Google publikon syzet high-tech (Video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Google publikon syzet high-tech (Video)

  Receta Gatimi


  Google ka publikuar disa detaje tė studimit tė saj pėr syzet qė zmadhojnė realitetin qė na rrethon. Motori i kėrkimit publikoi disa materiale tė “Project Glass”, si foto dhe njė video nė rrjetin e tij social Google+.

  Pamjet tregojnė njė projekt tė dizajnuar me njė mikrofonė dhe njė ekran gjysmėtransparent pėr video, qė e zgjedh informacionin pėrmes syrit tė djathtė tė njeriut.

  Hartuesit e produktit deklaruan se kėrkonin njė “feedback” pėr idenė. Ata nuk dhanė ndonjė tė dhėnė se kur objekti i ri mund tė dalė nė shitje, apo se sa do tė kushtojė.

  “Njė grup i yni nisi “Project Glass” pėr tė ndėrtuar kėtė lloj teknologjie, qė ju ndihmon tė eksploroni dhe tė ndani me tė tjerėt botėn tuaj, duke ju ndalur nė njė moment”, thuhet nė deklaratėn e Google X, siē njihet ndryshe laboratori i kompanisė.

  “Ne po e ndajmė kėtė informacion me ju tani, sepse duam tė nisim njė bashkėbisedim dhe tė mėsojmė nga dijenitė tuaja”, thotė mė tej deklarata.

  Foto:


  Burimi:

  TOP CHANNEL
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga vaaldr1n; 05-04-2012 mė 04:13 PM. Arsyeja: Burimi

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shum e papar kjo ....

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Perveēse di gjithēka mbi ne, do te dij dhe ēfare shikojme ne jeten reale!!!

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  jam e bindur qe ti demtojn shum syt
  dhe jam shum e bindur....qe po te dalin ne shitje....do shtohet shuuuuumm numri i popullsis obeze
  kto shpikjet e reja e bejn njerezimin shum pasiv....!!....

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  eeeh... per ti blere keto duhet shitur 2 ose 3 hektare toke te babes

  sa pash ne video, mu duken interesante

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Google prezanton syzet inteligjente (video)
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-02-2013, 01:09 AM
 2. Syzet e diellit, detaje me stil
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-05-2011, 01:01 PM
 3. iPhone 5 me kamerė 8MP dhe video High Definition
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2011, 01:58 PM

Etiketat pėr kėtė Temė