Gati 20% e njerėzve ėndėrrojnė problemet nė punė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Cool Gati 20% e njerėzve ėndėrrojnė problemet nė punė

  Receta Gatimi


  Njerėzit mė sė shpeshti ėndėrrojnė shefin, kolegėt dhe problemet e ndryshme nė punė nėse janė nėn stres tė madh apo nėse atė ditė kanė pasur konflikt me ndonjėrin prej kolegėve, vėrteton hulumtimi britanik.

  Stresi dhe tė ngarkuarit me punė janė arsyeja pse shefat dhe konfliktet me ta paraqiten nė ėndrrat tona, zbulon studimi i hotelit “Premier Inn” i kryer nė 2000 njerėz.

  Temat e lidhura me punėn i ėndėrrojmė mė sė shpeshti, madje edhe mė shumė se personat e njohur dhe tė famshėm. Gati 20 pėr qind e njerėzve rregullisht ėndėrrojnė shefat e tyre. Ēdo i treti ėndėrron shefin dhe temat e lidhura me punė nėse ėshtė nėn stres, ndėrsa njė e katėrta e tyre ėndrrėn kolegun nga puna nėse atė ditė janė ngatėrruar rreth diēkaje. Rreth 20 pėr qind tė tyre rregullisht ėndėrrojnė pėr punėn, veēanėrisht nėse janė nėn tension dhe stres, vėrteton hulumtimi.

  “Pavarėsisht se a jemi tė zgjuar apo flemė, problemet nga puna gjithsesi ndikojnė nė ne. Nuk ėshtė ēudi qė ėndrrat pėr punėn janė aq tė shpeshta, sepse megjithatė mė shumė kohė kalojmė atje se nė shtėpi”, thekson ekspertja pėr ėndrra, Davina MacKail.

  Njeriu mesatar ėndėrron ēdo natė, ndėrsa rreth 52 pėr qind ngatėrrohen nga ėndrrat, ndėrsa 60 pėr qind e tyre dėshirojnė tė dinė se ēfarė domethėnie kanė ato ėndrra.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  kjo gje na ndodh dhe ne qe jemi ne shkoll
  sikur kam probleme ne shkoll....sikur ne nje or provimi nuk me shkruan dora....aaa e tmerrshme ajo ndjesi
  nga shqetesimi ndodh !

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Kjo po i ben njerizt te flasin me veten

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Meshkuj jeni gati? 70-vjecarja e virgjėr gati tė dorėzohet !!
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 14-05-2012, 06:54 PM
 2. Tradhtitė e njerėzve tė ndershėm
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-04-2012, 03:33 PM
 3. Bebet ėndėrrojnė nė barkun e nėnės
  Nga vaaldr1n nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 21-09-2011, 05:41 PM
 4. 90% e njerėzve nuk dinė tė pėrdorin Ctrl+F
  Nga vaaldr1n nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:20 PM
 5. Makete tė ndėrtesave nga flokėt e njerėzve
  Nga Enkelejda_24 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-04-2009, 11:01 PM