Para se ta vlerėsosh tjetrin…


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Exclamation Para se ta vlerėsosh tjetrin…

  Receta Gatimi
  Beson se mund tė gjykosh pėr tė tjerėt?! Mirė! Po kush prej nesh nuk e beson njė gjė tė tillė?!..Njė shoqatė amerikane ka anketuar me kėtė test disa studentė universitetesh pėr tė pėrcaktuar mundėsitė e tyre pėr gjykim ndaj tjetrit.

  Dy pyetje tė vėshtira

  1. Nėse e njeh njė grua shtatzėnė, e cila ka tetė fėmijė: tre tė shurdhėr, dy tė verbėr, njėri ėshtė mendėrisht i paaftė, dhe gruaja vuan nga sifilizi: A do ta kėshilloje tė abortonte?

  Para se tė pėrgjigjesh shikoje edhe pyetjen e dytė.

  2. Ėshtė afruar koha pėr votimin e njė presidenti tė ri tė botės, dhe sikur zėri yt tė ndihej (vendosej nga fjala jote) pėr zgjedhjen e njė kandidati prej tre sa janė gjithsej qė kanė kėto cilėsi:

  I pari shoqėron politikanė tė devijuar, kėshillohet me astrologė dhe falltarė, ka dy partnere, dhe pėrveē duhanit ai ēdo ditė konsumon nga 8-10 gota verė “Martini”.

  I dyti dy herė ėshtė larguar nga detyra, flenė deri nė mesditė, konsumon lėnde narkotike, ėshtė student dhe ēdo natė e pinė nga ¼ e njė gote uiski.

  Kandidati i tret ka qenė hero lufte dhe ka fituar disa mirėnjohje, vegjetarian, nuk konsumon duhan, pi nga pak alkool dhe kurrė nuk e ka tradhtuar gruan.

  …Cilin kandidat do ta zgjidhje ti?

  Vendos sė pari. Mos shiko pėrgjigjen.

  ***
  Kur tė vendosėsh atėherė lexo informacionet shtesė:
  Kandidati i parė ėshtė president amerikan Franklin Ruzvelti.
  Kandidati i dytė ėshtė lideri britanik Vinston Ēerēili.
  Kandidati i tretė ėshtė lideri gjerman Adolf Hitleri.
  Meqė ra fjala, nėse nė pyetjen e parė gruas shtatzėnė do t’i thuaje tė abortonte ti kėshtu do ta kishe mbytur Betovenin.
  ***
  Para se tė gjykosh tjetrin mos u frikėso nga pėrpjekjet pėr diē tė re.
  Pėrkujto se amatorėt ishin ata qė ndėrtuan anije derisa Titaniku u ndėrtua nga inxhinier profesional….
  Se fundi, a do ta imagjinoje vendin e punės nė njė kompani, qė ka 500 punėtorė, cilėsitė e tė cilėve janė:
  29 janė tė akuzuar pėr keqtrajtim tė grave.
  7 janė arrestuar pėr shkak tė mashtrimit.
  19 kanė falsifikuar ēeqe parash.
  117 kanė kontribuar drejtpėrdrejtė ose tėrthorazi nė falimentimin e sė paku dy kompanive.
  3 janė arrestuar pėr dhunė ndaj tjerėve.
  71 nuk kanė mundėsi tė marrin kredi pėr shkak tė pamundėsisė sė kthimit tė borxheve tė mėhershme.
  14 janė arrestuar pėr shkak tė akuzave me pėrdorim tė lėndėve narkotike.
  8 janė arrestuar shkak i vjedhjes.
  21 aktualisht janė tė akuzuar me akuza tė ndryshme.
  84 janė arrestuar pėr shkak tė vozitjes nėn ndikimin e alkoolit.
  A mund t’ia qėllosh se cila organizate ėshtė kjo?

  Jo, nuk bėhet fjalė pėr grupe mafioze, edhe mė keq, kėta qė pėrmendėm janė anėtarėt e KONGRESIT AMERIKAN.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Faleminderit ....

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  sikur te gjith te niseshim nga vetja parase ta gjykonim dike, bota do te ishte komplet ndryshe !

  Flm labe

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Para se te gjykosh tjetrin ktheje majen e lapsit nga vetja,jam e sigurt o njeri qe do ta qepesh gojen...keshtu qe mendohu 10000 here!...

 5. #5
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Para se te gjykosh tjetrin ktheje majen e lapsit nga vetja,jam e sigurt o njeri qe do ta qepesh gojen...keshtu qe mendohu 10000 here!...
  Ktheje nga krhau tjeter lapsin jo nga maja se do nxjeresh syte, per te miren tende e kam.

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahahaahah,duhen paksa si shume mend per te kuptuar ate qe kam shkruajtur pak me siper,............me vjen keq shume keq madje qe nuk bene pjese ne ate liste!

  hahahahahahahhahahahaha(shaka),sa kam qeshur!

 7. #7
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Une e kam per te miren tende ti me thua nuk kupton, dakort bej si te duash

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Po ti rrofsh,ja erdhi dikush qe mendon per mua....vete erdhe apo te zune! hahahahahhaha,

 9. #9
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Jo ngaterrova rrugen

 10. #10
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Epo merre harten me vete mbase te udhezon!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 23-03-2012, 12:18 PM
 2. Fotografitė e para tė BMW X1
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-01-2010, 03:06 PM
 3. Mbi 40.000 njerėz hedhin domate nė njėri-tjetrin
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-08-2009, 07:20 PM
 4. Para marteses
  Nga tony65 nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 03-04-2009, 06:28 PM
 5. Pershendetje per njeri tjetrin me kenge e valle!:P
  Nga Alb-Angel nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 31-10-2008, 01:51 PM