Kujdes me kufjet!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21

  Exclamation Kujdes me kufjet!

  Receta Gatimi


  Tė gjithė personat qė dėgjojnė muzikė nė kufje duhet tė bėjnė kujdes. Izolimi i zhurmave tė tjera dhe pėrqendrimi vetėm tek kėngėt e preferuara mund tė sjellė edhe humbjen e jetės sepse gjithmonė e mė shumė kufjet bėhen burim aksidentesh.

  Njė studim amerikan i publikuar nė revistėn “Injury Prevention”, sqaron se gjatė viteve tė fundit janė trefishuar viktimat si pasojė e dėgjimit tė muzikės me kufje duke ecur nė rrugė. 116 incidente mund tė ishin evituar nėse nuk do tė pėrdoreshin kufjet.

  “Mungesa e dėgjimit e shkaktuar nga kufjet ėshtė njė problem i madh sepse shpesh sinjalet akustike tė makinave janė po aq tė rėndėsishme sa ato vizive”, shkruhet nė revistė.

  Pra, tė ecėsh nė rrugė duke dėgjuar me volumin nė maksimum Led Zeppelin ėshtė njėsoj si tė ecėsh me sy mbyllur. Njė tjetėr e dhėnė shqetėsuese: 2/3 e viktimave janė mė pak se 18 vjeē.

  Por, jo vetėm kaq. Dėgjimi i vazhdueshėm i muzikės nė kufje mund tė dėmtojė seriozisht dėgjimin. Niveli i dėmtimit ėshtė i barabartė me atė dėmtim qė pėsojnė njerėzit qė punojnė nėpėr fabrika apo nė pistat e ngritjes sė avionėve.


  Burimi: Top Channel

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  un njher kam fjet me kufje ne vesh :S

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21
  dhe si u zgjove ne mengjes ?

  Rocking ?

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  dhe si u zgjove ne mengjes ?

  Rocking ?
  hahahhah pakashum

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kujdes nga iluzioni!
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 06-01-2013, 04:47 PM
 2. Flamuri i Kosovės nė kufjet e reperit amerikan
  Nga vaaldr1n nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 10-12-2012, 05:59 PM
 3. Kujdes pėr Seksin
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 03-07-2009, 04:52 PM
 4. Kujdes nga alergjia!
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-04-2009, 05:19 PM
 5. Kujdes nga alkooli
  Nga Coca-Cola nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-08-2008, 01:40 PM