Test: Ēfarė personaliteti keni?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1

  Test: Ēfarė personaliteti keni?

  Receta Gatimi

  Testi qė ju lejon tė kuptoni veprimet qė secili prej nesh bėn nė jetėn e pėrditshme

  Pėrshkruan 9 lloje personalitetesh:

  1) idealistin;
  2) bujarin;
  3) organizuesin;
  4) artistin;
  5) ėndėrrimtarin;
  6) i besuari;
  7) optimisti;
  8) shefi;
  9) bashkėpunuesi.


  9 personalitetet lidhen me njėri-tjetrin nga njė rreth qė shpreh bashkimin.

  Pėr tė kuptuar se ēfarė personaliteti ke, duhet t’u pėrgjigjesh pyetjeve tė mėposhtme. Pėr ēdo pyetje mund tė japėsh vetėm njė pėrgjigje. Nė fund, shihni cili ėshtė numri qė ke zgjedhur mė shpesh dhe zbuloni se ēfarė personaliteti keni.


  1) PĖR T’U NDIER NĖ RREGULL ME VETEN TUAJ DUHET:

  Tė ndihmoni tė tjerėt (2)
  Tė jeni sa mė shumė praktik dhe t’i realizoni me sukses objektivat (3)
  Tė njihni dhe tė mėsoni sa mė shumė (5)
  Tė jeni tė bindur dhe ta bėni sa mė mirė punėn tuaj (6)
  Tė realizoni sa mė mirė ēdo objektiv qė keni (1)
  Tė zbaviteni dhe tė bėni sa mė shumė qejf (7)
  Tė jeni i fortė dhe t’i mbroni tė tjerėt (8)
  Tė jeni ndryshe duke u dalluar midis tė tjerėve (4)
  Tė ēlodheni dhe tė lejoni qė jeta tė vazhdojė rrugėn e saj (9)


  2. IMAZHI QĖ KAM PĖR VETEN:

  I ndihmoj gjithmonė tė tjerėt i pari (2)
  Jam njė person i zoti, qė mundohem tė bėj mirė ēdo gjė qė nis (3)
  Dallohem nga tė tjerėt nė ēdo gjė qė bėj (4)
  Jam i qetė dhe i kėnaqur me jetėn time (9)
  Jam shumė i zgjuar dhe i kap shpejt gjėrat (5)
  Jam i fortė dhe kam raporte shumė tė mira me tė tjerėt (8)
  Jam i rregullt dhe i ēoj deri nė fund detyrat qė mė jepen (6)
  Jam i tip i lezetshėm dhe mundohem ta shijoj jetėn (7)
  Mendoj se kam tė drejt nė shumicėn e rasteve (1)  3. NDIHEM I REALIZUAR KUR JAM:

  Vetvetja dhe me humor (4)
  I kujdesshėm dhe pėrzgjedh ēdo gjė me kujdes (1)
  I disiplinuar dhe besnik (6)
  Optimist dhe tepėr i respektueshėm (7)
  I paanshėm, i fortė dhe superior ndaj tė tjerėve (8)
  Harmonik dhe i ekuilibruar (9)
  I drejtpėrdrejt, i vendosur dhe korrekt (5)
  I hapur, bujar dhe i respektueshėm (2)
  Fitimtar, ekspert dhe praktik (3)  4. ĒFARĖ MENDOJ PĖR VETEN TIME KUR TĖ TJERĖT NUK MĖ NJOHIN

  Jam njė person i besuar dhe qėndroj gjithnjė brenda rregullave (6)
  Jam i lumtur por kėrkoj gjithnjė gjėra tė reja, sepse dua tė jem gjithmonė e mė shumė i tillė (7)
  Luftoj ēdo ditė pėr tė pasur hapėsirat e mia (8)
  Lė qė jeta ime tė vazhdojė rrugėn qė ka nisur, edhe pse tė tjerėt do tė dėshironin qė unė tė ndryshoja (9)
  Unė kam gjithnjė tė drejtė dhe gjėrat do shkonin mė mirė nėse tė tjerėt do ndiqnin kėshillat e mia (1)
  Unė shkoj mirė me tė tjerėt, edhe pse nuk marr gjithnjė atė qė unė jap (2)
  Unė jam mė lart se tė tjerėt dhe kjo i bėnė xhelozė (3)
  Unė jam ndryshe nga tė tjerėt dhe nuk arrij tė pėrshtatem me ta (4)
  Unė i njoh gjėrat qė bėj dhe qė na rrethojnė mė mirė se kushdo (5)  5. AJO QĖ MĖ SHUMĖ SHMANG

  Tė tregoj dobėsitė e mia (8)
  Tė grindem me dikė (9)
  Tė inatosem (1)
  Tė kem nevojė pėr ndihmėn e tė tjerėve (2)
  Tė bėjė tė ditur qė kam gabuar (3)
  Njė jetė pa emocione (4)
  Ndjenja e zbrazėtisė sė brendshme (7)
  Tė kem njė sjellje tė gabuar (5)
  Vėshtirėsia e tė jetuarit (6)  6. ĒFARĖ MENDOJ NĖSE MĖ JAPIN NJĖ PUNĖ TĖ RĖNDĖSISHME:

  Nuk fle rehat derisa sa kam mbaruar punėn qė mė ėshtė ngarkuar (1)
  Jam i lumtur qė i ka vajtur mendja tek unė edhe pse mė kėrkohet mė tepėr se sa unė mund tė bėj (3)
  Nuk mund tė zgjidhnin njė mė tė mirė se unė (7)
  Varem se si ndihem (4)
  Pėrse mė kanė zgjedhur pikėrisht mua? Megjithatė pranoj (5)
  Kam frikė se mė kanė zgjedhur mua, ngaqė nuk kishte njeri tjetėr tė gatshėm qė ta bėnte atė punė (6)
  E bėj nėse puna e re mė pėlqen, ose pėrndryshe ia lė dikujt tjetėr (8)
  E bėj mirė, nėse varet vetėm nga unė (2)
  Sapo e ndiej veten gati e bėj (9)  7. SI SILLEM GJATĖ NJĖ ZĖNKE

  Me vėshtirėsi pranoj qė kam faj (3)
  Evitoj qė tė tjerėt tė prishin ekuilibrat e mi (9)
  Mundohem tė fitoj kohė pėr tė kuptuar si do tė reagoj (6)
  Mbrohem, por jo me forcė (4)
  Mundohem ta evitoj zėnkėn (7)
  Nuk i lejoj tė tjerėt tė mė vėnė poshtė (5)
  Lė qė tjetri tė shfryhet (2)
  I mbroj me forcė tė drejtat e mia (8)
  Nuk i lė tė tjerėt qė ta kuptojnė inatin tim (1)  8. I SHPENZOJ FORCAT E MIA PĖR:

  Tė njohur kė mė rrethon (5)
  Tė bashkėpunuar me kė kam pėrreth (6)
  Tė shijuar jetėn (7)
  Tė luftuar pėr drejtėsinė (8)
  Tė jetuar nė harmoni (9)
  Tė kėrkuar perfeksionin (1)
  Tė ndihmuar ata qė mė qėndrojnė pranė (2)
  Tė arritur objektivat e mia (3)
  Tė njohur mė mirė veten (4)  9. KUR JAM ME SHOKĖT ...

  Kėrkoj gjithnjė stimuj tė rinj pėr t’i ndarė me tė tjerėt (7)
  Rri me ata qė mė lejojnė tė bisedojmė (8)
  Jam i hapur dhe shkoj mirė me kėdo (2)
  Mė pėlqejnė raportet e drejtpėrdrejta (1)
  Mė pėlqen tė kem shumė shoqėri dhe nuk di kė tė zgjedh prej tyre (6)
  Gjej gjithnjė diēka pėr t’ua treguar tė tjerėve (3)
  Kam shoqėri me personat qė shkoj mirė (4)
  I dėgjoj me shumė kujdes, por pa dhėnė opinionet e mia (5)
  Ndihem i sigurt dhe sillem normalisht me tė gjithė (9)


  REZULTATET

  Mė shumė se 1: Je idealist dhe kritik me veten dhe me tė tjerėt. Je i sinqertė dhe korrekt. E pyet shpesh veten nėse ke tė drejtė dhe je tip qė inatosesh shpejt. Duhet tė jesh mė i qetė dhe t’i pranosh tė tjerėt ashtu siē janė.

  Mė shumė se 2: Je bujar, kėrkon dashuri dhe aprovimin e tė tjerėve. Je i hapur, nuk i duron personat tepėr tė pavarur dhe je shumė krenar. Duhet tė mėsosh t’i duash tė tjerėt pa interes.

  Mė shumė se 3: Je i organizuar dhe e mbaron njė detyrė tė dhėnė deri nė fund, por i jep shumė rėndėsi asaj qė duket. Je shumė gėnjeshtar. Duhet tė mėsosh tė jesh vetvetja dhe t’u japėsh shanse tė tjerėve tė tė njohin pėr atė qė je.

  Mė shumė 4: Je artist, krijues, romantik dhe melankolik, por ke njė defekt: je ziliqar. Mos ėndėrro, por jeto jetėn qė tė ėshtė dhuruar.

  Mė shumė 5: Je mendimtar. Mbron jetėn tėnde private me ēdo kusht, flet pak dhe mendon shumė. Je shumė tamahqar. Duhet tė mundohesh tė mos jesh shumė i ngutur nė gjėrat qė bėn.

  Mė shumė 6: Je njė bashkėpunėtor i besuar. Me pak fjalė, je besnik, por je frikacak. Mundohu tė mos rrish gjithnjė nė mbrojtje dhe kėrko tė flasėsh gjithnjė hapur me ata qė janė mė lart teje.

  Mė shumė 7: Je optimist, krijues dhe tė pėlqen tė luash. Defekti yt ėshtė qė je pak i besueshėm. Duhet tė jesh mė pak impulsiv.

  Mė shumė 8: Je shefi, ke njė personalitet tė fortė, mbrojtės dhe luftėtar. Tė tjerėt shpesh ju kanė frikė. Defekti juaj ėshtė qė vlerėsoni shumė pamjen e jashtme: tuajėn dhe atė tė tė tjerėve. Duhet tė mėsosh qė, nganjėherė, duhet lėshuar pe.

  Mė shumė 9: Je mediator: njė person i qetė, i sinqertė dhe i dashur me tė tjerėt, por je dhe dembel. Duhet tė mėsosh tė jesh mė aktiv dhe nuk duhet tė ndrydhėsh ndjenjat e tua.

 2. #2
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Test: Ēfarė personaliteti keni?

  Qenka e gjate shume o Altin!

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Test: Ēfarė personaliteti keni?

  skam nerva sot per ta bere!

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Test: Ēfarė personaliteti keni?

  une e bera kete testin por me rane 2 x 2 ; 2 x 3 ; dhe 2 x 7 ; me duhet te kem 3 personalitete ?

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Test: Ēfarė personaliteti keni?

  Mė shumė se 1: Je idealist dhe kritik me veten dhe me tė tjerėt. Je i sinqertė dhe korrekt. E pyet shpesh veten nėse ke tė drejtė dhe je tip qė inatosesh shpejt. Duhet tė jesh mė i qetė dhe t’i pranosh tė tjerėt ashtu siē janė.

  Me doli 1! *

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  pervec nja dy , te tjerat i kisha 8-a ,,,i lezetshem testi , pjeserisht i vertet

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  do e bejme edhe kte

 8. #8
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Mė shumė 4: Je artist, krijues, romantik dhe melankolik, por ke njė defekt: je ziliqar. Mos ėndėrro, por jeto jetėn qė tė ėshtė dhuruar.
  Ja dhe artisti ketu me 5 "4-ra" dhe 2 "2-sha" 1 "5-se" dhe 1 "7-te"

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  un jam 5-4-3-8-7-1-5-5-1 dhe jam 5 pjeserisht e vertet shume i bukur testi komplimente

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ēfare flokesh keni?
  Nga Negativ nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 04-11-2013, 10:14 PM
 2. Cfare xhelozie keni?...
  Nga erinda nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 02-02-2013, 05:26 PM
 3. Cfare PC keni?
  Nga clesiano nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 15-12-2010, 12:22 PM
 4. Cfare personaliteti jeni ne baze te grupit te gjakut
  Nga kuklla nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 15-02-2009, 11:06 PM
 5. TEST: Keni vetekontroll?
  Nga EMAUS nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 17-01-2009, 02:32 PM