Jeni e trishtuar? Lexoni, t’ju kalojė mėrzia


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Jeni e trishtuar? Lexoni, t’ju kalojė mėrzia

  Receta Gatimi

  Ėshtė si njė terapi tė lexosh faqet e njė libri interesant. Duket si njė kėshillė e ēuditshme, por nė ditėt e sotme shumė terapeutė kėshillojnė pacientėt e tyre tė lexojnė njė libėr pėr tė luftuar ankthin dhe depresionin.Nė vendet evropiane nė shumė reparte spitalesh janė vendosur biblioteka. “Leximi ėshtė njė ndihmė e ēmuar nė rrugėn e shėrimit, sepse forcon psikoterapinė”. konfirmojnė psikiatrit. Dhe nė fakt specialistėt i kėshillojnė pacientit njė libėr dhe mė pas diskutojnė pėr tė gjatė vizitės”.Nė njė libėr shihen mė qartė emocionet, identifikohesh nė vetė personazhet e rrėfyer. Merren distancat me vuajtjen tėnde, dhe shihet vetvetja nė mėnyrė mė objektive. Kjo ndihmon pėr tė gjetur rrugėdaljen dhe pėr t’u kėrkuar rizorse brenda vetes. Dhe pastaj librat janė njė pafundėsi, nuk skadojnė kurrė dhe vendoset vetė se sa kohė do lexosh dhe kur.Kush ka ndonjė ide tė errėt pėr jetėn mund tė ndjehet mė i lehtėsuar me autorėt qė dinė ti pėrballojnė me tė qeshur tragjeditė e jetės sė pėrditshme. Dhe nė faqet e njė libri mund tė gjesh gjithnjė njė histori tė ngjashme me atė qė tė ndodh ty nė jetėn personale. Mund tė tė ketė ndodhur njė ndarje, njė tradhti, probleme me nėnėn, probleme me shefat, me fatin e keq.Sigurisht qė librat nuk ndikojnė njėlloj tek tė gjithė njerėzit. Megjithatė ia vlen tė provoni, ndoshta dhe pėr tė gjetur njė shprehje tė paharrueshme. Ndaj njė libėr duhet ta mbani gjithnjė me vete sepse ėshtė ilaēi i shpirtit dhe mund ta rilexoni sa herė keni nevojė pėr t’u inkurajuar

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Jeni te trishtuar ? Degjoni muzik , kerceni ...dhe do ju kaloj merzia ; )

  motoja ime

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  E di si isha tani Erinaa e acaruar.....

  lexova kete u trasha me shume......se i ke lene aq afer ato germat sa mu veshen syt......ncncnncnc

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Jeni te trishtuar ? Pini duhon, birra e raki sa me shum se ju kalon ne vend LOL

  Edhe muzika ta hek

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e Belaa
  Anėtarėsimi
  Mar 2012
  Vendndodhja
  `BeRat ♥
  Postime
  88
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  Mua personalisht lezimi me lodh kur jam e merzitur dhe si rezultat me merzit me shume

 6. #6
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Pak e veshtire por po e provojm

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Jeni te trishtuar ? Degjoni muzik , kerceni ...dhe do ju kaloj merzia ; )

  motoja ime

  Pikerisht

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Libri qe po lexoni
  Nga kuklla nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 345
  Postimi i Fundit: 19-04-2016, 05:24 PM
 2. Koincidenca apo...? Ja vlen t'i lexoni!!
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-03-2013, 10:54 PM
 3. Lexoni pėrpara se tė Prezantoheni!!!
  Nga Peniel nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-02-2009, 10:50 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2009, 11:48 AM
 5. 3 te verdhe = 1 te kuq, nese nuk besoni lexoni....
  Nga Cuore RossoNero nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2006, 11:21 PM