10 gjėrat qė burrat kėrkojnė te gratė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Ide 10 gjėrat qė burrat kėrkojnė te gratė

  Receta Gatimi


  Gruaja ideale nuk ekziston, por nuk ka asgjė tė keqe qė njė mashkull tė ėndėrrojė pėr tė. Burrat shohin ndonjėherė ėndrra me sy hapur, duke imagjinuar nė mendjen e tyre gruan perfekte, si nga ana fizike ashtu edhe nė karakter.

  Ja cilat janė 10 gjėrat qė burrat kėrkojnė te njė grua.

  1. Sytė me ngjyrė tė hapur

  Sipas njė sondazhi tė kryer nga francezja 'Journal de femmes' tek 900 lexues tė saj, sytė janė komponenti fizik mė tėrheqės. 40 pėrqind e tė intervistuarve preferojnė sytė, sidomos ata me jeshilė ose blu, 3 pėrqind preferojnė zėrin e ėmbėl, 6 pėrqind flokėt, 15 pėrqind fytyrėn nė total dhe 21 pėrqind fokusohet te dhėmbėt dhe buzėqeshja.

  2. Embelsia

  Gjithnjė sipas sondazhit nė fjalė, ėmbėlsia ėshtė mė e votuara, ndėrsa inteligjenca vjen nė vend tė dytė. Humori i njė vajze apo gruaje zė vendin e tretė...kjo ndoshta se zakonisht batutat duhet t'i bėjnė meshkujt!!!

  3. Bukuria dhe format

  Njė vajze tepėr e dobėt nuk ėshtė mė njė mit. Sipas "L'Internaute", nė 2 mijė meshkuj tė pyetur, 45 pėrqind e tė intervistuarve lėnė kokėn pas femrave tė mbushura.

  4. Truku dhe look-u

  Meshkujve i pėlen edhe gruaja qė mbahet shumė. E veshur me taka tė larta, me gurė tė cmuar nėpėr duar janė detaje qė e bėjnė tė duket mė bukur njė grua. Meshkujt preferojnė gruan e kuruar, qė kujdeset pėr veten dhe nuk e le pasdore.

  5. Detaje jo tė zakonta

  Meshkujt dhe femrat pėlqejnė detajet jo tė zakonta qė e bėjnė tė vecantė njė person.Kėshtu nėse ka njė legen disi tė cuditshėm, nėse ka sy shumė tė mėdhenj, nėse ka piercing...kėto janė detaje qė tėrheqin vėmendjen.

  6. Perfeksioni e ka emrin Kelly Brook

  Sipas studimeve. Kelly Brook ėshtė gruaja perfekte, e bukur, aktore dhe modele e suksesshme. Duke u pėrqendruar nė disa kritere si flokėt, forma e fytyrės, dinstanca e syve, forma e vetullave, masa dhe format, Brook rezulton gruaja perfekte.

  7. Nė Paris eleganca, nė Romė e Barcelonė sensualiteti

  Sipas njė anketimi kryer online nga Harris Interactive per 'Meetic', tek 5090 tė rritur nė Francė, Gjermani, Spanjė, Britani tė Madhe dhe Itali, gruaja europiane pėlqehet pėr motive tė ndryshme. Francezėt e pėlqejnė gruan elegante, ndėrsa spanjollet dhe ato italiane pėlqehen pėr humorin, joshjen dhe ėmbėlsinė.

  8. Flokė tė errėt, joshje e padiskutueshme

  Nėse njė vajzė apo grua ka sy ngjyrė tė celėt, por lėkurėn tė zeshkėt dhe flokė tė errėt, atėherė joshja ėshtė e padiskutueshme. Sipas njė sondazhi tė kryer 53 pėrqind e meshkujve pėlqejnė jashtėzakonisht shumė Monica Bellucci-n dhe flokėt e saj tė jashtėzakonshėm.

  9. Flokė tė bukur, sepse ju vleni!

  58 pėrqind e meshkujve tė intervistuar pėlqejnė gruan me flokė tė gjatė, sepse ky ėshtė njė instrument joshjeje. Ndėrsa floket e mbledhura bisht kali, u pėlqejnė vetėm 9 pėrqind tė meshkujve.

  10. Marrja e iniciativės

  Kohėt kanė ndryshuar dhe 60 pėrqind e meshkujve duan qė tė jenė gratė ato qė marrin iniciativėn.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kelly Brook


  jo po kush te doj mund dhe te flasi!

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  1. Sytė me ngjyrė tė hapur

  Sipas njė sondazhi tė kryer nga francezja 'Journal de femmes' tek 900 lexues tė saj, sytė janė komponenti fizik mė tėrheqės. 40 pėrqind e tė intervistuarve preferojnė sytė, sidomos ata me jeshilė ose blu, 3 pėrqind preferojnė zėrin e ėmbėl, 6 pėrqind flokėt, 15 pėrqind fytyrėn nė total dhe 21 pėrqind fokusohet te dhėmbėt dhe buzėqeshja.

  2. Embelsia

  Gjithnjė sipas sondazhit nė fjalė, ėmbėlsia ėshtė mė e votuara, ndėrsa inteligjenca vjen nė vend tė dytė. Humori i njė vajze apo gruaje zė vendin e tretė...kjo ndoshta se zakonisht batutat duhet t'i bėjnė meshkujt!!!

  3. Bukuria dhe format

  Njė vajze tepėr e dobėt nuk ėshtė mė njė mit. Sipas "L'Internaute", nė 2 mijė meshkuj tė pyetur, 45 pėrqind e tė intervistuarve lėnė kokėn pas femrave tė mbushura.
  8. Flokė tė errėt, joshje e padiskutueshme

  Nėse njė vajzė apo grua ka sy ngjyrė tė celėt, por lėkurėn tė zeshkėt dhe flokė tė errėt, atėherė joshja ėshtė e padiskutueshme. Sipas njė sondazhi tė kryer 53 pėrqind e meshkujve pėlqejnė jashtėzakonisht shumė Monica Bellucci-n dhe flokėt e saj tė jashtėzakonshėm.
  9. Flokė tė bukur, sepse ju vleni!

  58 pėrqind e meshkujve tė intervistuar pėlqejnė gruan me flokė tė gjatė, sepse ky ėshtė njė instrument joshjeje. Ndėrsa floket e mbledhura bisht kali, u pėlqejnė vetėm 9 pėrqind tė meshkujve.

  aha jo keq..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Grate rrahin burrat, 190 denoncime ne vit per dhune!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 28-04-2012, 11:05 PM
 2. E drejta pėr tė urinuar - gratė nė Indi kėrkojnė barazi!
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-04-2012, 02:30 PM
 3. Studimi, gratė kanė kujtesė mė tė fortė se burrat
  Nga ardona nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-09-2010, 09:00 PM
 4. Perse burrat nuk bejne seks pa tabu me grate e tyre
  Nga kuklla nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 13-03-2009, 03:35 AM
 5. Gratė qė flenė pak, mė shumė probleme sesa burrat
  Nga ema_d nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-03-2008, 09:08 AM