Qė tjerėt tė kenė mendim tė mirė pėr ty


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9

  Qė tjerėt tė kenė mendim tė mirė pėr ty

  Receta Gatimi

  Largo kėto pesė cilėsi negative qė tė gjykosh drejt gjėrat (dhe rrjedhimisht tė gjykohesh drejt):
  1. Qortimin
  Shmangu nga qortimi i shokėve, prindėrve, liderėve, ngase qortimi kufizon veprimet tua. Kur ti qorton tė tjerėt, sikur ua jep mundėsinė e mposhtjes tėnde, kėshtu, bėn mirė tė ndalesh nga qortimi dhe barti vet pėrgjegjėsitė e jetės sate. Kėsisoj, merr nė duart tua ēėshtjen tėnde dhe hulumton pėr rrugėn e cila tė mundėson pėrmirėsimin e kushteve tė jetės. Vetėm kėshtu mund tė ndihesh i qetė dhe komod.
  2. Krahasimi
  Ndonjėherė veten e krahasojmė me tė tjerėt, kėshtu qė gjithmonė jemi humbės dhe pėrjetojmė njė ngushtim shpirtėror.
  Andaj, stop krahasimit!
  Mė mirė krahasoje gjendjen tėnde tė tanishme dhe gjendjen nė tė cilėn mund tė jesh nė tė ardhmen. Kėrko pėr mundėsi qė tė sigurojnė njė jetesė mė tė mirė dhe fokusohu nė kapacitetet e personalitetit tėnd dhe zhvillimin e tyre.
  3. Jeta e sė kaluarės
  Nėse jetojmė ende me tė kaluarėn, atėherė as e tanishmja dhe as e ardhmja nuk do tė ndėrrojnė. Kėtu qėndron shkaku i dėshtimit. Tė kaluarės duhet t’i referohemi vetėm pėr marrje mėsim nga gjėrat qė na kanė ndodhur.
  4. Kritika
  Lėri kritikat, ngase kritika sjell vetėm reagime negative. Nė vend se tė merresh me tė metat e tyre, kujto gjėra tė mira qė kanė dhe trajto njerėzit me tė butė, ngase vetėm kėshtu pėrparohet!
  5. Dukuria e ‘Unė’-s
  Nėse do qė tė tjerėt tė tallen me ty, gjithmonė fol veē pėr veten tėnde. Njė fjalė e urtė thotė: ‘Folu njerėzve pėr vete, tė dėgjojnė, folu atyre pėr veten e tyre, tė duan!’

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Interesante keto Landi,por me bene pershtypje fakti qe ti "ve" rregulla,hahahahah,sepse ke thene qe nuk te pelqejne rregullat,ndjek ato qe te thot zemra!...ndersa per mua,patjeter jane te vlefshme,sepse une gjithmone eci deri diku ne baze te rregullave,
  faleminderit!

 3. #3
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  eh kur u bera dhe une te ve rregulla lene mo......hahahah

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahahahahah e pranove me ne fund,hahahahah

  me behet qejfi!

 5. #5
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  jo jo se pranoj sikur muri kinez te shembet.....sjam per rregulla une, por jam zgju me mendje te kthjellet sot e i kam rene perqark botes .....

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahhahahah,po mire hajde se po e "besojme",hahhahahah

  shume mire qe je zgjuar me mendjen kthjellet,se une p.sh jam akoma ne gjume, hahahahaha

 7. #7
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  si rrallehere kam fjet heret mbreme, sot si lugat ne oren 7 ne kembe ,takimin e kemi rreth ores 13

  nje kupe te madhe me kafe kam pas nji breakfast-i te lehte e thashe te veme ca rregulla pooooooo..

 8. #8
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  ti thashe keto qe te bie ne kundershtim me rregullat me siper hahahhahahaa po flas per veten...hahahaha

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahahah lidhje interesante mes fjaleve!

  duhen duhen rregullat,sikurse duhen ligjet brenda nje shteti demokratik,ashtu dhe njeriu eshte mire te kete ligjet e tij,e bejne jeten me te "lehte",per tu perballuar,

  dhe une shpejt kam fjetur dhe sic ta thash vazhdoj ende ne kerkim te vetvetes,hahahahahah,se jam energjike zakonisht,por sot,Erinden e ka mberthyer gjumi,po aq keq sa...dhe nje kafe do me ndihmonte shume,hahahah

 10. #10
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  absolutisht me njerezit duhen respektuar disa rregulla e norma ,ka gjera te cilave nuk mund ju besh rregullore te shkruar...

  kur del per gjah vret cte dale para ..hahaaaa del per lepur e vret keter....

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahahahah po pra!...hahahahaha

 12. #12
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  zgjohu e mos fluturo ne shtegetim....

  po te del gjumi ? hahahahaaa

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  nxuq nxuq!.... jooooooo nuk e di por jam kriz fare per gjume,ndoshta ndikon dhe koha,eshte kohe e mire,me diell

 14. #14
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  po mire mesim nuk ke sot me nxenesit ? jo per gje po mos te zene ne gjume hahahahahaa

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahahahah,si jo!...por pak ore kisha sot per fat te mire,pastaj para tyre sakrifikoj...e nxjerr forcen nga fundi i dheut vetem te beje mesim sic duhet!,,,

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. A ju intereson se cfare mendojne te tjeret per ju?!
  Nga Altin111 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 19-03-2015, 11:28 AM
 2. Mendim momenti.......!
  Nga Direktori nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 136
  Postimi i Fundit: 06-12-2014, 11:42 PM
 3. C'mendim ke pėr bjondet ?
  Nga Lirenti nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 27-10-2014, 02:29 PM
 4. Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 08-05-2011, 10:03 PM
 5. AMD humbi tė tjerėt fituan
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-10-2010, 10:52 AM