Videogiuida si te vendosim Password ne rrjetin Wi-Fi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Video Videogiuida si te vendosim Password ne rrjetin Wi-Fi

  Eshte kerkuar disa here shpjegimi se si te siguroni rrjetin tuaj Wireless (pa fije). Menyra me e perdorur per te siguruar rrjetin WI-FI, eshte ajo te vendosim nje fjalekalim gjate lidhjes. Ne kete video tregohet menyra se si ta beni dhe llojet e mbrojtjes. Nje menyre tjeter eshte te limitoni kompjuterat qe lidhen ne router me ane te adreses MAC. Kjo eshte per perdoruesit ekspert dhe nuk po e shtjeloj ne kete teme.

  Duke lene rrjetin tuaj "wireless pa mbrojtje", nje person mund ta perdor per qellime spam, per aktivitete ilegale si dhe rrezikoni te dhenat e kompjuterit tuaj pasi egziston mundesia qe tu futen ne kompjuter. Besoj se keto motive do ju shtyjne ti vini nje fjalekalim routerit wifi.

  Shikoni videon e pregatitur


 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  Faleminderit ..

 3. #3
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  faleminderit Reno....

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e MrAnonim
  Anėtarėsimi
  Jun 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  perse mua sme hapet kjo, web me keto ip ..?

 5. #5
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,441
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MrAnonim Lexo postimin
  perse mua sme hapet kjo, web me keto ip ..?
  Duhet te shkruash IP-te e modemit/routerit tend!

  Na 3go cfare lloji te modemit/routerit ke me saktesi & mund te shikojme...

 6. #6
  i/e rregjistruar Maska e MrAnonim
  Anėtarėsimi
  Jun 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  TP-Link, e kam, po i kam dhen IP po sme hapet sdi pse ?

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  Hap command prompt CMD dhe shkruaj Ipconfig dhe shiko sa eshte Default Gateway 192.168.xx.xx.

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e Kampioni99
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  36
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Post Unė i vendosa te gjitha po po ma lypė Usernam-in dhe Paswordin

  Unė i vendosa te gjitha po po ma lypė Usernam-in dhe Paswordi-n po si ti gjej se cilet janė
  Une e perdori ruterin e IPKO-sė Scientific Atlanta 2434
  Cisco EPC2434

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te vendosim foto ne Albumin Fotografik?
  Nga ReniX nė forum Guida dhe Kushtet e Pėrdorimit
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-02-2011, 01:47 AM
 2. Si te hap kompjuterin pa password ne qofte se ai ka password dhe une nuk e di
  Nga David072010 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-01-2011, 06:13 PM
 3. Si te vendosim nje foto ne forum
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-01-2010, 07:09 PM
 4. Si te vendosim shume imazhe njeheresh
  Nga ReniX nė forum Guida dhe Kushtet e Pėrdorimit
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-06-2008, 12:35 AM
 5. Si te vendosim nje favicon ne nje faqe?
  Nga ReniX nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-03-2008, 08:09 PM

Etiketat pėr kėtė Temė