Stuhia diellore drejt Tokės !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Bota Stuhia diellore drejt Tokės !!

  Receta Gatimi

  Njė stuhi e fuqishme diellore pritet tė godasė planetin Tokė gjatė sė enjtes dhe ekspertėt parashikojnė se ajo mund tė shkaktojė avari nė sistemin elektrik, atė tė telekomunikacioneve dhe nė kursin e avionėve.

  Stuhia cilėsohet si mė e madhja pėrgjatė 5 viteve tė fundit qė godet Tokėn. Njė lumė grimcash do tė vėrsulen drejt planetit tonė. Stuhia mund tė shkaktojė keqfunksionim nė telekomunikacionin satelitor. Grimcat do tė do tė hyjnė nė atmosferėn e planetit tonė me shpejtėsinė marramendėse prej 6 milion e 4 mijė kilometra nė orė.

  Sipas shkencėtarėve stuhia ėshtė pasojė e dy shpėrthimeve tė fuqishme nė sipėrfaqen e Diellit qė ndodhen nė fillim tė kėsaj jave.

  Por pėrvec avarive qė mund tė shkaktojnė nė elektro-komunikim, stuhia do tė krijojė edhe tė ashtuquajturat “agime polare”, pamjet mahnitėse qė fatkeqėsisht kanė mundėsinė t’i shohin vetėm banorėt e zonave pranė poleve.


 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Kjo do beje namin

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  mos u friksoni...se maksimumi qe mund te ndodhi , esht te vdesim...asgje me shum ;p

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  mos u friksoni...se maksimumi qe mund te ndodhi , esht te vdesim...asgje me shum ;p
  gajret po t`jep ti

  shnosh na...

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  gajret po t`jep ti

  shnosh na...
  ahhahah kur te vdekesh ather do te jesh taman shnosh

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Kjo do beje namin
  me ne fund erdhi ,i shume prituri ,apokalips.vende vende edhe mundet ,por ketu ku jemi ne sbesoj ta na kapi stuhia

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aliu Lexo postimin
  me ne fund erdhi ,i shume prituri ,apokalips
  e pra mir e thua, jo sot jo neser na jan zjgat veshet mjaf..kryesorja nuk mbesim parazit.

 8. #8
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Cfar viti jemi ne se harrova un?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Erupsioni i Diellit niset drejt Tokės (video)
  Nga gjendar nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-02-2011, 01:22 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-09-2010, 10:26 AM
 3. Vjen stuhia e dytė e BlackBerry
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-10-2009, 10:34 AM
 4. Celular me energji diellore
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-10-2009, 08:08 PM
 5. EKSPLORUESIT E RINJ TE TOKES
  Nga ingal nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-11-2007, 01:34 AM