Veshja tregon shumė pėr pėrsonalitetin e femrės !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Veshja tregon shumė pėr pėrsonalitetin e femrės !!

  Receta Gatimi
  Veshja mund tė tregojė jashtėzakonisht shumė pėr karakterin dhe personalitetin e njė femre.

  Tė paktėn, ky ėshtė vlerėsimi i psikologes klinike Jennifer Baumgartner, e cila publikoi nė SHBA njė libėr qė zbulon anė tė ndryshme tė personalitetit nėpėrmjet garderobės.

  Kėshtu, nė librin e saj ajo argumenton se njė dekolte e dukshme, ėshtė njė shprehje e qartė e dėshirės pėr pushtet dhe tregon se femra qė e mban ndihet e sigurt.

  Nga ana tjetėr, vendosja e bizhuterive tė shtrenja dhe tė shumta nė pjesė tė dukshme tė trupit konsiderohet nga psikologia se shpesh herė ėshtė vetėm njė tentativė pėr tė fshehur probleme financiare apo forma tė depresionit.

  Nė libėr, femrat qė paraqiten nė punė me kėmisha tė mbyllura deri nė kopsėn e fundit apo qė pėrshtasin veshje burrėrore, transmetojnė njė lloj “dobėsie”, ndėrsa shprehin me veprime se “qėnia femėr do tė thotė dobėsi”, ndaj ato nuk duan tė identifikohen me gjininė e tyre.

  Megjithatė, pėrfundimi mė i ēuditshėm i psikologes ishte se veshja me xhinse dhe bluzė tė zakonshme, pėrgjithėsisht fsheh ndienja faji dhe paaftėsi pėr tė marrė pėrsipėr pėrgjegjėsi tė njė moshe mė tė rritur.

  ”Tė gjitha sjelljet tona, duke nisur nga ushqime qė hamė, konceptet qė adoptojmė dhe gjithēka tjetėr, motivohen nga faktorė tė brendshėm”, shprehet Baumgartner.

  Nė librin e saj, ajo flet edhe pėr aspekte tė tjera tė raportit tė njė gruaje me garderobėn, duke interpretuar nevojėn pėr tė realizuar blerje nė mėnyrė tė vazhdueshme apo identifikimin e shpehtė qė ndodh me njė stil tė caktuar veshjeje, transmeton tch

 2. #2
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Jame shum dakurt me kete, edhe te meshkujve madje.

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  te meshkujt jo dhe aq.....se ju pak a shum njesoj visheni


  apo mos vall kjo tregon se jeni te gjith njesoj ..................!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Veshja e vajzave ne Shqiperi...?!?!....
  Nga Alb-Angel nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 03-10-2013, 05:50 PM
 2. Veshja e duhur per ne pune!
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-02-2012, 05:51 PM
 3. Rrobebanjot zbulojnė personalitetin
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-12-2010, 02:21 AM
 4. Veshja e duhur per cdo rast.
  Nga kuklla nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2008, 10:57 AM
 5. Interviste me personalitetin e shquar Ismail Kadare
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-10-2007, 10:19 AM