Si tė kemi vithe seksi?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1

  Si tė kemi vithe seksi?  Me pak punė mund tė arrini atė qė dėshironi, tė keni vithe seksi dhe tė bukura, qė tė ēmendin. Ka shumė mundėsi se nėse do t’ju pyesnin se cila pjesė e trupit nuk tė pėlqen, shumė do tė pėrgjigjet, vithet.
  Njė pėrgjigje qė nuk tė ēudit aspak, duke pasur parasysh se, tė paktėn duke u bazuar edhe te statistikat, rreth 80 pėr qind e grave pohojnė se nuk u pėlqen forma e tė ndenjurave tė tyre.

  Tė pakėnaqura nga forma, pėrmasat, nga linjat e tyre, tė pakėnaqura nga pamja e tyre e pėrgjithshme.

  Por ēfarė tė bėjmė? Tė paktėn tė jemi tė qetė me veten. Vithet ideale, ato qė ēmendin ēdo burrė dhe qė ngjallin zilinė e shumė grave tė tjera, mos u shqetėsoni, ėshtė shumė e vėshtirė tė gjenden. Shpesh, mė shumė se njė dietė dhe ushtrime fizike, ėshtė njė ēėshtje gjenetike dhe moshe, por nuk do tė thotė se ndaj tyre nuk duhet tė tregohet kujdes.

  Mos u mėrzisni shumė kur shihni modele qė ekspozojnė trupin e tyre me forma tė pėrsosura. Nė pjesėn mė tė madhe tė tyre linjat e bukura dhe tė jashtėzakonshme qė kanė, vijnė si rezultat i shumė faktorėve, duke nisur nga trashėgimia gjenetike, mosha, ushtrimet fizike, dietat, masazhet, produktet kozmetike, nė ndonjė rast edhe ndėrhyrje kirurgjikale, etj. Atėherė ēfarė duhet bėrė? Tė dorėzohemi?
  Nė asnjė mėnyrė, pasi disa gjėra mund tė bėhen edhe nga femrat qė si profesioni nuk kanė modelen apo aktoren.

  Me pak punė mund tė arrini atė qė dėshironi, tė keni vithe seksi dhe tė bukura, qė tė ēmendin. Dhe ja edhe receta qė me tri rregulla tė thjeshta mund tė bėjnė ‘mrekullinė’.

  Por para se tė nisni me kėshillat njė gjė duhet tė keni parasysh. Asnjėherė mos nisni njė dietė sipas mendjes suaj, pasi ato janė shumė tė dėmshme dhe rreziku pėr tė bėrė gabime ėshtė shumė mė i madh. Ndėrkohė, harrojini reklamat e kremrave magjikė dhe produkteve tė tjera kozmetike, qė tė transformojnė nė topmodele.

  1. Aktivitet fizik

  Lėvizni sa mė shumė qė tė mundeni, bėni shėtitje tė gjata nė kėmbė apo me biēikletė. Nėse keni mundėsi mund tė shkoni edhe nė njė palestėr pėr ushtrime mė profesionale. Mos harroni se nuk mjafton qė tė regjistroheni nė njė palestėr njė javė para se tė niseni me pushime, madje, tani jeni pak vonė pėr kėtė verė, por filloni mendoni pėr vitin e ardhshėm.

  2. Dieta

  Ndėrsa aktiviteti fizik do t’ju ndihmojė nė tonifikimin dhe forcimin e muskujve si dhe tė djegė kaloritė e tepėrta, njė dietė e pėrshtatshme do tė ishte njė ndihmesė e madhe pėr trupin tuaj. Por dieta nuk duhet tė jetė drastike, madje e kundėrta. Njė dietė e ekuilibruar dhe qė i pėrshtatet mė mirė mėnyrės suaj tė jetesės, jep rezultate mė tė mira.
  Duke marrė mė pak kalori dhe duke harxhuar mė shumė pėrmes aktivitetit sportiv, do tė vėreni se rezultatet do tė duken shumė shpejt.

  3. Masazhet

  Janė tė kushtueshme dhe jo shumėkush ka dėshirė t’i bėjė. Por ndihmojnė shumė nė stimulimin e qarkullimit tė gjakut. Tė kombinuara edhe me ushtrime fizike dhe dietė ndihmojnė nė arritjen e qėllimit tuaj. Por ka edhe njė mėnyrė shumė tė mirė pėr tė realizuar kėtė hap. Njė nga mėnyrat mė tė mira, qė tė kursejnė shumė para, megjithėse jo shumė profesionale, ėshtė tė masazhoheni nga partneri juaj. Njė masazh i pėrditshėm, jo vetėm qė nuk kushton asgjė, por ndihmon edhe nė afrimin me partnerin tuaj.

 2. #2
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Si tė kemi vithe seksi?

  Po ndonje menyre tjeter, nuk ka Altin??

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si tė kemi kėmbė sa mė tė shėndetshme !!
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 03-05-2012, 08:00 PM
 2. Sa maturante kemi ketu?
  Nga keit nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 22-04-2012, 12:23 PM
 3. Arsyeja pse kemi kujtesė tė dobėt
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-04-2011, 01:58 PM
 4. Seksi dhe teknologjia... Ja cfare marredhenie do te kemi ne te ardhmen
  Nga lovee nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-03-2011, 05:07 PM
 5. Si tė kemi njė IP fallco!
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-03-2008, 03:45 PM