“Face.com”, sht siti m i ri i krijuar, i cili arrin q vetm prmes nj fotoje t publikuar, t gjej moshn tuaj t vrtet. Ai e arrin at prmes instalimit t nj program t posam pr njohjen e elementve t detajuar t fytyrs njerzore.

Ky program studion parametra t ndryshm duke analizuar do pllmb t fytyrs tuaj dhe ju jep saktsisht moshn tuaj q keni n at foto.

Ndrkaq, ai ka edhe nj software, i cili automatikisht ruan t dhnat dhe krahason tiparet me ato t regjistruara n arkivat e tij.

Pastaj e plotson vendimin e tij, duke prcaktuar nj mosh hipotetike t subjektit, duke deklaruar edhe nj mosh minimale dhe maksimale t mundshme.

Pas ksaj, shqyrton buzt, hapjen ose mbylljen e gojs etj.

Madje ky sistem merr n analiz edhe buzqeshjen e nj personi.

Q t gjitha kto, elemente q e ndihmojn mesa duket, pr t dhn moshn tuaj t sakt.