Si mund ta njohėsh njė burrė nga shtrėngimi i dorės?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Si mund ta njohėsh njė burrė nga shtrėngimi i dorės?

  Receta Gatimi


  Mund tė kuptosh shumė nga njė burrė, prej mėnyrės se si ai tė shtrėngon dorėn. Jep aq tė dhėna sa mund tė japė edhe mėnyra e tė veshurit apo mėnyra e tė folurit.

  Duke u thelluar nė kėtė temė "Ask Men" ka kryer njė studim shkencor duke u pėrqendruar tek deshifrimi i kėtij sinjali ndėrpersonal. Rezultatet janė befasuese dhe mund tė japin njė ēelės pėr zbulimin e djalit apo burrit qė ke pėrballė nga mėnyra se si ai tė ka shtrėnguar dorėn.

  Gjithcka nis nga njė e dhėnė shumė e thjeshtė: Shtrėngim dore i vendosur kundėr njė shtrėngimi tė dobėt dore. Nė teori, forca dhe vendosmėria e njė personaliteti janė proporcinalė me forcėn e shtrėngimit. Nėse shtrėngimi i dorės ėshtė i fortė atėherė edhe personaliteti ėshtė i tillė. Nėse njė burrė tė jep dorėn lehtė dhe rreket ta pėrfundojė sa mė shpejt kėtė gjest takimi, atėherė kemi pėrballė njė person qė mund tė sillet pikėrisht nė kėtė mėnyrė, njė person qė i largohet pėrgjegjėsive, detyrave dhe pėrballjeve me tė tjerėt.

  Megjithatė e gjithė sa thamė mė lart nuk duhet tė merret shabllon, sepse sipas studiuesve ka persona qė kur tė japin dorėn e shtrėngojnė fort, dhe kjo ka si qėllim pėr tė fshehur njė personalitet tė brishtė...ashtu sikurse ka edhe shtrėngim dore tė lehtė dhe kjo ėshtė njė shenjė arrogance, qė tregon njė djalė apo njė burrė ndaj personit qė ka pėrballė.

  Burimi: TOP CHANNEL

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Me pak fjale, tani kur te japin doren duhet qe tja kepusim tjetrit

  haha!

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Eshte interesante..por pak a shume i kam kuptuar persononat te cilin e takoj..se cfare njerzish jane..dhe realisht perputhen me ato te siperpermendura...shume interesant si fakt...me pelqen

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. A mund tė ndryshohet njė burrė?
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 09-02-2013, 09:35 PM
 2. Orat e dores te veres 2012 (per femra)
  Nga vaaldr1n nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 10:44 PM
 3. Frena e dorės
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 09:38 PM
 4. Alergji nga drithėrat,si mund t’i njohėsh
  Nga ema_d nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-04-2009, 10:11 AM
 5. 10 orėt e dorės mė tė shtrenjta nė botė!
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-12-2007, 08:33 PM