Gjatė punės duhet pushim ēdo 20 minuta


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Gjatė punės duhet pushim ēdo 20 minuta

  Receta Gatimi


  Tė gjithė ata qė punojnė nė zyrė dhe qėndrojnė pėr orė tė tėra tė ulur nė njė karrige duhet tė bėjnė njė pushim ēdo 20 minuta. Ky ėshtė pėrfundimi i njė studimi nga shkencėtarėt australianė.

  Kėrkuesit kanė zbuluar se tė bėsh njė xhiro rreth zyrės ēdo 20 minuta ndihmon nė zvogėlimin e nivelit tė glukozės dhe insulinės nė gjak. Studimi ėshtė publikuar nė revistėn ‘Diabetes Care’.

  “Kur ulemi muskujt nuk pėrdoren fare dhe kjo gjė pengon organizmin nė kryerjen e proceseve tė matabolizimit”, thekson profesor David Dunstan i Universitetit tė Melburnit.

  Ky grup kėrkuesish, nė njė studim tė mėparshėm, ka dalė nė pėrfundimin se edhe njerėzit qė shohin 4 orė televizor nė ditė jetojnė mė pak.

  Burimi:

  TOP CHANNEL

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Faleminderit Ice!

  Shume e vlefshme kjo,megjithese une me shume punoj ne kembe se sa ulur!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Faleminderit Ice!

  Shume e vlefshme kjo,megjithese une me shume punoj ne kembe se sa ulur!
  Ulu ndonjecik se te ben mir

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  cfare the se nuk e kuptova?

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  cfare the se nuk e kuptova?
  hhaa o te merrt emir ty, te thot majdi uli ngapak se dot bej mir

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  sa mir te ishte dhe per nxenesit kshu
  50 minuta mesim pa pushim

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ta gjejme 1 her punen ne zyre, e per pushim shohim e bejme

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  hhaa o te merrt emir ty, te thot majdi uli ngapak se dot bej mir
  E shikon sa bukur me kupton Erina mua

 9. #9
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Kur shkoja ne shkolle kisha nje shoke qe punonte agjent ne shit-blerje apartamentesh, dhe pas 8 ore pune ne zyre kur vinte ne mesim rrinte ne kembe se ndihej i lodhur shume lol

 10. #10
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  E shikon sa bukur me kupton Erina mua
  Epo duhet te jesh me i qarte ne te shprehur,fol shqip me mire,se nuk kam ndermend te beje perkethim shqip shqip,

 11. #11
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Mir e kane keta, por po u ndezen makinerit ec e gjej koh te marresh frym e jo xhiro!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Perse duhet te qeshim 25 minuta ne dite
  Nga olsii nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 10-07-2012, 08:57 PM
 2. Femijet Profesional gjate punes tyre!
  Nga ReniX nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 29-12-2010, 04:01 PM
 3. Tumblr rikthehet pas 24 orėve “pushim”
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-12-2010, 10:32 PM
 4. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-04-2010, 07:10 PM
 5. Pasditja pėr pushim
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-11-2009, 12:17 PM