Bashkėjetesa pėrpara martesės rrit shanset pėr divorc!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 21
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Bashkėjetesa pėrpara martesės rrit shanset pėr divorc!

  Receta Gatimi  Ēiftet qė jetojnė sė bashku pėrpara se tė martohen kanė mė shumė gjasa tė divorcohen, thotė njė raport i ri.

  Studimi, gjithashtu zbuloi se ēiftet po bashkėjetojnė gjithnjė e mė shumė.

  Nga studimi u zbulua se bashkėjetesa ėshtė bėrė "njė gjėndje mė e brishtė e marrėdhėnieve se mė pėrpara".

  Thuhet se ēiftet qė bashkėjetojnė pėrpara se tė martohen kanė 45 pėr qind mė shumė gjasa qė tė ndahen se sa ata qė presin deri pas martese.

  Raporti u realizua nga Dr. John Hayward dhe Dr. Guy Brandon.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mendoj se ndodh e kunderta! Mund dhe ta njohesh me mir duke bashkjetuar! Kuptohet nuk flas per bashkjetesa 5-7-10 vjeēare!

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Mendoj se ndodh e kunderta! Mund dhe ta njohesh me mir duke bashkjetuar! Kuptohet nuk flas per bashkjetesa 5-7-10 vjeēare!
  Reno un jam dakord me ty se duhet ta njohim partneren perpara se te martohemi ,por nuk me duket e drejte bashkejetesa.Ka shume cifte qe kur femra mbetet shtazene burri largohet e nuk martohen.Ne kete rast pasojat i vuajne femijet.Dhe te shtoj dicka tjeter qekur ka dal divorci eshte rritur vuajtja e femijeve.Pasi divorci keqperdoret ne te shumten e rasteve per te krijuar lidhje te reja.Kjo e shkaterron femijen.Po ju tregoj nje histori tronditese.Ne Amerike nje polic ishte i martuar dhe kishte nje djal.Pas disa kohesh kur djali mbushi mbi 8 vjec prinderit u divorcuan.Djali pesoi nje traume edhe me te madhe kur babai u lidh me nje tjeter e kjo e fundit ngeli shtatzen.Djali nga zemerimi vrau gruan shtatzene.Djali eshte 10 -11vjec e po diskutohet per ta ekzekutuar.Ky eshte divorci ,nje shkaterrim i familjes qe le pasoja tek femija .

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
  Reno un jam dakord me ty se duhet ta njohim partneren perpara se te martohemi ,por nuk me duket e drejte bashkejetesa.Ka shume cifte qe kur femra mbetet shtazene burri largohet e nuk martohen.Ne kete rast pasojat i vuajne femijet.Dhe te shtoj dicka tjeter qekur ka dal divorci eshte rritur vuajtja e femijeve.Pasi divorci keqperdoret ne te shumten e rasteve per te krijuar lidhje te reja.Kjo e shkaterron femijen.Po ju tregoj nje histori tronditese.Ne Amerike nje polic ishte i martuar dhe kishte nje djal.Pas disa kohesh kur djali mbushi mbi 8 vjec prinderit u divorcuan.Djali pesoi nje traume edhe me te madhe kur babai u lidh me nje tjeter e kjo e fundit ngeli shtatzen.Djali nga zemerimi vrau gruan shtatzene.Djali eshte 10 -11vjec e po diskutohet per ta ekzekutuar.Ky eshte divorci ,nje shkaterrim i familjes qe le pasoja tek femija .
  pajtohem me mendimin tende ,vertet femijet jan ata se po e vuajn me shum ndarjen(viktim e rastit)

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shiko, mos mendoni se martesa e mban ciftin pa u ndar! Po vajti tek ndarja mund te ndahen dhe ne martes! Te besh femij para martese besoj se eshte zgjedhje e te dyve (perjashtuar aksidentet)!

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Per mendimin tim bashkejetesa eshte 100 here me e mire se Martesa ! Nuk t`rrihet me to merr canten dhe tung tung ... e jo keshtu 2 muj jo kurore divorc etj... hajt vlla se 1 her kem me vdek

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  un per vete jam sh dakort me temen....sepse ata qe bashkjetojn , ja kan pir lengun njeri tjetrit...
  sepse ndodh kjo , qe ne bashkjetes jan si ne muaj mjalti
  dhe kur martohen kerkojn te gjejn po te njejtin rehat qe kan pas gjat bashkjeteses...por ja qe nuk e gjejn
  mund te njihen , 1, 2 3 vj apo sa te duan...por te jetojn vec e vec...kshu shijojn gjaaaaaaat martesen e tyre

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  "po kur te pihet lengu ne martes?" te ndahen?

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po ti mos u kap vetem te fjalia e par
  ne bashkjetes partneret jan thj si dy te dashur , dhe ashtu e trajtojn nj tj
  kur vin martesa , duan po te njejten perkujdesje....apo raport...por nuk e gjen.....................

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Por martesen nga bashkjetesa e dallon vetem celibrimi! Pse mos te ket perkujdesje ne martes?

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  kur 2 njerez bashkjetojn , e bejn kte per tu njohur me mir...dhe nga kjo njohje varet e ardhmja , nese do kalojn jeten bashk....pra te kalojn apo jo ne martes
  nuk mund ti quash njesoj martesen me bashkjetesen duke i dalluar thj nga celebrimi
  martesa esht nje hap me para!!

 12. #12
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Dhe une mendoj te kunderten...Shum cifte, te cilet jane martuar me shkese, vuajne midis tyre sepse shpesh hasin ne mosperputhje karakteresh, dhe cfare bejne, kerkojne ta cojne perpara martesen me paterica, per hir te familjes apo atyre qe do mund te mendojne njerezit. Bashkjetesa me duket nje zgjedhje me e mire per ta njohur personin me te cilin do te kalosh jeten. Edhe te dashur po te kesh, nuk mund te mendosh se e njeh, kur TI mund ta takosh ate jo cdo dite, apo edhe kur e takon cdo dite, rri me te max 1-2 ore, por ama se si do te sillet ai person ne cdo aspekt, mund ta njohesh vetem nqs jeton me te cdo dit. Bashkjetesa mua me duket se ta jep kete mundsi, dhe kur ti mendon se eshte momenti i duhur per te shkuar nje hap me perpara ben martesen, po nuk mendoj se ky cift, qe njohin me mire njeri-tjetrin, te kene me shume mundesi per tu ndare.

 13. #13
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shum e vertet

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Okej e marrim bashkejetesen nga kendveshtrimi i djemve po te mendojme pak:Si do te na dukej neve nese dikush tallet me motren tone e len shtatzen e ik.Vellau duhet ta mbroj te motren.Me siper thashe se divorci duhet por ne te shumten e rasteve keqperdoret

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Alfa, motra duhet te ket ment ne kok, se jo vellai por asnjeri smund ti rri mbi kok!
  Shume mir e ke then Iglo!

 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Reno si do i vinte nje shqiptari te vertet po te talleshin me motren e tij???Se e di per italianet.Ata jane shume liberale.Nga ky kendveshtrim e mora une.Se po ta marrim nga kendveshtrimi tjeter edhe mua me pelqejnė aventurat.

 17. #17
  i/e rregjistruar Maska e edoria
  Anėtarėsimi
  Dec 2011
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Te dashur miq ,une mendoj se nje cift duhet te kete kohen e nevojshme per tu njohur dhe mbas kesaj duhet te kaloje ne martese.Dhe ne kohet me pare ka ekzistuar e ashtuquajtur fejese.Te gjithe e dime qe nje martese kerkon pergjegjshmeri nga te dy palet,perkushtim dhe tolerance,ndryshe ajo nuk funksionon.Bashkejetesa eshte nje "martese "pa pergjegjshmeri,nje bashkejetese nuk presupozon femije, prandaj ju vajza mos beni eksperimente me veten tuaj me te ashtuquajturen njohje .,por binduni me veten qe kur te jeni te gatshme per te krijuar familje duhet ta filloni me pergjegjshmeri e seriozitet ate.

 18. #18
  i/e rregjistruar Maska e edoria
  Anėtarėsimi
  Dec 2011
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ..ti e paske kuptuar se po vjen 2012...

 19. #19
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Normale e ka pir lengun qe ne fillim

 20. #20
  i/e rregjistruar 10% Maska e Leda
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  39
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  jam dakort me mendimin tend,flas nga eksperienca

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. 10 fajtorėt kryesor pėr divorc
  Nga Kliton nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-02-2013, 11:57 PM
 2. Divorc dhe akuza mes prindėrve pėr vajzėn e zhdukur
  Nga Erinaa nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-12-2010, 01:41 PM
 3. Mourinho, divorc pas 20 viteve martese
  Nga Kliton nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-06-2009, 05:26 PM
 4. Xhordan, pėrgatitjet e fundit pėr divorc
  Nga kristimcs nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-06-2009, 01:19 PM
 5. Najada , aventura nga provokimi te bashkejetesa
  Nga Coca-Cola nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-07-2008, 09:46 AM