Lazanja Italiane!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Lazanja Italiane!

  Receta Gatimi

  Perbersit:

  350gr mish i grire
  salce domate
  1 pako lasagne te thata te gatshme
  1 liter qumesht
  1 qepe
  2 luge miell
  100 gr gjalpe

  Pergatitja:

  Lyeni nje tigan me vaj skuqni qepen, dhe me pas shtoni mishin e grire. Kur ta shikoni qe eshte kuardisur shtoni kripen dhe salcen e domateve(ose domate te grira)duhet te behet pak si supe nuk duhet te jete i thate. nderkohe pregatisni beshamelen duke ngrohur qumeshtin dhe me pas duke shtuar kremin e pergatitur nga gjalpi i shkrire dhe mielli vazhdoni te perzieni dera sa te behen nje mase. Tani merni nje tepsi dhe hidhni nje shtrese beshamele e pastaj shtroni lasanjet e thata duke i mbuluar me pergatijen e mishit te grire dhe vazhdoni prape me beshamelen lazanjet dhe mishin beni 4 shtresa ose pese varet nga tepsia qe perdorni. Kur te mbaroni piqeni ne furre per 20 minuta me 220°. (Qe te jete me e shijshme shtojini edhe mocarele )

  Ju befte mire!

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  erinda ha Lazanja te shendoshes , me pelqen shume lazanja

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahhha ha une po e kot,se nuk shendoshem qe jo,edhe mua me pelqejne shume,te cfare do lloji,

 4. #4
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Sa do me pelqente te kisha nje super cope lazanje tani!

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Edhe mua Al Capone shuuuuuuuuuume,nuk eshte se pertoj ta beje,por eshte shume e rende tani ne darke,dhe i bie te rri tere naten pa gjume nga stomaku,hahahahhaha

 6. #6
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  po ku eshte darke tani! Deri ne oren 12, qe do flem oho, kam ngren 3 her ! Perton ti...

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahhahahhaah po une fle qe me pulat ne oren 9 jam ne gjumin e 3,hahahahhahahhaah

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Buoneee...


 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Buoneee...

  hahahhahhahhahhahahha Renix sa kam qeshur sa e dua kete figuren,Garfild,hahahahha

 10. #10
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Buoneee...

  Buone, por keto gocat e sotme nuk dine ti gatuajn i blejne te gatshme,

 11. #11
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ehhh duhen kujtuar ndonjeher

 12. #12
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  ehhh duhen kujtuar ndonjeher
  hahahahahah yesss

 13. #13
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  kot me doli perpara kjo tema, voglio lazanje italie

 14. #14
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  kot me doli perpara kjo tema, voglio lazanje italie
  hahahahahha po beje cfare te mungon Loli?!...per gojen e vete askush nuk duhet te pertoj

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Vertet, kush na sjell pak lazanje

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Qofte Italiane...
  Nga Auroraa nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-02-2013, 10:04 PM
 2. Lazanja me Spinaq dhe Rikoto
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 18-04-2012, 10:33 AM
 3. Brusketa Italiane..!
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-02-2012, 11:37 AM
 4. Modelja italiane: Ja si mė gjuajti Berlusconi
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-02-2011, 10:08 PM