A ka specie tė pavdekshme? Sigurisht!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  A ka specie tė pavdekshme? Sigurisht!

  Receta Gatimi  Nėse mendoni se nė Tokė nuk ka krijesė tė pavdekshme gaboheni. Turritopsi nutricula ose siē njihet gjerėsisht kandili i detit mund tė jetoj pėrgjithnjė. Pėr kėtė specie nuk ka kufizim natyrorė por ka njė problem tjetėr. Ēelėsi i sekretit qėndron tek aftėsia e kthimit nga i maturuar nė fazė tė papjekur dhe kėshtu pėrsėri.

  “Pėrtejdallimit” (transdifferentiation) quhet ky proces, ku njė qelisė transformohet nė njė lloj tjetėr qelize. Nė kėtė mėnyrė kandili rigjeneron trupin e tij, pafundėsisht.

  Shkencėtarėt kanė vite qė po studiojnė kėtė specie pėr tė kuptuar se si ata mund tė kapėrcejnė vdekjen

  Shihni videon se cila janė 10 speciet mė jetėgjatė

 2. #2
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  11
  imagjinoni si do ishte bota nqs njerezit do arrinin te beheshin te pavdekshem...

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
  imagjinoni si do ishte bota nqs njerezit do arrinin te beheshin te pavdekshem...
  sdo na mbante toka...edhe ashtu mjaft ka

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Kete nuk e dija

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Do ndertoheshin ndertesa shume kateshe duke kaluar dhe atmosferen! - por ēfare do hanim thuaj!!!

 6. #6
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  loooool, do beheshim kanibaliste haha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Bjondet natyrale jane nje specie ne zhdukje
  Nga ulkina nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-05-2011, 02:45 PM