Anonymous - Arrestohen 25 Hacker nga Interpol


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12

  Unhappy Anonymous - Arrestohen 25 Hacker nga Interpol

  Receta Gatimi  Interpoli raporton se janė arrestuar 25 anėtarė tė dyshuar tė grupit ndėrkombėtar tė hakerėve Anonimus.
  “Operacioni demaskimi” ishte ndėrmarrė nė disa qytet nė Evropė dhe nė Amerikėn Latine, nė bashkėpunim me policinė nga Argjentina, Kili, Kolumbia dhe Spanja.
  Qindra pjesė tė pajisjeve kompjuterike, telefona mobilė, kartela kreditore dhe para tė gatshme, janė konfiskuar gjatė 40 bastisjeve nė 15 qytete.

  Tė dyshuarit ishin tė moshės 17 e 40 vjeēare.
  Interpoli nuk e ka shpjeguar natyrėn e lidhjes sė dyshuar tė tyre me grupin Anonimus, qė ėshtė njė lėvizje e organizuar ndėrkombėtare e aktivistėve tė Internetit. /rel/
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Sa jan si keta ..

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Po dihet ajo pune,avash avash do te shkrihet fare ky grup,ky te fal FBI.

 4. #4
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  Po dihet ajo pune,avash avash do te shkrihet fare ky grup,ky te fal FBI.
  “You cannot arrest an idea,”


 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  abdullah te keshilloj te nderrosh avatarin

  PS: ata 25 te arrestuarit e gjeten nje vend pune ne shtet

 6. #6
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  abdullah te keshilloj te nderrosh avatarin

  PS: ata 25 te arrestuarit e gjeten nje vend pune ne shtet

  Nuk Kan Ardh akoma tek une

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Te gjithe Anonimus po punojne per qeverrit, qe i urrenin para disa kohesh!

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Te gjithe Anonimus po punojne per qeverrit, qe i urrenin para disa kohesh!
  ehh kush nuk e don "lekun" ?

 9. #9
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  ehh kush nuk e don "lekun" ?

  them se ka akoma njerez me ideal

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga UDEK Lexo postimin
  them se ka akoma njerez me ideal
  Ideali kethehet ne interes kur vihet ne rrezik liria! gje qe po ndodh pothuajse me te gjithe ata qe jane kapur!

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e Momoja
  Anėtarėsimi
  Dec 2010
  Vendndodhja
  Vlore (mos do gje dhe lagjen ? ... pfff )
  Postime
  108
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  nuk po punojn te gjith jo... shumica jan ne duart e FBI vetem per faktin se psh. ish kreu i Lulzsec, Sabu ishte arrestuar ne flagranc nderkoh qe nuk u publikua asnje lajm, dhe kishin arritur ne nje marveshje me federalet qe Sabu te "shiste" antaret e tjer te Lulzsec, mirpo Anonymous nuk esht Lulzsec, dhe nuk ben shaka, un besoj 100% se nuk do shuhet kurr nga FBI sepse pervec antareve aktual, me mijra programues, webmaster, CEH etj i bashkohen grupit cdo jav, gje qe nuk e ndal dot FBI, sic thot dhe Anonymous
  "Ata jan 1% kurse ne jemi 99% te tjer !"

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Normale qe Lulzsec nuk mund te quhet Anonymous, pasi siē eshte thene Anonymous nuk eshte 1.
  Dhe pse Anonymous nuk eshte nje grup hiearkik, nje qender referimi mendoj se e kane! Nese kjo qender "neutralizohet" apo FBI mbledh keta si "reklute", ateher grupi dobesohet deri ne shkrirje.

 13. #13
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Si keta Anonymous dalin perdit duke i perkrahur nuk e besoj se do te dobesohet por do te forcohet

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Anonymous-OS (LiveCD)
  Nga TraHaNa nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-04-2012, 11:22 AM
 2. Grupi Anonymous Crack-on Serverat e FBI-se
  Nga Al Capone nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2012, 11:01 PM
 3. Arrestohen piratet e “Pay Per View”
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-04-2009, 05:26 PM
 4. INTERPOL TIRANA EKSTRADON NGA GREQIA KATER TE KERKUAR
  Nga daku323 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-11-2007, 03:06 PM