Si te ruaj matriale ne internet?!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 26
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Si te ruaj matriale ne internet?!

  Receta Gatimi

  pershendetje dua te bej nje pyetje.. ? dua te ruaj matrieale ne interne si lojra programe. etj. domethen te jem pak me i qarte. dua te dije nese ka ndonje web qe mund ta kryej kete funksion ? qe te ngarkoj nje loje ose nje program. dhe kur te me duhet te kem mundesi ta mar perseri. domethen te bej pune e nje usb-je ose nje hard disku. egziston kjo gje. ?

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e Epik
  Anėtarėsimi
  Dec 2011
  Postime
  66
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Po egziston nje gje e tille.. Provo merre Dropbox. Ne www.dropbox.com personalisht kete e prdori dhe ruaj shume gjera ku mund te kem akses ne filet e mia kudo qe te shkoj

  Pasi ta instalosh mund te perfitosh edhe disa MB me shume hapesire nese kryen disa veprime!

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  faleminerit. domethen si funksionon kjo . mund te ruaj matriale dhe nuk mer vend fare nga hardisku i pc-s time? po te procedura e instalimit vetem 2gb. thote jan free. me shum duhet te paguash ??

 4. #4
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ne qofte se do qe ta perdoresh si backup per programe te vogla (must dmth) mund te perdoresh dhe
  Kodi:
  http://explore.live.com/skydrive
  dhe mail dhe host, 25gb me up pack 20mb (s'jam i sigurt)

  nqs do me shume me upload free 200mb parts hidh 1 sy tek
  Kodi:
  mediafire.com
  (nuk ka kufizime ne download)


  per mendimin tim hap 2-3 mail accounts ne hotmail dhe me 50gb do jeshe ok.

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  faleminerit. domethen si funksionon kjo . mund te ruaj matriale dhe nuk mer vend fare nga hardisku i pc-s time? po te procedura e instalimit vetem 2gb. thote jan free. me shum duhet te paguash ??
  po per me shume duhet te paguash !

  Por mund te ngarkosh ne Skydrive sic te tha udek, ose ne Mediafire, Sendspace e tjera hoste qe jane free ...

 6. #6
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Me e mire eshte hotmail pasi ke 50 gb dhe i mban te ruajura asnjehere nuk te fshihen pasi ne te tjerat po nuk i perdore fshihen automatikisht

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  erlind po si mund ta perdor kete ?? se se kam shum iden .. por nga qe pashe qe kisha shum programe te ruajtura ne pc time dhe me lindi ideja per kete. thash ti ngarkoj ne ndonje vend dhe ta le hardiskun tim me bosh.. mos i kem kot ne hard disk....

 8. #8
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Hap nje adrese ne hotmail dhe me pas kliko tek skydrive. aty te jepet mundesia te krojosh foldera dhe te besh upload deri ne 50 gb. Filet qe mund te besh upload duhet te jene max deri ne 100mb. Dmth nese ke ndonje file qe eshte 300mb duhet ta ndash me winrar ne tre file prej 100mb dhe i vendos ne nje folder.

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  boooo.. sa e ngaterrushme kjo... domethen nese do te ngarkosh nje program duhet ta besh 100 copa qe ta ngarkosh aty ?

 10. #10
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Pse ne 100 copa??? Nje program qe eshte 500mb ti duhet ta ndash ne 5 pjese me nga 100mb. eshte e thjeshte.

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  ja po te mar nje shembull.. po nje program qe mund te jete 15 gb.. si behet ?

 12. #12
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Kjo normalisht nuk eshte e thjeshte sepse duhet ndare ne shume pjese por duhet te dish qe eshte edhe shume e veshtire per nje upload 15gb

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  te kuptova dhe te falenderoj.. shum.. por me mire po i le ne hardisk ata. sepse qenka shum e veshtire ti ngarkoj dhe ti shkarkoj perseri kur te me duhen. pastaj ata qe dua un te ngarkoj jan te gjitha me shum se 5gb.. flm per ndihmen Erlind

 14. #14
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  ja po te mar nje shembull.. po nje program qe mund te jete 15 gb.. si behet ?

  15GB???

  hahaha dhe host me leke ske per te gjetur te beshe upload parts 15GB
  ...dhe po gjete ne 5 try, 4,999999 here i ke failed (kapito??)

  se me vure ne mendime, c'eshte ky program 15gb???
  1 setup 15gb apo me librari etj

 15. #15
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ate po mundohesha ti shpjegoja se te gjitha kompanite e internetit upload e kane shume shume te ulet pra te duhet shume kohe te besh upload.

 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  jo vtem set up koplet programin.. cdo gje cdo gje..

 17. #17
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  te kuptova dhe te falenderoj.. shum.. por me mire po i le ne hardisk ata. sepse qenka shum e veshtire ti ngarkoj dhe ti shkarkoj perseri kur te me duhen. pastaj ata qe dua un te ngarkoj jan te gjitha me shum se 5gb.. flm per ndihmen Erlind
  per ashtu futi ne nje EXTERN HDD dhe i ke te sigurta

 18. #18
  i/e rregjistruar 20% Maska e Atlantis
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  299
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  pershendetje dua te bej nje pyetje.. ? dua te ruaj matrieale ne interne si lojra programe. etj. domethen te jem pak me i qarte. dua te dije nese ka ndonje web qe mund ta kryej kete funksion ? qe te ngarkoj nje loje ose nje program. dhe kur te me duhet te kem mundesi ta mar perseri. domethen te bej pune e nje usb-je ose nje hard disku. egziston kjo gje. ?

  paolo maldini,hape njė konto nė: www.minus.com,i ke nė start 10 gb hapėsirė pėr ngarkim(upload)por mundesh ti fitosh deri nė 50 gb nėse bėn ''invite''shokėve.D.m.th me 1 ''invite''fiton 1 gb hapėsirė pėrveq 10 gb qė i ke nė start kur e hap konton.Ėshtė edhe njė pėrparėsi tjetėr e minus.com se mund tė hapėsh konto edhe pa e-mail,pra vetėm ''user name''dhe password.Do ta paraqes edhe me fotografiminus.PNGHarrova qė tė tregoj se mund tė bėsh deri 2 gb ngarkim(upload)

 19. #19
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Administratori
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  server
  Postime
  200
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  9
  Reputacioni
  10
  Kjo faqe ofron, 30GB Falas!

  http://www.mixturecloud.com/price

  Nese i interesoj ndonjerit, ofron video, imazhe, file, dokumenta etj.

 20. #20
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Faleminderit Administratori

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Si te bejme lek ne internet!
  Nga eugjeni nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-10-2018, 05:55 AM
 2. Internet apo Celular?
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 21-04-2011, 10:33 PM
 3. Lamtumirė, internet!
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2010, 01:09 AM
 4. Ndihme: Si te ndryshoj dhe te ruaj TTL ne dreambox ?
  Nga enka nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-07-2010, 08:34 PM