Kine: I riu shiti veshken e tij per nje iPhone


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20

  I Habitur Kine: I riu shiti veshken e tij per nje iPhone

  Per ta blere nje iPad apo iPhone, nje i ri ne Kine ka shitur njeren nga veshkat e tij. 5 Persona, prej tyre nje Kirurg u akuzuan per transplantim ilegal te organeve trupore, raportoi Agjencia e Lajmeve, Xinhua. Sipas akuzes, pese te pandehurit kishin organizuar heqjen e veshkes se 17 vjecarit!


  Sipas Xinhua njeri prej te pandehurve, He Wei, kishte thene qe ai ishte i futur thelle ne borxhet e lojrave. Wei thuhet se i ka kerkuar njerit nga tepandehurve qe te kerkoje ne Internet neper Online-Chatroom (dhoma ēatimi online) per ndonje vullnetare qe deshiron te shes ndonje organ te vetin, dhe keshtu ata kane rene ne kontakt me nxenesin 17 vjecar. Nje tjeter nga tepandehurit kishte marre me qira nje Salle Operacioni ne Prill te vitit te kaluar.

  Nxenesi i mori rreth 2.600 euro

  Wei thuhet ti kete marre gjithsej 220.000 Yuan (26.700 Euro) per veshken. 22.000 Yuan (2.600 Euro) prej tyre i mori nxenesi 17 vjecar dhe parate e tjera i ka ndare Wei me bashkepunetoret e tij, njeri Kirurg dhe tjetri Punetor ne Spital, raporton Agjencia e Lajmeve Xinhua. Marreveshjen e kishte raportuar nena e 17 vjecarit tek nje gazete ditore "Southern Daily", kur kjo e fundit ju kishte treguar atyre se si djali i saj don ta bleje nje iPhone. Gazeta kishte raportuar edhe me heret lajme te tilla, qe shum kineze donin te shisnin veshkat e tyre per te blere nje iPhone, apo per te paguar borxhet e larta sidhe per ti ndihmuar shoqes ta abortoje femijen e saj. Ne kine presin rreth 1,5 Milion njerez per nje transplant organi, por gjithsesi vetem rreth 10.000 te tilla behen ne vit.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  ice , esht postuar njeher ky lajmi http://www.lirenti.com/threads/13788...nj%C3%AB-iPad2

 3. #3
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  Faleminderit labe, por dallimi eshte qe per "cudi" ky i imi nuk qenka "cop-past"

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  ice , pse e zgjat akoma ?

 5. #5
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ice , pse e zgjat akoma ?
  nuk e zgjat, por kur mundohesh ta hedesh tjetrin posht, shiko ku je vet 1 her ? (jo ti !! )

  sidoqofte moderatoret mund ta mbyllin temen dhe ta cojne ne shport.

 6. #6
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Po ju semurt edhe tjetra ketij? taksirati i prinderve pastaj ti japin ndonje veshke.

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Po ju semurt edhe tjetra ketij? taksirati i prinderve pastaj ti japin ndonje veshke.
  do shesi iphonin te blej veshken

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  pse nuk dha zemren ky,te bente nje udhetim ne planetin tjeter?

  pika ketyre pa,keta vuajne per mend!,........ncncncnc

 9. #9
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Deshira eshte e madhe sa qe...... veshkaaa? omg o.O

 10. #10
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23
  Nuk jan mir keta njerez

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shitje Rekord per Porsche ne Kine
  Nga vaaldr1n nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-02-2012, 06:39 PM
 2. Kine, nje tjeter cudi....
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 17-08-2011, 10:18 AM
 3. Shiti veshkėn pėr ta blerė njė iPad2
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 03-06-2011, 06:38 PM
 4. iPhone 4 i bardhė para iPhone 5?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-01-2011, 03:14 PM
 5. Restoranti me i mire ne Kine!
  Nga daku323 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-12-2007, 01:15 PM

Etiketat pėr kėtė Temė