Ja cilat jane zakonet me te keqia te meshkujve


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Ja cilat jane zakonet me te keqia te meshkujve

  Receta Gatimi  Zakonet e keqia jane ato sjelljet e “natyralizuara”, qe me kohen dhe me pavemendshmerine mund edhe te perkeqesohen.

  Nga me e parrezikshmja, ajo e ngrenies se thonjve dhe deri tek ajo me e bezisshmja, sidomos nese jetoni me te, pikerisht mbledhja e rrobave te pista ne nje sirtar, ndoshta me rrobat e pastra.

  Jane vertet shume zakonet e keqia te meshkujve tone qe nuk i durojme dot dhe qe na bejne te mendojme dhe tashme japin doreheqjen, djemte jane teresisht te pashprese.

  Ndoshta ju nuk e dini, por te gjitha keto dhjete sjellje irrituese qe mund te demtojne, ne menyre te pavetedijshme, marredheniet nderpersonale, mund te korrigjohen, nese luftoni me vetedije.

  - Qimet e mjekres dhe floket ne lavaman

  Mbetjet e mjekres se sapo hequr dhe qimet e flokeve, sa here qe meshkujt tane vene makinen elektrike, lavamani i banjes duket nje fushe beteje.

  Te perdoresh banjen menjehere pas tyre, per shume gra eshte irrtuese dhe e padurueshme.

  - Peshqirat mbi shtrat

  Meshkujt pelqejne vecanerisht peshqirat dhe robedishanin. Pas nje dushi, meshkujt tane pelqejne te relaksohen me robedishanin e pathare, ne krevat ose me keq akoma ne divan, ku jasteket mbledhin te gjithe lageshtine.

  - Qeset dhe paketat e cigareve bosh

  Qeset e patatinave bosh dhe paketat e cigareve te mbeldhura mbi rafte dhe ne tavolinen e kuzhines.

  - Perdorimi i shume gotave

  Mashkulli i nevojitet nje filxhan sa here qe deshiron te pi nje kafe, nje caj, uje.

  Duket e pamundur por mashkulli refuzon te perdore te njejtin filxhan qe ka perdorur me pare.

  - Degjimi selektiv

  Degjimi i meshkujve eshte i strukturuar, degjon gjithcka qe nuk do te donte te degjonte dhe nuk degjon as edhe nje fjale te asaj qe jeni duke i thene.

  Ky selektim eshte me fjale te tjera, arma e tij mbrojtese me e madhe, ose justifikimi kryesor i te gjithe harresave te tij.

  Per gjerat me te rendesishme bej nje liste te te detyrave te javes dhe vendose ne deren e frigoriferit. Ver te zezen mbi te bardhe dhe nuk do te kete me shfajesime.

  - Syte e pafajshem

  Nuk behet fjale per nje akt te vetedijshem, por per nje karakteristike kryesisht mashkullore, syri i pafajeshm eshte nje xhest automatik, i justifikueshem ndoshta, por sigurisht i bezdisshem per partnerin.

  - Telekomanda

  Telekomanda nuk preket, kontrolli i programit te Tv, eshte nje lloj prove qe i lejon atij te ushtroje nje te drejte te lindur.

  Mashkullli percepton vertet kontrollin kur telekomanda eshte krah tij.

  Ne vend qe te filloni nje gare te deshperuar se kush ze i pari divanin, planifikoni programet televizive paraprakisht dhe “prenoto” zgjedhjen tende, ne varesi te disponueshmerise.

  Pirja e duhanit ne shtepi

  Mes te gjithave ky eshte zakoni me bezdises dhe me i rrezikshem per shendetin e partneres dhe te gjithe familjes.

  Kompromisi i pirjes jashte, ne menyre rigoroze edhe ne dimer, eshte absolutisht nje domosdoshmeri.

  Papjekuria ne marredhenie


  Mashkulli eshte vecanerisht miqesor me grupin e tij te miqeve ose me kedo qe ai deshiron te jete sipmatik dhe argetues.

  Kjo eshte nje zgjedhje shume personale, e njejta qe shpesh e ben te veshtire me te tjeret.

  Mashkulli ne krahasim me femren, eshte shpesh i pamatur ne kontekstin e marredhenieve personale dhe kjo sjellje eshte provuar plotesisht.

  Me shume se nje liste e te metave dhe sjelljes se keqe, verteton saktesisht te kunderten, shpjegoi ate qe do te kerkoje nga ai, si duhej te sillej, ndoshta duke sjelle disa shembuj te te njohurve apo te dashurit e shoqeve

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Aa ketu ke te drejt

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  - Telekomanda

  Telekomanda nuk preket, kontrolli i programit te Tv, eshte nje lloj prove qe i lejon atij te ushtroje nje te drejte te lindur.

  shum e vertet kjo sidomos

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Epo cf ti bejm qe meshkujve i bien floket pershembull pastaj sjan te gjitha te verteta

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  hiq pjesen e duhanit qe nuk e pin te ter , e pastaj te teraaaaaa te verteta jan @

 6. #6
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin

  - Perdorimi i shume gotave

  Mashkulli i nevojitet nje filxhan sa here qe deshiron te pi nje kafe, nje caj, uje.

  Duket e pamundur por mashkulli refuzon te perdore te njejtin filxhan qe ka perdorur me pare.
  kjo eshte higjiene vetjake, nuk mund te listohet tek zakonet e keqija...

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
  kjo eshte higjiene vetjake, nuk mund te listohet tek zakonet e keqija...
  po nese do e kishit te hixhena ju , ato gotat do i lanit vet pastaj

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  po nese do e kishit te hixhena ju , ato gotat do i lanit vet pastaj

  i lajn edhe gotat, e ke par me te mir jan meshkujt ne kuzhin se femrat ,veq se jan icik dembela.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 20-09-2013, 08:30 PM
 2. Cilat jane ato 3 gjera pa te cilat s'dilni dot nga shtepia
  Nga kledii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 21-07-2013, 08:48 PM
 3. Ja cilat janė 50 ēuditė Shqiptare !!
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 20-03-2012, 11:02 PM
 4. Cilat veprime te meshkujve e acarojne nje Femer..!
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-03-2012, 03:05 PM
 5. Shtatė problemet mė tė mėdha tė meshkujve pėr tė cilat u vlon gjaku!
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 02-08-2009, 01:11 PM