Kate Middleton, Dukesha e Kembrixhit u shfaq mė e hijshme se kurrė nė Aldershot ku zhvilloi njė takim me disa ushtarė me rastin e Ditės sė Shėn Patrikut. Me njė fustan tė gjelbėrt elegant dhe njė kapele ngjyrė kafe, Kate u paraqit para ushtaravė tė nderit nė njė paradė tradicionale britanike qė zhvillohet cdo vit nė qytetin e Aldershotit.

Por duket se hijeshinė e Kate nuk “e pėrballoi” dot njėri nga ushtarėt e nderit, qė u shkėput nga rreshtimi e u shemb nė shesh…pa ndjenja. Kolegėt e tij i erdhėn nė ndihmė menjėherė duke e pėrmendur, ndėrkohė qė ceremonia vazhdoi pa supriza tė tjera. . http://www.albeu.com/galeria/images/11735.jpg. .