Lirentsat ne shkolle !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 28
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Pinguin Lirentsat ne shkolle !!

  Receta Gatimi

  Si kan qene antaret e lirenti.com kur kan qene ne shkolle?......Cila ka qen lenda luaj e preferuar ....dhe cila ajo qe skeni dashur ta shikoni me sy
  Keni qen nxenes problematik ? Nxenes shembullor?....na tregoni ......(mos genjeni shum )....

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  eee shkolla... e kujtoj me mall gjithmone (ate pjese qe kam )

  sa i perket lendeve, s'mund te them qe nuk pelqeja ndo1, pasiqe kishim 6 ore mesim dhe un i beja vetem 2 , vetem ne raste te rralla shum mund te isha aty 4 apo 5 ore... 6 ore vetem nese vinte mami

  por si per cudi, pa i kapur librat ne dore kurr.. dhe nuk e mbaj mend qe kam lexuar ndo1 liber ndo1her... isha nxenes me notat 4 (ne Shqiperi i bie 9), dhe gjithmone dmth kam qene ashtu...

  ka qene ver8 koha me e bukur e jetes time aty, dhe te them te drejten Profit te Anglishtes i jam shum mirenjohes, pasiqe ajo Anglishte e tij me ka ndihmuar tejmase

 3. #3
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  As problematik as shembullor.................merja edhe 10 por beja edhe prapesira.
  Lenda qe nuk me pelqente fare ka qene historia..........ne pergjithesi nuk me pelqejn lendet teorike.
  Me pelqejn Gjeografia Kimia dhe informatika.

 4. #4
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  lendet e preferuara Edukimi fizik, muzika, vizatimi dhe eskursionet

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  lendet e preferuara Edukimi fizik, muzika, vizatimi dhe eskursionet
  hahahahahahahhahahahhaha

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Shkolla besoj eshte periudha me e bukur ne jeten e njeriut,gjimnazi sidomos,periudha me e "cmendur' do te thoja,

  Lende te parapelqyera kam patur letersine,shuuuume madje,pastaj te tjerat i lexoja dhe mesoja sepse duhej,jo sepse me terhiqnin,

  me kujtohet qe para 10 vitesh,hahahahahahaha,konkurrenca per te qene i pari ka qene e larte,dhe kete pjese e kam patur shume te theksuar,

  doja gjithmone te isha e para,dhe 10 e kam patur gjithmone timen,e kerkoja ne cfare do lloje menyre,ne rast se merrja 9,beja sherr ne shkolle,

  lexoja shume dhe shume fiksim kam patur menyren flash,ato cfare shpjegonte presori,nuk lija as nje fjale pa shkruajtur,hahahahahhaha

  gjithmone kam qene e etur per kundershtim,me petagoget ne shkollen e larte sidomos,aty ku nje pjese e mire e lendeve ishin mendimet personale,dhe te perketheje nje liber nga te huaj ne menyren me perfekte te mundeshme,ne kete pjese kisha gjithmone "luft te hapur" me petagogun.

  ishte stres me vete,lodhje ekstreme,dhe nje sherr i pa fund........sepse i mbroja idet e mia me dhembe,pa varsisht se jo gjithmone ishin te drejta,

  pas ketyre diskutimeve afat gjata,hahahahahhaha,arrija te merrja gjithmone piket maksimale,

  madje ishte nje petagog, qe gjithmone kerkonte dhe me vendoste mbi tavoline librat me te veshtire per tu perkethyer,

  e urreja sa vete e di,qeshte kur mi jepte,dhe me thonte,te lutem largo 3 pikshin ne perkethim,por qe do ta perkethesh mire per kete jam i bindur,

  hahahahahahhahahaha dhe une 3 pikshin,vazhdoj ta perdor dhe sot,nuk di te me kete penguar,perkundrazi,me ndihmon te shkruaj sic me vjen,

 7. #7
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  hahahahahahahhahahahhaha
  Nuk ka asgje per te qeshur

  Me kujtohet ne vitn te pare ne gjimnaz kishm hartim(apo teme nuk me kujtohet si i thone ) te gjithe cunat e klases moren 4 isha i fundit qe prisja noten, kur papritu degjoj disa fjale "Nje pune me perkushtim te madh, pavarsisht gabimieve drejtshkrimore ka sjell dicka shume reale qe mua me pelqeu shume e kam fjalen per Arjolin (ketu cohem ne kembe nga emocionet ) kur me thote bravo Arjol 4-5 (thash me vete ku i gjeti gjithe keto lavderime ky uffo)

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Nuk ka asgje per te qeshur

  Me kujtohet ne vitn te pare ne gjimnaz kishm hartim(apo teme nuk me kujtohet si i thone ) te gjithe cunat e klases moren 4 isha i fundit qe prisja noten, kur papritu degjoj disa fjale "Nje pune me perkushtim te madh, pavarsisht gabimieve drejtshkrimore ka sjell dicka shume reale qe mua me pelqeu shume e kam fjalen per Arjolin (ketu cohem ne kembe nga emocionet ) kur me thote bravo Arjol 4-5 (thash me vete ku i gjeti gjithe keto lavderime ky uffo)
  hahahahahhahahahaa qesha sepse the me pelqente edukimi fizik o Arjol,e gjera te ketij lloji,

  dhe duket qarte se dhe ty te pelqen letersia,e vlersoj kete sepse jane te rralle meshkujt qe e pelqejne kete lende,

 9. #9
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  + kimia, deri diku fizika dhe shume matematika, mendoj se pelqimi i lendeve ka te bej me Profin, varet se si e trasmeton spjegimin tek nxensit!

 10. #10
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  + kimia, deri diku fizika dhe shume matematika, mendoj se pelqimi i lendeve ka te bej me Profin, varet se si e trasmeton spjegimin tek nxensit!
  po ke shume te drejte!......kishte profesora qe ta benin lenden kaq te bukur dhe terheqese sa nuk do doje gjalle ne bote te shkeputeshe prej saj,

  nje vite me kujtohet,kisha nje profesore leterise,me beri ta urreja lenden qe e doja me shume,dhe te mbeshtes plotesisht mendimin kur thua se ka te beje profesori,eshte shume e sigurt kjo..

  por ndonjehere sa do qe te perpiqet profesori,ai qe eshte gdhe,gdhe mbetet,

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Perse derqin e hape kete tem :S

 12. #12
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Perse derqin e hape kete tem :S
  Kush te detyron shkruash ne ket teme Majdi

  Une kam qene nxenese e mesme , lendet e mia qe kisha qef ,jane historia (dhe pse isha mesatare ) fizika, letersia ( vetem ne hartime ) biologjia , vizatimi
  ps : bera vetem 8 vjeēaren ne Elb .
 13. #13
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  mesaduket forumistat paskan goxha gjera per te na treguar per shkollen dhe po me pelqeka shume kjo tema ^.^

  per sa i perket vetes sime nuk mund te them se jam e shkelqyer (jam ne vite te fundit te gjithmazit meqe ra fjala ) por me pelqente te mesoja pavarsishte faktit sa arrij te kap ... e gjith kjo per faktin se nuk jam gjeni apo e zgjuar sa te tjetret kerkojn te me bejn me pahir gjithsesi matematiken e kam pasur inat dikur ndersa tani them qe nuk fillohen mesimet pa bere ndonje ushtrime matematike lol dhe ne letersi e vetmja gje qe me pelqen jan eset ... lenda me e tmerrshme dhe qe kam pasur shume probleme ka qen fizika ishte vetmja lend qe me dukej vetja ne planet tjeter dhe frengjishtja .. kjo e fundit per shkak te mesuesit ndoshta sepse kur kam qen ne 9vjecare isha mire ne frengjisht dhe e mesoja me qejf por kur vajta ne gjimnaz e humba fare fillin e frengjishtes per fat te keq :/ .... lend te preferuar arjoli tha qe kishte ekskursionet dhe un jam shum dakort edhe per mua ajo eshte lenda e preferuar
  problematike nuk kam qen asnjeher por ne fakt me mburrnin nga qe isha shume e urt kaq

 14. #14
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  11
  mesatarja ne shkolle 8 vjecare: 9.6
  mesatarja me shkolle te mesme 8.5
  lenda e preferuar: matematika
  lenda e urryer: historia, ishte e pamundur qe une ta mesoja, ne provim perher kopjoja...

  skam qene nxenes problematik, po edhe i urte nuk kam qene. kam patur nje avantazh se i kisha bere te gjithe mesuesit shok, dhe kur beja ndonje budallallik, e rregulloja shpejt me mesuesit...

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Me pelqenin/ejn gjithe lendet shkencore perveē kimis!
  Problematik mbase jo por pak i perkedhelur

 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  tani jam maturant ne gjimnazin natyror, me heret kam mesuar shum por tash po mesoj sa me nevojitet
  lenda e preferuara Fizika , teknologjia , Kimia poashtu edhe Historia me pelqen shum
  Ne shkoll "djal i mir " por shpesh ndodh mem than qu dil jasht profesorat

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Nuk ka asgje per te qeshur

  Me kujtohet ne vitn te pare ne gjimnaz kishm hartim(apo teme nuk me kujtohet si i thone ) te gjithe cunat e klases moren 4 isha i fundit qe prisja noten, kur papritu degjoj disa fjale "Nje pune me perkushtim te madh, pavarsisht gabimieve drejtshkrimore ka sjell dicka shume reale qe mua me pelqeu shume e kam fjalen per Arjolin (ketu cohem ne kembe nga emocionet ) kur me thote bravo Arjol 4-5 (thash me vete ku i gjeti gjithe keto lavderime ky uffo)
  hahahahaha....un thash mos kishe marr ndonje 10
  ti paske marr nje 5 te keputur ne mes

 18. #18
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Perse derqin e hape kete tem :S
  po ti pse dreqin komenton ktu eee

 19. #19
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  un te them te drejten , nxenese e 10 absolut absoluutt skam qen ndonjeher
  gjithnje ma ka prish matematika......qe e kam urryer gjithnjee
  dhe sesht e vertet kjo qe tha arjoni
  mendoj se pelqimi i lendeve ka te bej me Profin
  presorat e matem i pak pas gjithnje shum te mir....por smbaj mend te me ket pelqyer ndonjeher matematika

  kam qen me teper tek kto teoriket .....pelqej shum psikologjin......!!...

  nxenese problematike skam qen asnjeher....por cdo vit kam pas nga 2-3 presora qe i kam pas ( dhe me kan pas ) inat
  kurse tani , raportet me petagoget jan me teper shoqerore se sa petagog - student

 20. #20
  "Vlerėsoje veten, 20% Maska e ezel
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Vendndodhja
  world
  Postime
  128
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  un kam qen nje vajz jo problematike ne shkoll ,kam qen nxenese mesatare noten mesatare 7.69 e sa per lendet qe me pelqenin kan qen letersia ,kimia edhe diku edhe biologjia e per matematiken for e kam pas qef por erdhi nje mesuese e na nxiu jeten e pastaj nuk me pelqeu me ,gjithmon 7 e kam pas vetem mos me mi prish notat e tjera se nen 7 nuk kam ra .Kam qen tip gjak nxeht shpesh iu kthesha fjalen mesueses e mesuesve vetem pse e luajshin rolin e interesantes e kjo gje nuk me pelqente si dhe shpesh nuk na vlersojshin drejt e per ket arsye nuk me kan pas for ne qej sidomos ajo e matematikes

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Humor ne Shkolle
  Nga ReniX nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-03-2012, 06:32 PM
 2. Prap ne shkolle
  Nga lettas nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 03-10-2011, 08:51 PM
 3. Shkolle part-time??
  Nga andi_pg nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-08-2010, 03:06 PM
 4. Hajni dėnohet me shkollė
  Nga Enkelejda_24 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-04-2009, 09:43 AM
 5. Shkollė tmerri nė Sarandė
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-11-2007, 06:38 PM