Njė “ushtri” romantikėsh kanė ndihmuar nė formulimin e letrės sė dashurisė mė tė gjatė nė botė.

Rekordi ėshtė thyer nė Bukuresht gjatė Dragobetes, festės sė ngjashme me Shėn Valentinin nė Rumani. Rekordi i mėparshėm ėshtė shėnuar nė Amerikė ku nė letrėn e dashurisė shkruan plot 1075 persona.

Kjo letėr konsiston nė fraza dashurie tė shkruara nė njė panel tė madh tė bėrė gati nga organizatorėt. Lidia Feher ishte personi i parė qė shkroi nė kėtė letėr tė veēantė dhe fraza e saj ishte: “Tė dua Rumani!”

Ja fotot e letrės mė tė gjatė tė dashurisė nė botė:

Burimi:

TOP CHANNEL