Kulace te shpejte me molle....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 19 prej 19
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15

  Kulace te shpejte me molle....

  Perbersit:

  - 2 vezė

  - 1 gotė uji kos

  - gjysmė gote vaj pėr gatim

  - 2 gota uji miell

  - sodė

  - katėr mollė

  - 100 gram sheqer  Pėrgatitja:

  Rrahini vezėt me sheqerin dhe kur pėrbėrja tė zbardhet shtojini vajin. Pastaj shtojeni miellin, pastaj jogurtin, kurse nė fund me dorė pėrziejeni sodėn. Brumin hidheni nė tavė pėr ta pjekur kurse pėrsipėr vendosini mollėt e bėra nė rende. Lėreni tė piqet 25 minuta nė furrė me 175 gradė celcius. 15 minuta pasi e keni vėnė nė furėė, nxirreni dhe hidhini pėrsipėr sheqer dhe kthejeni pėrsėri nė furrė qė tė piqet. Pas pjekjes lėreni kulaēin tė ftohet dhe mund ta shėrbeni.

  Ju bėftė mirė!

 2. #2
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  12
  erinda qenka nje recete e shpejte dhe e mire...mua me pelqejne shume embelsirat me molle...po mollet ia hedh si pure apo te bera ne feta te holla???

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti Lexo postimin
  erinda qenka nje recete e shpejte dhe e mire...mua me pelqejne shume embelsirat me molle...po mollet ia hedh si pure apo te bera ne feta te holla???
  Faleminderit Nerti!

  molla hidhet si pure,behet me e mire,sepse i ndjen shijen dhe nuk eshte e nevojshme ta ndjesh dhe kur e ha,(d.m.th kur e pertyp)

  eshte me e bute,dhe shija duket sikur eshte me e ndjeshme!

 4. #4
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  12
  shume faleminderit erinde((((hhahaaa keshtu do te therres tani)))))

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti Lexo postimin
  shume faleminderit erinde((((hhahaaa keshtu do te therres tani)))))
  hahahahahhaha ok se dhe mua me pelqen!.......

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Sa duhet ti qesim sod?

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Sa duhet ti qesim sod?
  ylli erdhe ti?.........pak fare,nje maje luge kafeje duhet, se kam harruar per fat te keq ta specifikoj se sa duhet!

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  erdha moj rrushe ..... po ti vetem embelsir me molla han a

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  erdha moj rrushe ..... po ti vetem embelsir me molla han a
  hahahahahhahahhaha,molla nuk me pelqen keshtu,vetem ne embelsira e ha,e adhuroj mund te them,

  pastaj ha molle,qe te jesh si molle,hahahahahhahha

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Prandaj je e mir ti se ke shum vitaminA si molla..ps edhe mollen e pjekur e te mbushur me reqel e kam provu, shum e mir flm shum yllo

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  hahahahahahahhahahahahha me shkrive per zotin,

  edhe ti si yll je shume e mire!

 12. #12
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  vertet na sjell receta te mir ti me moll dhe te leta,,,,mami im i ka qef shum prandaj shum flm..edhe te ajo tema e nerti kam par shum embelsira te mira qe do i provoj.

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  vertet na sjell receta te mir ti me moll dhe te leta,,,,mami im i ka qef shum prandaj shum flm..edhe te ajo tema e nerti kam par shum embelsira te mira qe do i provoj.
  te lutem!

  edhe mami im i ka qejf embelsirat me fruta,ajo me ka mesuar shume ne fakt!

 14. #14
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  un embesira te them te drejten pretoj ti bej!me shum kam qef gjellat dhe ato cdo cdoher ti bej te ndryshem..po nuk them se nuk i bej edhe embelsirat po duhet shum kujdes me to

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  un embesira te them te drejten pretoj ti bej!me shum kam qef gjellat dhe ato cdo cdoher ti bej te ndryshem..po nuk them se nuk i bej edhe embelsirat po duhet shum kujdes me to
  kur vjen momenti per te gatuar,mua me pelqen shume kjo pjese,gatuaj me shume dashuri,embelsirat sidomos!

 16. #16
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  jo un me shum kanqesi bej gjella.ok ti gatuja embelsirt un gjellat keshtu qe kur te kemi dasem ketu do ken ca te han te gjith..

 17. #17
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  jo un me shum kanqesi bej gjella.ok ti gatuja embelsirt un gjellat keshtu qe kur te kemi dasem ketu do ken ca te han te gjith..
  hahahahahahahhaha po moj po,une dhe ti te gatuajme te tjeret te hane eeeeeeee?............nuk lejohet ashtu se ju ngec ne fyt hahahahahahaha

 18. #18
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  do na ndimoj edhe nerti ose ajo si mesuese ta na rri pra..po ska gje se edhe ne ham me rendesi tju pelqej ushqimi te ftuarv e hahaha

 19. #19
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  do na ndimoj edhe nerti ose ajo si mesuese ta na rri pra..po ska gje se edhe ne ham me rendesi tju pelqej ushqimi te ftuarv e hahaha
  Hhahahahahahahahah po pra ate thuaj!............

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Molle te Pjekura!..
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-01-2013, 08:16 PM
 2. Trajtimi me molle.....!
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 21-03-2012, 04:38 PM
 3. Fruta & Embėlsira: Komposto Molle !
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-02-2012, 10:13 AM
 4. Fruta & Embėlsira: Molle te skuqura
  Nga ReniX nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-08-2011, 01:40 PM
 5. Njeriu mė i shpejtė bėhet me shtazėn mė tė shpejtė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-11-2009, 09:10 PM