7 mėnyrat e thjeshta pėr tė forcuar kujtesėn


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  7 mėnyrat e thjeshta pėr tė forcuar kujtesėn

  Receta Gatimi

  Gjithēka ėshtė vėrtetuar shkencėrisht. Ushtrimet janė shumė tė lehta, mjafton tė keni dėshirė dhe kohė.

  1.Shkruani

  .2.Shihni njė peizazh nė natyrė.

  3.Tė folurit me zė tė lartė.

  4.Meditimi (edhe pak fare) .

  5.Imagjinoni se si do tė jetė performanca juaj .

  6.Pėrdorni trupin tuaj pėr tė kodifikuar kujtimet...

  7...dhe pėr tė kujtuar

  Qė nga momenti qė trupi ėshtė i rėndėsishėm pėr tė kodifikuar kujtimet, mund tė na ndihmojė edhe pėr tė kujtuar, dhe pėr t’i grupuar. Psikologėt kanė vėnė re se mund t’i kujtojmė mė mirė ngjarjet e kaluara kur jemi nė tė njėjtin humor dhe pozicion fizik.

 2. #2
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Kujtesen e ndihmon dhe kafeina!

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e woop
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Vendndodhja
  InyourPC!
  Postime
  118
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Te qendrosh disa minuta ne Natyre eshte shume e mire sepse ndihmon shume kujtesen poashtu ne qoftse jemi nervoz bene qe nervat tona te qetesohen shume shpejte

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  pyes veten , si realizohet pika 6
  keshtu vall ? http://www.wpclipart.com/recreation/...rl_cartoon.png


 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  lidhni ndonje gje tek dora ose tek kemba ose dhe ne fyt , dhe do te kujtoheni gjithmone pse e keni lidhur, keshtu qe nuk harroni

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Modele flokesh te thjeshta dhe praktike !!
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-11-2012, 12:50 AM
 2. 5 ushqime qė rrisin kujtesėn
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 13-05-2011, 09:16 PM
 3. 6 menyra te thjeshta si ta lesh duhanin
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-01-2011, 12:48 AM
 4. Kėshilla tė thjeshta pėr shėndet dhe bukuri
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2010, 11:59 AM