Me thuaj datelindjen, te te them se cili je !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Me thuaj datelindjen, te te them se cili je !!

  Receta Gatimi
  Data e lindjes e secilit prej nesh e ka nje domethenie.

  Kuptojeni ēfare fshehtesish permban data juaj e lindjes
  .

  Njerezit e lindur ne diten e pare te muajit jane si sheqeri dhe kripa. E shprehin dashurine dhe kurre nuk terhiqen ne qetesi. Mos ua zini per te madhe.

  Personat e lindur me daten dy jane nje mur i vertete. Te qendrosh prane tyre eshte nje nder i madh, por eshte shpate me dy tehe. Kurre nuk efalin "tradhtine".

  Ata persona qe kane lindur me daten tre jane te forte si guri. Nese nje person u futet ne koke, kurre nuk terhiqen prapa. Me te do ta kene te veshtire, por as pa te nuk munden.

  Personaliteti i personave te lindur ne kete date(4) eshte shume i luhatshem. Edhe kur jane te qete ankohen, ndersa dashuria me ta kurre nuk do te jete e sigurt.

  Peseshen mund ta radhitni me nje gote te mbushur me mjalte, por nen ate mjalte gjendet uje. Te arrish deri te zemra e tyre nuk eshte fare e lehte, prandaj me mire eshte te mbeteni te aty.

  Njerezit qe kane lindur ne kete date(6) jane njerez besnike dhe njerez te fjales. Ate qe e paralajmerojne, ate edhe e bejne. Eshte e lehte t'i lendosh, sepse jane shume te ndjeshem.

  Shtateshet jane sikur zogjte ne vere. Pak ne qiell, e pak ne toke. Jane vezhgues te mire, por edhe jane shume argetues.

  Ata qe kane lindur me daten tete jane si aktoret e teatrit. Rolin e presin per nje kohe te gjate, e kur ta fitojne ate rol, natyrisht se e bejne si duhet, por nje gje te tille e bejne vetem sipas menyres se tyre.

  Nenteshet jane si nje guace qe hapen, apo me mire te themi jane si kermijte qe behen flutura. Por, shpejt mund te "vriten" nese nuk i ushqeni me dashuri.

  Te lindurit ne kete date (10) e kane nje personalitet te ngjashem me breshkat. Gjithmone arrijne ne cak, pa marre parasysh sa kohe u duhet, pa marre parasysh se sa shume u duhet te udhetojne dhe pa marre parasysh sfidat.

  Njembedhjeteshet jane si deti. Jane njerez te pazbuluar dhe mjaft terheqes, por mund te jene edhe te rrezikshem po i mashtruat. Mos u premtoni diēka qe nuk mund ta permbushni.

  Numri dymbedhjete e ka nje personalitet te ngjashem me patat. Kurre nuk jane te rehatshem nga brenda, por te qete perbrenda. Bejne mire duke e demtuar veten e tyre.

  Keta njerez (te lindurit ne daten 13) jane shume interesante. Jane disi sikur hithrat. Derisa ju dashurojne falin gjithēka, madje edhe tradhtine.

  E katermbedhjeta eshte numer luanesh. Gjahtojne derisa ta kapin prene, por nese nuk ju pelqen aroma e hedhin. Jane shume te menēur

  Te lindurit ne daten 15 jane persona shume kembengules dhe kurre nuk dorezohen. Dashurojne derisa te digjen. Jane persona me stil.

  Personat e lindur ne kete date (16) jane sikur nje dru bambusi. Eshte e lehte t'u afroheni, sepse pothuajse e pranojne secilin. Jane te durueshem derisa dikush t'u shkoje ne nerva.

  Personat e lindur ne kete date (17) jane persona te mire dhe shume te kujdesshem. Gjithmone e kane zgjidhjen ne duart e tyre.

  Njerezit e lindur ne daten 18 jane si koralet. Veshtire arrihet deri tek ata, por kur t'i rrembeni jane nje zbukurim ne vete. Digjen perbrenda, por veshtire e
  tregojne kete.

  Ate te dates 19 jane njerez me shpirt te thelle. Pa marre parasysh se ku shfaqen, gjithnje i lene shenjat e tyre pas.

  Keta persona (te lindurit ne daten 20) kerkojne siguri, e kane te veshtire te percaktohen per diēka, sepse nuk jane edhe aq te sigurt ne veten e tyre.

  Jane njerez me njeqind kembe te lindurit ne daten 21. Eshte nje bashkim interesant midis luftes dhe dashurise. Pernjehere kerkojne shume. Perhapen ne te gjitha anet dhe e kane veshtire te mblidhen.

  Jane njerez te ngrohte dhe plot ndjenja per te tjeret, te lindurit ne 22. Jane shume te vetedijshem rreth mundesive te tyre dhe kurre nuk i tejkalojne ato.

  Personat e dates 23, ne njeren ane, kane deshire t'i provojne gjerat, por preferojne te qendrojne anash dhe te shikojne. Shpeshhere jane te paparashikueshem.

  Keta persona (24) jane njerez te organizuar dhe mjaft stabil. Nganjehere nuk e durojne barren, por vetem atehere kur te jete teper e rende.

  Personat e dates 25 kerkojne shume pak nga vetja e tyre, por dhurojne shume. Me me deshire pyesin, sepse nuk kane deshire te gabojne. As gabimet e te tjereve nuk i pranojne lehte.

  Keta njerez (te dates 26) ndryshe njihen si elefante. Me me deshire do ta heshtnin nje sulm se sa ta kthejne me lendim.

  Fati nuk i tejkalon kurre, personat e dates 27, patjeter do t'i gjeje. Edhe pse jane te degjueshem, shpesh nuk i degjojne te tjeret.

  Keta persona (2 jane te njohur si njerezit "toke". Luftojne per te drejtat e tyre, edhe pse shpesh humbin. Jane aktive dhe te zjarrte, deshirojne ta ndryshojne boten dhe rregullat.

  Te lindurit ne daten 29 kujdesen shume per gjerat e tyre. Jane shume romantike, ne te shumten e rasteve kete e heshtin, por e tregojne me veprat e tyre.

  Personat e lindur ne kete date (30) njihen si mace. Bejne ate qe e mendojne.

  Keta jane njerez shume te vetedijshem dhe krenare (te lindurit ne daten 31). Edhe pse deshirojne te flasin shume, nuk zbulojne edhe aq per veten e tyre.

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ka edhe te verteta ketu

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Te lindurit ne kete date (10) e kane nje personalitet te ngjashem me breshkat. Gjithmone arrijne ne cak, pa marre parasysh sa kohe u duhet, pa marre parasysh se sa shume u duhet te udhetojne dhe pa marre parasysh sfidat.

  jo keq...

 4. #4
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Personat e dates 23, ne njeren ane, kane deshire t'i provojne gjerat, por preferojne te qendrojne anash dhe te shikojne. Shpeshhere jane te paparashikueshem.
  . Vertet i paparashikueshem jam.

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Shtateshet jane sikur zogjte ne vere. Pak ne qiell, e pak ne toke. Jane vezhgues te mire, por edhe jane shume argetues.

  deri diku,

 6. #6
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Njembedhjeteshet jane si deti. Jane njerez te pazbuluar dhe mjaft terheqes, por mund te jene edhe te rrezikshem po i mashtruat. Mos u premtoni diēka qe nuk mund ta permbushni.

  Pak a shume

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e edoria
  Anėtarėsimi
  Dec 2011
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Njerezit qe kane lindur ne kete date(6) jane njerez besnike dhe njerez te fjales. Ate qe e paralajmerojne, ate edhe e bejne. Eshte e lehte t'i lendosh, sepse jane shume te ndjeshem.
  ...kete te fundit mos e kishim mos e ēanim koken fare do ishim super....

 8. #8
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Po 36 gushti ku eshte?

 9. #9
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahahahaha eh,....

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Personat e lindur ne kete date (17) jane persona te mire dhe shume te kujdesshem. Gjithmone e kane zgjidhjen ne duart e tyre.
  si ma ka gjet...fiks ....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Me thuaj?
  Nga URTESIA nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 166
  Postimi i Fundit: 21-11-2014, 11:21 PM
 2. Ku te te kerkoj me thuaj?
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-10-2012, 10:43 AM
 3. -Thuaj Njė Fjalė-
  Nga Altin111 nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 3233
  Postimi i Fundit: 20-05-2012, 03:29 PM
 4. Ma thuaj te lutem,Pse?...
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 20-03-2012, 03:18 PM
 5. Mė thuaj si ha, tė tė them se si bėn seks
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-03-2008, 03:18 PM