Shikoni se ēfarė do tė merrni nėse kėrkoni nė Google pėr kėtė barazi!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking Shikoni se ēfarė do tė merrni nėse kėrkoni nė Google pėr kėtė barazi!

  Receta Gatimi


  Google ėshtė bėrė gati pėr Shėn Valentin dhe tė gjithė ata tė cilėt dėshirojnė qė inspirimin nga dita e tė dashuruarve ta bartin nė ekran tani kėtė mund ta bėjnė pėrmes njė barazie tė cilėn vetėm duhet ta kopjoni nė kėrkuesin e Google.

  Kopjoni:

  Kodi:
  sqrt(cos(x))*cos(500x)+sqrt(abs(x))-0.7)*(4-x*x)^0.01, sqrt(6-x^2), -sqrt(6-x^2) from -4.5 to 4.5
  dhe kėnaquni me rezultatin. Njė vėrejtje duhet bėrė, e ajo ėshtė se barazia nuk do tė punoj nė Internet Explorer, por do tė punoj pa problem nė Firefox dhe Chrome.

  Nėse ju pėlqeu me tė vėrtetė, atėherė po ju tregojmė edhe njė detaj tė vogėl me tė cilin mund tė luani, e ai ėshtė pjesa e barazisė qė thotė “cos(300x)” e cila ėshtė e ndryshueshme kėshtu qė nėse shėnoni, pėr shembull “500”, zemra do tė duket mė e zgjatur.

  Nė tė vėrtetė mund tė luani edhe me pjesėt e barazisė cos(x) dhe abs(x) duke shėnuar numra tė ndryshėm. Zemrėn nuk do ta fitoni kėshtu por ndoshta paraqitet ndonjė formė tjetėr interesante.

  Dashuria dhe matematika pra siē shihet shkojnė mirė njėri me tjetrin.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Interesante kjo , me ja dergu ndonje vajze te kl qe ka njohuri ne matematik per me ta zgjidhm problemin

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Dashuria dhe matematika pra siē shihet shkojnė mirė njėri me tjetrin.[/QUOTE]

  Po pa dyshim qe shkojne dhe jane njesoj..sepse te dyja jane gjerat me stresuese...problema dhe teori absurde...si nuk me kishte shkuar ne mendje kjo gje..se matematika dhe dashuria shkojne mire me njera tjetren...rroft google per dhuraten per shen valentin...ja pra mendojne dhe per ne qe jemi single...hahahahhaha

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  erinda sa vjeqare je kėshtu ti

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  erinda sa vjeqare je kėshtu ti
  Pse ke ndonje mendje ti...?...Na lere rehat..he te keqen...se nuk jam ne kerkim te shpirtit binjak...keshtu qe mos harxho kohen kot...

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Faelinderit Icemano qe na e tregove

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shikoni Se Cfare Ndodh Ne Yahoo
  Nga abdullah92 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-02-2012, 08:40 PM
 2. Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 06-05-2011, 01:10 PM
 3. Kerkoni ne google per Free account Rapidshare
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-11-2009, 09:15 PM
 4. Shikoni cfare ben ky personi
  Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2008, 12:04 AM
 5. Shikoni se cfare shpik Microsofti
  Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-05-2008, 06:17 PM