantėt (VIDEO)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Planeti i pėrbėrė nga diamantėt (VIDEO)

  Receta Gatimi

  Ky ėshtė njė zbulim pėr tė cilin mund tė thuhet se ėshtė i "ēmuar". Shkencėtarėt nė Universitetin e Manēesterit mendojnė se kanė zbuluar njė yll (qė dikur ishte masiv) nė Rrugėn e Qumėshtit qė ėshtė transformuar nė njė planet tė vogėl i pėrbėrė nga guri i ēmuar.

  Ekipi kėrkimor ndėrkombėtar nė fillim e zbuloi si njė yll tė pazakontė, quajtur pulsar, dhe e vazhdoi studimin duke pėrdorur njė teleskop me bazė nė njė observator nė Cheshire.

  "Pulsari" i quajtur PSR J1719-1438 ėshtė 4,000 vite dritė larg


 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Mahnitese . ....

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Lum ata astronaut qe do zbresin ne kete planet!

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  mbase ka edhe per shqiptaret pak diamant aty

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Planet i perbere prej diamanti
  Nga smocking2 nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-09-2011, 11:00 PM
 2. Planeti Toke ?
  Nga Erinaa nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-02-2011, 04:01 PM
 3. Zbulohet planeti i parė i njė galaksie tjetėr
  Nga ardona nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-11-2010, 03:37 PM
 4. Marsi, planeti qe fsheh ujin nen siperfaqe
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-01-2010, 11:40 PM
 5. Pas 11 vjetėsh, zbulohet planeti i humbur
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-04-2009, 05:14 PM