Fuqia e nje Buzeqeshje..!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Smile Fuqia e nje Buzeqeshje..!

  Receta Gatimi

  Tė buzėqeshėsh nuk ėshtė diēka e thjeshtė ,ėshtė njė art i veēantė dhe jo tė gjithė e posedojnė kėtė talent. Sipas hulumtuesit dhe psikologut H.G Watson buzėqeshja ka njė fuqi tė parezistueshme. Me njė buzėqeshje tė kthjellėt e tė sinqertė sipas tij,ju do tė krijoni njė pėrshtypje tė mirė dhe do tė bėni pėr vete personat qė ju synoni ti pėrvetėsoni. Ajo ėshtė ēelėsi I zemrave dhe I suksesit.

  Watson konstaton se nuk ėshtė e lehtė tė buzėqeshėsh sepse ekzistojnė njė numėr pambarim buzėqeshjesh,prandaj duhet tė kemi kujdes qe buzėqeshja jonė tė mos jetė boshe, sterile, fallco, cinike por tė jetė e e sinqertė, joshėse, inteligjente, denjuese, njė buzėqeshje qė lidh, vėllazėron, zbut, qė tė bėnė pėr vete,qė ngjallė tek tė tjerėt dėshirėn pėr tu afruar dhe transmeton tek ata optimizmin tuaj,madje edhe kur shkojmė nė njė mort (rast vdekjeje ) duhet tė dimė tė buzėqeshim por ėshtė fjala pėr njė buzėqeshje prekėse, dashamirėse, ngushėlluese, tė ėmbėl.

  Njė biznesmen i famshėm thoshte: ,,Unė jam njė dhelpėr plak qė do tė ishte shumė e vėshtirė tė zihesha nė lak por kur pala hynė nė studion time me njė buzėqeshje, maxhepsem sepse mė krijohet pėrshtypja se diēka e gėzueshme dhe optimiste po pėrhapet nė ajėr,, e njė mbret anuloi urdhrin pėr tė pushkatuar njė grup ēifutėsh, sepse njė nga vajzat qė ishin para pushkatimit I buzėqeshi me dhembshuri, ai tha;,,pėr atė buzėqeshje do t’i liroja tė gjithė ēifutėt e Evropės.

  Njė gazetė e njohur amerikane nė njė anketė tė bėrė me 147 mijė femra se cilin tip burri preferoni 1. burrin serioz,tė matur, tė rėnd apo 2. tė hareshėm,alegro me buzėqeshje nė buzė nė ēdo rrethanė tė jetės,93% ishin pėr tipin e dytė. Kujdes pra,mos u bėni prej atyre qė nuk mund t’ia shkulėsh njė buzėqeshje as me pincat e dentistit por edhe kujdes se jo ēdo zbardhje dhėmbėsh ėshtė buzėqeshje.

  -Buzėqeshja asgjė nuk kushton por ka njė domethėnie tė madhe.  -Ajo I pasuron ata qė e pranojnė por nuk I varfėron ata qė e japin  -Ėshtė e shkurtėr si rrufeja por mbetėt nė kujtesė pėrgjithmonė  -Askush nuk ėshtė aq I pasur sa tė mos I nevojitet njė buzėqeshje dhe askush aq I varfėr sa qė buzėqeshja tė mos e pasuronte  -Buzėqeshja ėshtė pushim pėr tė lodhurit, dritė pėr shpirtngushtėt, diell pėr tė mėrziturit dhe terapi pėr tė sėmurėt  -Buzėqeshja fut gėzim brenda pragut tė derės e kėnaqėsi nė marrėdhėniet njerėzore. Ajo ėshtė formula e miqėsisė  -Ėshtė e pamundshme tė blihet,tė lypet,tė huazohet apo tė vidhet sepse buron nga zemra  -Buzėqeshja askujt nuk I nevojitet aq sa pikėrisht atyre tė cilėt asgjė tjetėr nuk mund tė na dhurojnė si shpėrblim.

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  E vertet njerzi se buzqeshin dhe jan optimist me shum ne jet.

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  E vertet njerzi se buzqeshin dhe jan optimist me shum ne jet.
  Dihet kjo yllo,por ndonjehre disa gjera jane te varura nga shpirti,dhe po nuk qeshi shpirti nuk qesh dot buza i thone nje fjale,

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Shum e vertet ; cdo njeri e kemi provu nje gje till, por i pelqEJ shum ca njerz se e fshehin dhembjen dhe e transferojn ne buzqeshjen gje qe nuk jam nga ato un fatkeqsisht,

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Shum e vertet ; cdo njeri e kemi provu nje gje till, por i pelqEJ shum ca njerz se e fshehin dhembjen dhe e transferojn ne buzqeshjen gje qe nuk jam nga ato un fatkeqsisht,
  Po pra,edhe une i adhuroj ata njerez,por edhe une nuk e beje dot,me "tradheton" fytyra i thone nje fjale,po nuk me qeshi zemra nuk me qesh buza,

  megjithse ka momente kur ndihem mire dhe e kaloj merzitjen,dhe harroj cfare isha duke menduar,dhe qesh aq sa nuk permbahem dot me pastaj,hahahahahhahahaa

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Dallojn merziaj nga merzija; jan ca merzi se te ndjekin pas kudo dhe te ndalin buzqeshjen , por jan edhe ca kalimtare se thu pse vrava mendjen ama se nuk ja vlejti me mir tja ofroj vetie nje knaqesi buqeshje hahahha

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Ok ne do ti leme pas te gjitha merzitjet dhe te buzeqeshim sa me shume!

  pervecse na shton jeten,na bene edhe me te bukura apo jo?

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Ok ne do ti leme pas te gjitha merzitjet dhe te buzeqeshim sa me shume!

  pervecse na shton jeten,na bene edhe me te bukura apo jo?
  te bukura jooooooooo moj jemi neve te bukura pse kush nuk e besoj thua!!!!!! pro na duhet edhe icik optimist me shum tjemi hahahha(me shaka e thash te paren)

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  te bukura jooooooooo moj jemi neve te bukura pse kush nuk e besoj thua!!!!!! pro na duhet edhe icik optimist me shum tjemi hahahha(me shaka e thash te paren)
  Do ta gjejme dhe optimizmin zemer,me thonje nga fundi i dheut do ta nxjerrim,se e meritojme!

  dhe sa per ate qe jemi te bukura se ve ne dyshim une ,sepse nuk egziston ne bote asnje femer e shemtuar!

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  do ta gjejme dhe optimizmin zemer,me thonje nga fundi i dheut do ta nxjerrim,se e meritojme!

  Dhe sa per ate qe jemi te bukura se ve ne dyshim une ,sepse nuk egziston ne bote asnje femer e shemtuar! :d
  e si mos te pajtohm me ket thua ti hahahahhah kissssssss ika un njher se lam nam ketu duke fol per te bukuren:se mos kris xhelozija pastaj haha

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahahahahhahahahahahaha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fuqia e Puthjes...!
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 20-03-2012, 08:25 PM
 2. Ushqimet per nje buzeqeshje me te bukur!
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-03-2012, 03:42 PM
 3. Fuqia e zemrės
  Nga EMAUS nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-03-2012, 05:18 PM
 4. Fuqia e kaliumit nė trup
  Nga gjendar nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-04-2011, 02:54 PM