Si tė kontrolloni inatin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Si tė kontrolloni inatin

  Receta Gatimi


  Njerėzit qė e kanė tė vėshtirė tė pėrmbajnė veten dhe janė gati t’i ulėrasin dikujt mund tė bėjnė njė ushtrim shumė tė thjeshtė pėr tė shmangur shpėrthimin e inatit.

  Hapni derėn, pėrdorni mouse-n ose pėrzieni kafen me dorėn e majtė dhe vėtėkontrolli juaj do tė pėrmirėsohet. Pėr mėngjarashėt kėto ushtrime duhen bėrė me dorėn e djathtė.

  2 javė me tė tilla ushtrime dhe do tė jeni tė aftė tė tregoheni mė i qetė nė ēdo aspekt tė jetės.

  Dr. Thomas Denson i Universitetit tė New South Wales thekson se praktikimi i vetėkontrollit nuk ka asgjė ndryshe nga ushtrimi nė piano apo tė luajturit golf. Studimi i tij ėshtė publikuar nė revistėn ‘Current Directions in Psychological Science’.

  Burimi:

  TOP CHANNEL

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  ehhhhhhh se di e veshtire te me hyjne ne pune kur jam e acaruar hahahahahahhaha

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  paj kur behem me nerva nga1her, luaj me dicka kot se koti ashtu.... dhe te them te drejten me kalon ajo nervoza/inati... por nga1her ama

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Edhe une si ty.........luaj me floket deri sa e kepus ndonje fije me ngelet ne dore,hahahahahahah

  po kur degjoj ndonje kenge ritmike me iken pak,se di,

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Hapni derėn, pėrdorni mouse-n ose pėrzieni kafen me dorėn e majtė dhe vėtėkontrolli juaj do tė pėrmirėsohet. Pėr mėngjarashėt kėto ushtrime duhen bėrė me dorėn e djathtė.
  ne inat e siper un e perplas deren , jo e hap ;p

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Operacion pėr zmadhimin e gjoksit? Kontrolloni trurin mė mirė
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-05-2012, 02:15 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-01-2010, 03:45 PM
 3. Kontrolloni gomat
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 11:36 PM