Ja se si prodhohet iPad dhe iPhone


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Ja se si prodhohet iPad dhe iPhone

  Receta Gatimi

  Punetoret e firmes Foxconn ne Kine, punojne intensivisht dhe me shum lodhje ne prodhimin e iPad! Keta paguhen per vetem 11€ ne dite, gjithsej ne firme jane 240.000 Punetore. Ata punojne gjith diten ne fabriken e Apple ne Kine.


  Pajisjet e Apple per Boten moderne tashme jane bere "Trend", por per Punetoret e firmes Foxconn ne Kine e cila i prodhon keto pajisje, ato jane menyra e jetes! Rreth 11 Euro ne dite ata vidosin iPad-et dhe iPhone-t e Apple, kush punon aty me gjate, merr pas ca vitesh nje dyfishim te pages. Nje gazetar i American Public Media Marketplace e ka vizituar fabriken, dhe i ka dokumentuar ne video hapat e prodhimit te iPad dhe iPhone, dhe videon mund ta shikoni me posht.


 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shum pak marin ata ?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Programet me te mira per iPhone dhe iPad
  Nga Lirenti nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 23-05-2013, 01:47 AM
 2. Zhblloko iPhone ose iPad me Absinthe
  Nga Al Capone nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 25-07-2012, 06:20 PM
 3. Si te beni iPhone/iPad upgrade ne iOS 6
  Nga vaaldr1n nė forum Apple Mac OSx
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-06-2012, 03:32 PM
 4. Update per iPhone dhe iPad me permiresim te gabimeve
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-05-2012, 04:15 PM
 5. iPhone dhe iPad nė Android?
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-11-2010, 10:47 PM

Etiketat pėr kėtė Temė