Eklips total i hėnės tė shtunėn


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Grusht i Shkathėt 35% Maska e gjendar
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Dardani
  Postime
  1,281
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  3
  Reputacioni
  11

  Post Eklips total i hėnės tė shtunėn

  Receta Gatimi
  Banorė nga e gjithė bota, tė shtunėn, mė 10 dhjetor, do tė mund ta pėrcjellin zėnien e tėrėsishme tė hėnės e cila mė sė miri do tė vėrehet nė Azinė Qendrore e Lindore, Australi dhe nė Havaje, ndėrsa evropianėt do tė mund ta shohin mė poshtė nė lindje gjatė muzgut.
  Eklipsi lunar do tė fillojė nė orėn 11.33 (GMT) para dite dhe do tė zgjasė deri nė orėn 17.30. Faza totale zėnies sė hėnės do zgjasė 51 minuta.
  Kjo zėnie do tė jetė zėnia e fundit totale e hėnės nė vitin 2011. Zėnia para kėsaj ka qenė mė 15 korrik.
  Sivjet kanė qenė edhe katėr zėnie tė pjesshme tė hėnės, mė 4 janar, 1 qershor, 1 korrik dhe mė 25 nėntor.
  Zėnia e ardhshme totale e hėnės do tė jetė nė natėn e 14 e 15 prillit 2014, ndėrsa e pjesshmja nė qershorin vitit tė ardhshėm .
  Gjatė kėtij shekulli do tė ketė gjithsej 85 zėnie totale tė hėnės e mė gjata do tė jetė ajo e 27 korrikut tė vitit 2018.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ishalla eshte qielli pa re!

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Shpresojmė se do tė shihet edhe te ne.

 4. #4
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Asnjeher nuk e kam par

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ēarja e hėnės
  Nga Erdi nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-05-2010, 01:28 AM
 2. Eklipsi Total i Diellit me 1 Gusht
  Nga ReniX nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-07-2008, 07:28 PM
 3. Mrekullia E ēarjes Sė Hėnės
  Nga tetari nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-12-2007, 06:12 PM

Etiketat pėr kėtė Temė