Zgjohemi tė lumtur, mbyllim ditėn tė mėrzitur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Post Zgjohemi tė lumtur, mbyllim ditėn tė mėrzitur

  Receta Gatimi


  Miliona njerėz zgjohen tė lumtur nė mėngjes, por kjo ndjenjė zbehet me kalimin e ditės, sipas njė studimi tė statuseve nė Twitter.

  Kėrkuesit analizuan tekstet anglisht tė 2.5 milionė njerėzve nė Twitter nga 84 shtete tė botės.

  Tekstet mė “pozitive” i pėrkasin orėve tė para tė ditės, ndėrsa statuset ku shprehet trishtim dhe ankth vihen re mė sė shumti nė orėt e mbrėmjes.

  Michael Macy, i Universitetit tė Nju Jorkut, u shpreh: “Ky studim tregon efektin rifreskues tė gjumit dhe gjithashtu stresin qė shkakton dita e punės tek njerėzit.”

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  te mua ndodh kshu....
  kur zgjohem shpejt, jam me humor te mir....dhe ashtu me iken dita
  ne te kundert , kur zgjohem von...ter diten jam sh e lodhur , dhe me humor te keq !!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  edhe une kur zgjohem ne mengjes sjam keq, por kur fillon dita me kap nje nervoze e madhe saqe sdi cfare te bej tjeter e duhet pastaj te degjoj muzike ose te dal jasht e te ec kot se ndryshe nuk ben :S

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Ehh dhe une ashtu,sa fillon dita punes,sikur fillon monotonia e perditshme,dhe gjithcka ndryshon ne sensin e humorit

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  te un ndodhe kunderta! zgjohm e merzitem po me ndreqt humor avash avash.

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  E di qe nuk e kisha ven re kete gje

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Edhe une gjasme mire e filloj diten..e perfundoj duke bere grusht me jastikun,ose e mbaj frymen nga dashuria ime e madhe "DETI",me ka xhan,dhe mezi me pret te shkoj,hahahahahah

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. A jeni te Lumtur?
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 09-08-2013, 11:34 PM
 2. Beqare... por e lumtur
  Nga dDiana nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 11-02-2012, 06:35 PM
 3. Pėr martesė tė lumtur
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-01-2010, 01:02 PM
 4. Si te mbyllim nje Email ne Hotmail(MSN) account ?
  Nga Design nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 30-11-2009, 09:45 PM
 5. Njė lutje pėr ata qė ju ėshtė mėrzitur jeta
  Nga kuklla nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 09-03-2009, 12:08 AM