Zbuloni sa vite do tė jetoni


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Zbuloni sa vite do tė jetoni

  Receta Gatimi

  Shkencėtarėt kanė krijuar njė test gjenetik qė zbulon nėse do tė mund tė feston 100 vjetorin e lindjes. Pyetjet rreth dietės, ushtrimeve, familjes dhe stilit tė jetės japin njė pėrgjigje pėr kėtė pyetje. Kėrkuesit amerikanė nga Bostoni kanė hartuar pyetėsorit dhe qė ēdo kush mund ti pėrgjigjet vetė dhe nė fund tė pėrllogarisė se sa vite do tė jetojė.

  Nėse je mashkull nise testin me 86 vite jetė nėse femėr nise me 89.

  Pyetja 1 – A i bėn ballė lehtė stresit? Shto 5 vite nėse po. Nėse stresi tė mposht hiq 5 vite.

  Pyetja 2 – A ka anėtar nė familjen tėnde qė kanė jetuar tė 90-at apo mė shumė? Shto 10 nėse po.

  Pyetja 3 – A bėn tė paktėn 30 minuta ushtrime nė ditė, nė pesė ditė tė javės? Nėse po, shton 5 vite. Nė tė kundėrtėn hiq 5.

  Pyetja 4 – Bėni rregullisht lojėra, sfida pėr trurin si fjalėkryq, puzzle? Nėse po shton 5 vite.

  Pyetja 5 – Bėn dieta juaj qė tė keni trupin normal? Nėse jo, hiq 5. Nėse po mos shto.

  Pyetja 6 – Nėse pi duhan hiq 15. Nėse jo mos shto.

  Tani besoj se keni njė pėrgjigje nėse do mund tė jeton mė shumė se 100 vite apo mė pak.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Vertet argetuese

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e klau
  Anėtarėsimi
  Jan 2011
  Postime
  36
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  une e nisa me 89 dhe me aq e mbylla...

 4. #4
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Une vajta 116 o bo bo kush jeton kaq shume.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjysmoni ushqimin, jetoni 20 vjet mė shumė
  Nga vaaldr1n nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-07-2012, 07:03 PM
 2. Cfare Restoranti do te Rekomandonit nga Qyteti ku jetoni
  Nga ReniX nė forum Turizėm dhe Udhėtime
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 28-04-2012, 11:13 PM
 3. Si organizohen dasmat ne vendin ku jetoni ju?
  Nga Nerti nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 13-04-2012, 04:53 PM
 4. Largoni Helmet nga organizmi, Jetoni Shendetshem:
  Nga mikaela nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-12-2011, 01:05 PM
 5. Zbuloni gjunjėt!
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-02-2008, 08:41 AM