Provo Windows 8 ne Kompjuterin tuaj - Udhezime Hap pas Hapi pa demtuar Windows 7


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8

  Programe Provo Windows 8 ne Kompjuterin tuaj - Udhezime Hap pas Hapi pa demtuar Windows 7

  Receta Gatimi

  Nese doni te provoni Windows 8 dhe nuk keni nje kompjuter mjaft te fuqishem, ate mund ta beni ne kompjuterin qe keni Windows 7 pa e ri-instaluar.
  Mund te perdorni nje pjes "virtuale" - Ne kete teme do ju udhezoj si ta beni hap pas hapi!

  Nderkoh qe do lexoni temen, shkarko nje imazh ISO te Windows 8.

  Instalimi i Virtual Box

  Nese keni pare filmin Inception ateher mund ta kuptoni se ēfare ben Virtual Box! Nje sistem operativ brenda nje sistemi tjeter operativ.

  Me pak fjale nga Virtual Box, ju mund te provoni/perdorni nje sistem tjeter windows ose linux.

  Virtual Box eshte open source (falas per perdorim) dhe mund ta shkarkoni nga keto adresa:

  VirtualBox per Windows
  VirtualBox per Linux

  Shkarkojeni dhe Instaloje si nje program normal.


  Krijimi i nje Virtual Machine

  Tani ajo qe do bejme eshte te krijojme nje hapesire per Windwos. Kiko mbi NEW!
  Ndiqni te gjitha hapat qe jane bere tek keto pamje ne Virtual Box
  Konfigurimi i Virtual Machine per Windows 8


  Tani na duhet te konfigurojme "kompjuterin" qe krijuam per Windows 8. Ndiqni hapat/konfigurimet si ne pamjet ne vijim:

  Montimi i imazhit ISO per Instalimin e Windows 8

  Mendoj se tani duhet te jet shkarkuar Imazhi i Windows 8???? apo jo! Nejse, prisni nese nuk eshte shkarkuar dhe vazhdoni leximin e temes kur te kompletohet.

  Ndiqni hapat per montimin e imazhit ISO.


  Instalimi i Windows 8

  Per te instaluar Windows 8 tashme duhet vetem te beni Start "ato qe krijuat dhe konfiguruat"!  Se si instalohet Windows 8, me pas shikoni imazhet tek kjo teme nga ku shkarkuat filet ISO.  Nese ju pelqeu ky artikull, ndalo nje ēast per te thene Faleminderit ose jepni nje Reputacion!

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Shume faleminderit Al Capone, good job

 3. #3
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Shume faleminderit Al Capone, good job
  You'r welcome!

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Pune e mire,faleminderit.

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Faleminderit..

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Neser, duhet krijuar nje VM tjeter per Windows RC Preview

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  haha Reno, sot Microsoft gabimisht kishte publikuar lidhjet per shkarkimin e W8 RP, por i kishin hequr prap lol neyse deri neser presim

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  ..pune e bukur.....faleminderit ...!!!...respekte....

 9. #9
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  you'r welcome!

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  pun emire dhe me qarte se kaq ska ku te vej ,

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Keshtu e provova Windows 10

 12. #12
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Keshtu e provova Windows 10
  Si t'u duk? Un e lash nga pertesa...

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  i njejte... por spata shume kohe, dmth iku METRO ne Windows 10???!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 04-02-2013, 03:34 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-06-2012, 03:22 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-02-2012, 07:29 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-01-2010, 03:45 PM

Etiketat pėr kėtė Temė