Dashuria ka forcen ti bashkoje njerzerit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Dashuria ka forcen ti bashkoje njerzerit

  Receta Gatimi

  Njė mashkull qė dashuron shumė femra do tė thotė se ai i njeh mirė femrat.
  Kurse njė mashkull qė dashuron vetėm njė femer, do tė thotė se ai e njeh mirė dashurinė.
  C`eshte dashuria?
  Dashuria eshte e durueshme dhe e sjellshme, ajo nuk eshte xheloze as menjemadhe, as krenare, as egzoiste, as zemerake.
  Dashuria nuk llogarit gabimet; nuk knaqet nga e keqja, por knaqet nga e verteta. Dashuria nuk heq dore kurrė; besimi, shpresa. durim jane te pashtershme.
  Dashuria ka forcen ti bashkoje njerzerit pa i mohuar tjetrit dinjitetin e tij, unin e tij. Dashuria eshte nje ndjenje e fuqishme, e thelle qe te lidh ngushte me dike qe te ben ta duash me gjith zemer e gjithe shpirte duke mos kursyer asgje; miqesi e thelle, sinqerte, cliret, paster, deliret, vertet e zjarrte, flakte, e vrullshme, e fshehur, e pare, e pafate, tragjike, e pa pare, bizare, coroditur.
  Vetem dashuria mund te na jape energjite e pashtershme, te nevojshme per te zhdukur urine dhe deshperimin.

 2. #2
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Mos eshte njeri kjo dashuria

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Mos eshte njeri kjo dashuria
  jo nuk i takon vetem njerzve eshte univerzale

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  ....Dashuria eshte qorre.....por jo shurdhe....

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Dashuria eshte e durueshme dhe e sjellshme, ajo nuk eshte xheloze as menjemadhe, as krenare, as egzoiste, as zemerake.

  Sa e bukur kjo fjali

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  .....te presesh dike qe s'kthehet...

  ...tek ajo qe ka vdekur te shpresosh....

  ....te degjosh por mos te ndegjojne.......ja cdo te thote ...te dashurosh.....

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Deshiroj ti kem 5 minuta per ty:

  1 Qe te flas;
  2.Qe te perkedhel;
  3.Qe te shikoj;
  4.Qe te perqafoj;
  5.qe te mundem ta kthej oren mbrapa e tja filloj qe nga fillimi! hahahaha

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 18-05-2013, 10:26 AM
 2. Vajza qe ndez zjarrin vetem me forcen e mendimit
  Nga olsii nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-06-2012, 01:24 PM
 3. Dashuria ime...TI..
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 21-02-2012, 02:11 PM
 4. A e njihni forcėn tuaj tė brendshme? (Psikotest)
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-05-2011, 08:47 PM
 5. Kur dashuria na ben keq
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-05-2009, 11:12 PM