Rikujtojme kohet femijrore


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e lettas
  Anėtarėsimi
  Aug 2011
  Postime
  38
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Talking Rikujtojme kohet femijrore

  Receta Gatimi

  qe nga koha kur isha femij fitova shumqka gjithqka qe beja ishte reale asgje nuk ishte si tani jeta beri qe te dryshojme koha kaloi filluam te rritemi dhe me asgje pos kujtimeve te bukura dhe gjunjeve te lenduar nga femijeria nuk mbeti jeta e njerezve te medhenje eshte me delikate me e paduruar ka gjera qe ne nuk mund te pajtohemi me to edhe pse fati i ka shkruar ne ate menyre kemi mallengjim per rikthimin e viteve te lumtura kur loznim te gjithe femijet dhe vetem nata ishte ajo qe na ndante nga femijet e tjere por asgje nuk zgjate gjithmone qdo fillim ka fund qdo fund ka arsye me pastaj njeriu kaloon ne faza tjera jetesore vien koha per ne shkolle ke shoqeri por jo si ajo qe kishe me femijet e lagjes kur kalojne disa vite fillon te kuptosh boten e njeriut duke pare se njeriu per njeriun eshte ujk si thone dhe secili filone te shoh interesat e tij personale dhe harrohet shoqeria dhe gjithqka nga ajo qe kishe ne femijeri e rini njeri me pas ballafaqohe t me problem sociale e familjare dhe humbe kontakti me personat qe ndikuan ne zhvillimin tend moral pas se gjithash edhe per largim me te madh ndodh qe te jete pasuria ,fama ,dhe shumeqka tjeter qe ne te jemi nen nje petk tjeter dhe jo ne ate qe jemmi ne te vertet vetem thjeshtesia eshte arma kryesore qe i bene njerzit te afruar me njeri tjetrin dhe te kene kujtime mallengjyese per kohet e kaluara se bashku sepse jetojme ne nje bote kur nje njeri te thote mik e tjetri armik dikush te thote po deshe jeto pra jetojme ne kete bote te ndyre ku ka 100 maska per nje fetyre dhe e vetmja per hire te se ciles ja vlen ta dush jeten eshte femijria e bukur dhe realiste ...

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  eee... eshte 1 kenge qe e degjoj shpesh dhe ne rreshtat me poshte eshte shum e ver8 dhe i pershtatet edhe ksaj qe the ti

  "Ni kallabllak havera i pata po se di ka shkun,
  per ta jeten desh e japa teper shpejt e harrun,
  qysh u rritem bashk u ngritem pa durim ket sen e pritem,
  po tash qe i hapa syt ngjyra tjera u paraqiten!"

 3. #3
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Besoj se eshte mosha me e bukur e njeriut!....pavarsisht se ka qene nje peridh kohe jo shume e favorshme...ose jo me kushtet qe kane femijet sot...

  por nuk na mungonte loja....lumturia...te qeshurat e pa fajshme qe dilnin nga shpirti....dhe ato te gervishturat kur rrezoheshim...si eksplorues te vegjel qe ishim...donim ti provonim te gjitha!....

  e kujtoj me shume nostalgji ate periudh....kur luaja me shoqet...apo se sa e lidhur isha me motren time (jo se tani nuk jam,por eshte larg)...e merrja me vehte kudo...shoqet e mia ishin edhe te sajat....gezimet dhe lojrat i ndanim bashke....

  ah,sa mall kam...sa do te doja ta ktheja kohen pas.....

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum po m'habit fakti qe pasna shkrujt une qaty?? Neyse...

  Paj po de po... Po ndryshon githcka e tash sidomos qe jena bo me "iPhone e Facebook", mes vet... Une e shoh ket ndryshim shum per keq edhe mduket (goxha i sigurt jom) qe jena bo "Robota t'teknologjis!" Tash kurgjo s'po ka lezet... Kejt me iPhone me facebook me mualife, del me pi 1 kafe, nuk fol me ty, po thot "mos ma tesh se jom n'facebook!" S'sheh mo fmi tu lujt as njerz n'park as kurgjo, kejt monotonia e shkatrrimi teknologjik!!

  Shum kisha pas qef me kthy kohen mbrapa...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Vintage Vienna: Wiena ne kohet e vjetra (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Turizėm dhe Udhėtime
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2012, 10:04 PM
 2. Kompiuteri kohet e fundit punon si kondicionere
  Nga paolo maldini nė forum Sisteme Operative
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 18-08-2011, 12:44 PM
 3. U ktheva pas nje kohet te gjatė
  Nga mentor1993 nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-10-2010, 06:45 PM