Ēmėndet Google - Homepage e Gabuar


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 17 prej 17
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  I Habitur Ēmėndet Google - Homepage e Gabuar

  Receta Gatimi

  “Ēmėndet” Google  Diēka e cuditshme ka ndodhur pėr ata qė i janė drejtuar mbrėmjen e djeshme nga territori i Shqipėrisė motorrit tė kėrkimit “Google.com”.

  Ata qė e provuan patėn tė njėjtin fat: Nė vend tė “Google.com”, faqja drejtohej automatikisht te “Google.rs”.

  “Google.rs”, ėshtė versioni serb i motorrit mė tė vizituar tė kėrkimit “Google”.

  Nuk dihet nėse ky ishte njė vendim i “Google”, gabim elektronik apo sulm pirat.

  Sipas statisikave jo zyrtare “Google.com” ėshtė faqja mė e vizituar nė Shqipėri.

 2. #2
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Dicka e ngjashme me ndodhi edhe mua mbreme ne darke ........
  Doja te istaloja chrome ne nje PC dhe e kisha te pamundur ta zbrisja nga google.com nepermjet IE.
  Mendova se ishte ndonje difekt i IE por paska qene diku tjeter puna......

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  kjo ka ndodhur ne Kosove vitin e kaluar! Dhe jo vetem per pak kohe, por per 1 kohe te gjate ka qendruar ashtu! Me sa u tha, problemi ka qene tek Provideri, IPKO, Kujtesa... qe ata merrnin rrjetin nga Serbia dhe per kete ka ndodhur ajo! Por tani Kosova e merr Rrjetin nga Shqiperia

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Google dhe jo vetem, bashkangjit disa numra IP me nje shtet te caktuar dhe sipas IP-se ajo shfaq faqjen e pare (ose dhe bazuar ne gjuhen e shfletuesit).
  Google.com ne pergjithesi, apo google.it apo google.es etj. Por shpesh here keto IP, mund te jene ta gabuara dhe nuk i perkasin shtetit ne fjale dhe ketu shfaqet gabimi nese vizitoni Google.com dhe nuk keni caktuar preferencen e gjuhes!

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  edhe mua me ndodhi ,por u detyrova te shkarkoj firefox anglisht ,nga shqip qe ishte ,dhe problemet moren fund

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aliu Lexo postimin
  edhe mua me ndodhi ,por u detyrova te shkarkoj firefox anglisht ,nga shqip qe ishte ,dhe problemet moren fund
  Thjesht mund te kishe zgjedhur gjuhet tek Google.com

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nese nuk e dini, opsioni tjeter qe i jep gjuhen nje faqe, google.com facebook.com twitter.com lirenti.com eshte gjuha e shfletuesit!  Gjuha e pare qe vini tek Languages ne shfletues, do te shfaqet si gjuha kryesore e webpage. Nese nuk eshte e disponueshme do te vazhdoj me te dyten e keshtu me radhe

 8. #8
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Problemi qendron,se kur ti futeshe tek google.com,nga shqiperia ajo te shvendoste automatikisht ne google.rs,edhe sikur gjuhen ti ta kishe bere gjermaisht etj,etj,edhe sikur ti te klikoje tek google.it perseri te shvendoste tek google.rs,pra nuk ka lidhje me gjuhen,por kjo gje nuk i ka palqyer shume personave sidomos Hacker-ave shqipatere,problemi qendron se google i din shume mire si funksionojn keto gjera ,pra ishte gabim i google apo dicka tjeter!!!???

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Por nese klikoje tek Google.com in English, kalonte apo rrinte perseri .rs?

  sepse siē tha aliu, eshte nje gabim i gjuhes!

 10. #10
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Jo Reno jo,ku do qe te klikoje dhe cdo gju te vendosje .en,.it etj etj,ajo te transferonte tek .rs. ,personalisht nuk mendoj se eshte gabim i googles.

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Aha e kuptova

  por veshtire te nderhysh ne serverat e Google!

 12. #12
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Jo une them e ka bere google vet,por jo qe ka qene gabim,arsyeja ? nuk di ta them.

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Thjesht mund te kishe zgjedhur gjuhet tek Google.com
  e bera ket pune se mendova mos ishte probemi i softit

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  me cmendi edhe mua google chroma tani me hap home page http://search.babylon.com/?affID=112...000011256992e9 edhe pse te settings kam te ven qe te hapet si home page kete..http://www.google.com/ nuk e di si ta heq kete se me acaron..

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  me cmendi edhe mua google chroma tani me hap home page http://search.babylon.com/?affID=112...000011256992e9 edhe pse te settings kam te ven qe te hapet si home page kete..http://www.google.com/ nuk e di si ta heq kete se me acaron..
  Hyn ne Control Panel pastaj Uninstall programs dhe gjeje ate Babylon Toolbar qe e ke instaluar dhe beji uninstall dhe ne chrome pastaj tek Settings, fute Homepage qe deshiron dhe nuk do dali me ajo e Babylon 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  iceman cudia me e madhe eshte se babylon nuk eshte te control panel si programet e tjera qe ti bej remove.. nuk e gjej ne asnje vedn te ruajtr ate dreq babylon ... as folderin e ti te program and files nuk e gjej..

 17. #17
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Ndoshta ke instaluar ndonje program tjeter dhe ky te ka kerkuar te instalosh Babylon Toolobar, nese nuk e gjen tek cPanel me siguri e ke tek Opcioni i Chrome Settings-->addons--> Babylon dhe qe aty mund ti besh remove

  Kur e heq babylon mund te vesh perseri google si homepage nga settings te chrome, edhe pse me babylon mund ta nderroje pa problem ne google, klm

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dashuri e gabuar
  Nga anonimi123 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-10-2012, 03:58 PM
 2. E futa ne vrymen e gabuar!
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-04-2010, 06:15 PM
 3. “Cmendet” Abramovich, 52 mije dollare per nje dreke
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-11-2009, 12:01 PM
 4. Anglia ēmendet per Canen
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 05-06-2009, 05:15 PM
 5. Europa “cmendet” per brazilianin Dentinho
  Nga EMAUS nė forum Sportet nėpėr botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-10-2008, 12:08 PM