Receta Gatimi

Femrat mbajne mend vec momentet e lumtura!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 19 prej 19
  1. #1
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21

    Femrat mbajne mend vec momentet e lumtura!

    Gjatė pėrkujtimit meshkujt dhe femrat pėrdorin pjesė tė ndryshme tė trurit. Ato mė lehtė mbajnė mend momente tė lumtura derisa partnerėt e tyre mbajnė mend ato tė kėqijat, tregon hulumtimi.

    Femrat ngjarjet e pakėndshme i kujtojnė mė pak se sa meshkujt, zbulon studimi i Universitetit Montreal, shkruan Daily Mail. Shkencėtarėt u kanė treguar vullnetarėve fotografi prej maceve e deri te pamjet erotike, ndėrsa reagimet e tyre i kanė pėrcjellė me monitorin EEG.

    Pasi qė kanė shikuar fotografitė, vullnetarėt ėshtė dashur tė shtypin tastin pėr tė vėrtetuar nėse tashmė e kanė parė atė fotografi. Nė teste femrat ishin mė keq kur ishin nė pyetje pamjet e pakėndshme. Ēfarėdo emocionesh pengojnė kujtesėn e tyre, por efektin edhe mė shumė e forcojnė ato negative, vėrteton hulumtimi.

    Femrat mė lehtė kujtojnė momentet e lumtura, ndėrsa meshkujt nė mirė mbajnė mend situatat fatkeqe. Pėr tė rikujtuar ndodhi tė caktuara pėrdorin pjesė tė ndryshme tė trurit.
    “Fotografitė me pamjet emocionale si tė luftės errėsojnė kujtesėn e femrės dhe ato nuk dinė nėse i kanė parė mė herėt. Ato nė vend tė momenteve tė kėqija, mė mirė i mbajnė mend tė mirat, ndėrsa pėr meshkujt ėshtė e kundėrta”, thekson udhėheqėsi i studimit, Mare Lavoie.

    Kur pėrkujtojnė momentet e bukura tek femrat aktivizohet hemisfera e djathtė e trurit, ndėrsa te meshkujt e majta. Rezultatet e kėtij hulumtimi tregojnė qė shikimi i gjėrave varet nga gjinia, shton ai.

  2. #2
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Hic nuk pajtohem me ket artikull ,femrat jan ato se kujtojn gjith jeten ndodhit e hidhura se kalojn ne jet,e kush nuk merziten fare jan meshkujt ..

  3. #3
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
    Hic nuk pajtohem me ket atrikull,femrat jan ato se kujtojn gjith jeten ndodhit e hidhura se kalojn ne jet,e kush nuk merziten fare jan meshkujt ..
    Ne fakt ke te drejte...por sic dhe mund ta lexosh c'do dite ne bote dalin ide te reja...edhe pse mendoj se femrat jane ato qe i vuajne momentet e veshtira ne jete...por gjithsesi mbase ka ardhur momenti qe femrat i kane thene STOP vuajtjeve!

  4. #4
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    Ne fakt ke te drejte...por sic dhe mund ta lexosh c'do dite ne bote dalin ide te reja...edhe pse mendoj se femrat jane ato qe i vuajne momentet e veshtira ne jete...por gjithsesi mbase ka ardhur momenti qe femrat i kane thene STOP vuajtjeve!
    ishalla ka ardh ai moment se femrat thon stop vuajtjeve... por e veshtri per tu besue,sepse vete qenja femer eshte e till e krijuar me ndjenja me te ndishme me e brisht se mashkulli

  5. #5
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
    ishalla ka ardh ai moment se femrat thon stop vuajtjeve... por e veshtri per tu besue,sepse vete qenja femer eshte e till e krijuar me ndjenja me te ndishme me e brisht se mashkulli
    As qe e ve ne dyshim..qe femra nga natyra eshte e brisht...sepse si do qe te jete mashkulli mbetet mashkull..natyra e ka krijuar paksa te "gurte"...nena natyre nuk eshte treguar aspak doreleshuar me ta...t'jua zbuste njecik te uruaren e zemres...

  6. #6
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    ashtu mendoj edhe une, femrat i mbajne mend me shum momentet e keqija ne jete ... si ne lidhje dashurije ashtu edhe ne jeten private te tyre !

  7. #7
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
    ashtu mendoj edhe une, femrat i mbajne mend me shum momentet e keqija ne jete ... si ne lidhje dashurije ashtu edhe ne jeten private te tyre !
    I mbajne mend the..? nuk thua vdesin bashke me to..ehhhhhhh

  8. #8
    Postues Nderi 45% Maska e ulkina
    Anėtarėsimi
    Oct 2010
    Vendndodhja
    fier albania
    Postime
    2,657
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    16
    jo nuk eshte e vertete ... un cuditerisht shume momente sidomos ato te trishta i kam te fiksuara ne koke me detaje ... dhe nje gje goca lart @erinda verte femra eshte e brisht po duhet te behet te behet burrnesh ne shpirt .... dhe sa per meshkujt nuk jan te gjith varet nga tipi i njeriut pavarsisht se mashkulli nga natyra e tij duket e ashper sa per te then ne sy te te tjereve qe UNE JAM BURRE !!

  9. #9
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ulkina Lexo postimin
    jo nuk eshte e vertete ... un cuditerisht shume momente sidomos ato te trishta i kam te fiksuara ne koke me detaje ... dhe nje gje goca lart @erinda verte femra eshte e brisht po duhet te behet te behet burrnesh ne shpirt .... dhe sa per meshkujt nuk jan te gjith varet nga tipi i njeriut pavarsisht se mashkulli nga natyra e tij duket e ashper sa per te then ne sy te te tjereve qe UNE JAM BURRE !!
    Ok ulkina une pak a shume e kam thene mendimin tim per meshkujt...dhe gjalle ne bote se do ta ndryshoj...por femra realisht eshte e brisht dhe nuk ka lidhje me burrnesh...aty duket nje femer qe eshte femer tek brishtesia e saj..pasta burrnesh te bene jeta vet..jo burrnesh por burre fare..sepse e perballon jeten me te njejtin intensitet sikur te ishte nje burre...dhe sa per mashkullin qe duket i ashper e ke gabim..mashkulli nuk duket por eshte i ashper...zemer gure jane..te vjen ti mbysesh..:

  10. #10
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    fale demokracise mendimet jane te lira shyqyr zotit ..
    marim te mireqene se cdo e keqe qe ekziston misherohen tek nje mashkull ok !!
    qe femrat mbajne mend momente te lumtura prap po e pranoj .,.,.,por qe femra kurren e kurres nuk harron momentet qe mund ta lendosh ta ofendosh ta perdoresh qofte edhe me sens pozitiv as qe don me te voglin diskutim

  11. #11
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
    fale demokracise mendimet jane te lira shyqyr zotit ..
    marim te mireqene se cdo e keqe qe ekziston misherohen tek nje mashkull ok !!
    qe femrat mbajne mend momente te lumtura prap po e pranoj .,.,.,por qe femra kurren e kurres nuk harron momentet qe mund ta lendosh ta ofendosh ta perdoresh qofte edhe me sens pozitiv as qe don me te voglin diskutim
    Ke shume te drejt Landi,nuk kam cfare te them me pas teje..!

  12. #12
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    qe femrat mbajne mend momente te lumtura prap po e pranoj .,.,.,por qe femra kurren e kurres nuk harron momentet qe mund ta lendosh ta ofendosh ta perdoresh qofte edhe me sens pozitiv as qe don me te voglin diskutim

    shum e vertet kjo .

  13. #13
    Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Vendndodhja
    Jashte Shtetit
    Postime
    560
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    Dmth, e harrokan shpejt "tradhetine"

    Cool!

  14. #14
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    nuk harrojne asgje,mundohen te jetojne me grimcat e momenteve te bukura,sepse ato i mbajne gjalle,

  15. #15
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    kam pershtypjen se mendojne(momente te lumtura) , ne momentet e tyre jo te mira ....

    - - - Updated - - -

  16. #16
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Femrat mbajne mend si te lumturat dhe te shemtuarat....si kunder dhe meshkujt.....ndoshta fokusohen te kujtojne momentet e lumtura pasi zoti i servir paksa me pakic....dhe kuptohet qe gjerat e pakta....kane nje cilesi ne krahasim me sasin....vlere te madhe

  17. #17
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    e thene nga ti domosdo eshte me besueshme ,se behet fjale per gjinine tende !!!

  18. #18
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    e kush e tha kete?????

  19. #19
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Besoj se konfliktet te kjo teme burojn nga fakti qe nuk cilesohet koha se kur burojne kto mendime...
    Po te behet fjal per dicka qe ka qen ne te kaluaren , dhe nuk eshte me ne te tashmen.....ato qe mendohen jan momentet me te bukura.....e ke te fshir cdo gje te keqe qe te ka ndodh apo te kan ber ,, dhe merr shum kenaqsi sa her qe e kthen koken pas ( po nese ende e ndjen mungesen e kti personi , dihet qe ajo cka merr nuk eshte vetem kenaqsia por dhe dhimbje ) ....

    Pooooor......po te behet fjal per dicka qe e ke ende ne te tashmen........ato gjerat e keqija qe te kan ndodh ska shance te te hiqen nga mendja ...madje perkundrazi....i ruan dhe i mban fort aty ne kujtese , per ti perdorur nese te riperseriten .

    Me pak fjal....neve e vlersojm ate momentin e bukur....vetem kur e humbim personin qe na e ka dhuruar...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 19-10-2012, 11:04 AM
  2. Vetėm 33 njerėz nė botė mbajnė mend ēdo moment tė jetės
    Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 18-09-2012, 11:17 PM
  3. Brazilianet, femrat mė tė lumtura nė botė
    Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 08-03-2012, 01:18 PM
  4. Ushqim kinez, dhe per ata qe duan te mbajne diet
    Nga ReniX nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
    Pėrgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 22-06-2009, 03:48 PM
  5. Emigracioni, tė ardhurat qė mbajnė “frymėn” e Shqipėrisė !
    Nga EMAUS nė forum Turizėm dhe Udhėtime
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-09-2007, 11:08 AM