OK... ok... nuk ėshtė fjala pėr njė luftė reale, po pėr njė lojė strategjike nė Internet qė quhet eRepublik!

eRepublik ėshtė njė pasqyrė e botės reale nė tė cilėn ju mund tė bashkėpunoni me qytetarėt e tjerė, tė krijojni pėrmbajtje origjinale, tė merrni njė punė, tė fillojė njė kompani, njė parti politike ose tė bėheni sė bashku me miqt tuaj dhe tė pushtoni njė vend tjetėr, tė gjitha nė vetėm 15-30 minuta lojė gjatė dite.

Rreth 2500 eShqiptar luajnė nė kėtė lojė si pjesė e eShqipėrisė, derisa mė shumė se 200,000 lojtarė luajnė ēdo muaj nė tėrė botėn.

Mbahen zgjedhje ēdo muaj pėr tė pėrzgjedhur kongresmenėt / deputetėt parlamentar, presidentin e vendit dhe kapitenėt e regjimenteve ushtarake. Presidenti vendos ministritė pėrkatėse dhe pėrcakton ambasadorėt e vendit. Ėshtė njė lojė qė parimisht ka pėr qėllim argėtimin, rrjetėzimin dhe krijimin e miqve tė rinj nė tėrė botėn.

eShqipėria gjatė muajit Mars ishte e pushtuar nė tė dy anėt. Nė Tiranė dhe nė Bregdetin shqiptar, ishte e pushtuar nga eSėrbia; derisa zonėn juglindore e kishte pushtuar eMaqedonia.

Gjatė njė beteje dyditore me eMaqedoninė, mė nė fund eShqipėria arriti qė tė zbrapsė okupatorėt nė pjesėn juglindore sė bashku me ndihmėn e Aleancės Ushtarake dhe Ekonomike tė quajtur EDEN, pjesė e sė cilės tanimė ėshtė antare e plotė.

eShqipėrisė i nevojiten lojtarėt e ri pėr t’i zmbrapsur edhe okupatorėt tjerė. Nėse jeni tė interesuar qė tė takoni miq tė ri dhe tė argėtoheni, ju ftojmė tė na bashkėngjiteni nė lojė kėtu:

Kodi:
http://www.erepublik.com/en#Visar Jasiq
Burimi:

Telegrafi