Profesioni i njėjtė dėmton jetėn private tė ēiftit!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Profesioni i njėjtė dėmton jetėn private tė ēiftit!!

  Receta Gatimi

  Shumė ēifte dėshirojnė qė tė kenė njė punė tė pėrbashkėt dhe qė tė jenė pranė njėri-tjetrit nė ēdo moment, por ka shumė raste qė nga kjo afėrsi e tepėrt, lidhja e tyre tė pėrfundojė.Studimet e fundit tė Universitetit tė Bedfordshires na pohojnė se, nėse njė ēift punon nė njė zyrė tė pėrbashkėt, ata kanė shumė mundėsi ta dobėsojnė lidhjen e tyre dhe mund tė arrijnė deri tek divorci.Sipas profesor Gail Kinman, njė gjė e tillė shkatėrron ekuilibrin mes jetės private dhe profesionale qė ka ēifti.Profesor Kinman shprehet gjithashtu se, nėse dy partnerėt ndajnė tė njėjtin vend pune apo tė njėjtin projekt, ata flasin pėr tė kudo qė tė jenė dhe nuk gjejnė kohė pėr jetėn e tyre intime.Kjo gjė e pengon ēiftin pėr tė vėnė nė distancėn e duhur punėn, qė ata tė kenė mundėsi tė ē'lodhen dhe tė shijojnė jetėn intime.

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Mund te duket mire,por ku ka me bukur se sa te punosh me partnerin tend,e ke gjate gjithe kohes prane!

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  mua sme pelqen kshu
  me pelqen qe te pres me pa durim qe te kthehem ne shtepi per ta par
  pastaj...ke dhe per cfar te flasesh me shum.....kurse po te jen te dy ne nje pun...them se behet monotonii e gjall
  kshu qe ,jam dakort me kte studim!!

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  une do doja pa dyshim ta kisha prane,dhe jo te punoja 8 ore,te shkoja ne shtepi super e lodhur,ai te kerkoj vemendjen time dhe une te mos jem ne gjendjen e duhur per t'ja dhene,sepse normale lodhja bene te veten
  ndersa kur je pran,ai e kupton lodhjen dhe nje perqafim apo nje puthje e tij mund te me shlodhte pa mas..........

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  uuuh..pse duhet te jesh ne nje pun me partnerin qe ai ta kuptoj lodhjen tende?
  ate puthje mund ta marresh dhe nga ai qe po te pret me pa durim per te kaluar gjith pasditen bashk....dhe per te zvendesuar oret e humbura ...

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  joo labe jo,mendimi im ky,do doja shume te punonim bashke,te ndamin c'do sekonde bashke..........

 7. #7
  Direktori 10% Maska e Direktori
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  52
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Studim interesant, nese ishte studim i bazuar ne studim te vertet. Kam mendu qe ciftet me profesione te njejte kane nje te ardhme me te mire pasi mund te kuptohen edhe ne nje qeshtje tjeter te madhe siq eshte profesioni apo karriera, duke i ndihmu njeri tjetrit ne nje te ardhme me te mire.

 8. #8
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  nuk mendoj se do ishte mire te kishin te njejtin profesion ,aq me teper te punonin bashke ,do te ishte nje e ardhme me pikepyetje per te dy ....

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  une nuk e hedh poshte mendimin tim psh....ku ka me bukur se te punosh me njeriun e zemres....te jesh me te ne c'do sekond...

 10. #10
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  dakort, por zemra kur flitet per pune shkakton deme, qe ka pas raste reale qe une i kam pa... pastaj kalohet ne ceshtje aftesish profesionale dhe zemra sduket gjekundi ne horizont....

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  ke shume te drejte,,,,nuk flas ne rastet kur punohet ne nje zyre psh...edhe une nuk i dua..ama ne nje "firm'...do te me pelqente pse jo!....

 12. #12
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  erinda! me mire te shkonit ne shpi dhe vendin e pritjeve me mall ta zinin ceshtjet e punes,e kolegeve e punedhenesve ,,,apo ti iken me vrap ne shpi se te del para, te pyet te uron ,te ngushellon ......une sjam dakort bashke ne nje pune !!!!

 13. #13
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Jam dakort me studimin, sepse ata njerez qe njohe un qe punojn ne te njejtin profesion nuk shkojn mire fare perfshi ketu edhe ata qe jane ne mosh te madhe, sidomos ata qe jan mesues bobo nuk shkojn fare, keta njohe me shum prandaj them per keta.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Profesioni sipas horoskopit
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 02-03-2012, 12:31 PM
 2. iPhone 5 – dizajni i njėjtė, ekrani mė i madh
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-05-2011, 07:11 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-10-2009, 11:50 AM
 4. Nė shtėpinė e ēiftit amerikan kapen 77 mace
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-10-2009, 11:18 AM
 5. Ajo ēka dėmton dhėmbėt, dėmton edhe shėndetin
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-07-2009, 07:48 PM