Dhuratat qė nuk duhet ti blini partnerit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Dhuratat qė nuk duhet ti blini partnerit

  Receta Gatimi
  Kur bėhet fjalė pėr dhurata, njerėzit mund tė klasifikohen nė dy kategori: ata qė pėlqejnė t’i blejnė gjėra tė tjerėve e bėjnė dhurata tė bukura dhe ata qė nuk gjejnė kurrė dhuratėn e duhur.

  Nėse bėni pjesė nė kategorinė e dytė dhe ju zė paniku kur vjen momenti pėr t’i blerė diēka njė personi tė veēantė ja disa kėshilla pėr gjėrat qė NUK duhet t’i blini partnerit/partneres nėse nuk doni debate.

  Mos dhuroni libra dietash, apo kremra anti-rrudhė. Edhe nėse ajo ka dashur tė blejė njė nga kėto gjėra nuk do tė thotė se do qė t’ia blini ju. Ėshtė njėsoj si t’i thuash me fjalė partneres se ėshtė e shėndoshė apo e plakur.

  Mos dhuroni gjėra praktike. Dhurata ėshtė njė mundėsi pėr t’i blerė diēka dikujt qė normalisht nuk do ta blinte vetė.

  Mos dhuroni gjėra tė lira. Mos tregoni qė jeni mė shumė tė shqetėsuar pėr llogarinė tuaj bankare se sa pėr partnerin/partneren.

  Dhuratė “e pėrbashkėt”. Mos dhuroni bileta pėr tė parė grupin tuaj tė preferuar ose njė libėr qė keni dėshirė ta lexoni edhe ju. Dhurata duhet tė jetė vetėm pėr atė qė e merr.

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Faleminderit !

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Faleminderit ..

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Faleminderit

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Dhuroni ēfare tu doj qefi, po ste pelqeu, fute ne Ebay shiteni

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kujdes me zgjedhjen e partnerit
  Nga Kliton nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-03-2013, 09:50 PM
 2. Ide pėr dhuratat e fundvitit
  Nga vaaldr1n nė forum Familja dhe tė Rinjtė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-12-2012, 04:31 PM
 3. The New iPadi: A do ta blini tabletin e Apple?
  Nga vaaldr1n nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-03-2012, 02:05 PM
 4. A do ta blini Windows 8 ?
  Nga vaaldr1n nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 16-03-2012, 05:56 PM
 5. Kujdes kur blini banane!
  Nga Erinaa nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 05-07-2011, 09:37 PM