Emri i foshnjės, gjysma e prindėrve pendohen


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Emri i foshnjės, gjysma e prindėrve pendohen

  Receta Gatimi
  Tė zgjedhėsh njė emėr pėr fėmijėn ėshtė njė detyrė e vėshtirė pėr shumė prindėr dhe njė studim i ri thotė se mė shumė se gjysma, pėrkatėsisht 54 pėr qind e prindėrve pendohen pėr zgjedhjen e tyre. 49 pėr qind thonė se emri nuk reflekton personalitetin e foshnjės kur ai rritet.

  1 nė 25 prindėr pranoi se do tė kishte zgjedhur njė emėr tjetėr, dhe mbi 26 pėr qind e tyre thonė se mė kalimin e viteve nuk e pėlqejnė mė emrin e fėmijės sė tyre, sepse ėshtė bėrė shumė i pėrdorshėm. Studimi thotė po ashtu se kur njėri nga personat nė ēift propozon njė emėr, tendenca e parė e partnerit ėshtė ta refuzojė. Kjo ndodh nė 22 pėr qind tė rasteve.

  David Figlio, i Universitetit Northwestern nė Illinois hetoi impaktin afatgjatė qė kanė emrat tek individėt. Sipas tij, njė nė pesė prindėr kėrkon madje tė ndėrrojė edhe emrin e tij pas disa vitesh.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Per mua nuk jan penduar

 3. #3
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  As per mua :

  Qyqa , ēa eshte kjo kur ti teket prinderve te nderrojne emrin e femise ...femija do ēoroditet fare ....
  Nuk medojne me thelle disa ...

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  as per mua
  si e ke emrin ti mima ?

 5. #5
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Se them LIve se ma marrin m'sysh lol
  Lexo pm

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin
  Se them LIve se ma marrin m'sysh lol
  Lexo pm

 7. #7
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Une jam perpjekur te kuptoj cfare kuptimi ka emri im por nuk e kam gjet akoma (mister)

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  as me mua nuk i kane rene pishman

  Po tani duhet te behet 1 zgjedhje paksa me vend, se nuk shkon emrin femijes "Sahit" psh e babai ta kete "Yll" ose "Elvis" ... per mendimin tim emri duhet te bazohet dikund dhe te kete nje kuptim, se fundi fundit pa emer nuk mbetet as1

  dhe kur ta pyesi mesuesi femijen ne shkolle si e ke emrin ti ?

  Sahit, po babai jot ? Elvis

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  as me mua nuk i kane rene pishman

  Po tani duhet te behet 1 zgjedhje paksa me vend, se nuk shkon emrin femijes "Sahit" psh e babai ta kete "Yll" ose "Elvis" ... per mendimin tim emri duhet te bazohet dikund dhe te kete nje kuptim, se fundi fundit pa emer nuk mbetet as1

  dhe kur ta pyesi mesuesi femijen ne shkolle si e ke emrin ti ?

  Sahit, po babai jot ? Elvis
  hahaha....dhe un me kte mendim jam
  jo domosdoshmerisht te ket kuptim...por te pakten te jet emer i kohes....qe femija te mos turperohet nga emri i tij

 10. #10
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Mua nuk ma kane vene emrin prindrit e mi, nuk kane se si pendohen

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 06-03-2012, 10:16 AM
 2. 5 gjėrat pėr tė cilat njerėzit pendohen para vdekjes
  Nga olsii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 05-02-2012, 11:35 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-11-2009, 11:31 AM
 4. Ajetet Kuranore nė trupin e foshnjės
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-10-2009, 07:36 PM
 5. Tatoo mania, por femrat pendohen shpejt
  Nga Kliton nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 04-04-2009, 09:51 AM