15 Vjecari hackoi PC-t e 259 Firmave!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  I Habitur 15 Vjecari hackoi PC-t e 259 Firmave!

  Receta Gatimi

  Nje nxenes i Niederösterreich (Republike ne Austri - Austria e ulet) i ka hackuar code-t dhe password-et (fjalekalimet) e firmave, dhe i ka futur ato ne internet. Shpesh ai ka lene "pershendetje" misterioze, dhe me keto nxenesi eshte kapur nga policia.


  Per nje 15 vjecar nga Niederösterreich kjo ishte ndoshte vetem nje loje. Sic shkruan gazeta Austriake "Kurier", per Policine e Republikes (NÖ) keto ishin sulme te forta ne firmat Austriake dhe ato Europiane. Ne periudhen nga Janari i ketij viti dhe deri ne Mars, 15 vjecari kishte hackuar CODES dhe Fjalekalime te 259 Firmave, dhe i kishte nxjerru keto ne internet, thuhet ne raportin e gazetes Kurier. Ne gazete thuhet se faqet qe jane sulmuar, kishin te benin me se shumti me lajmet nga Sporti, Erotika dhe sherbime per kerkim. Aty eshte perfshire edhe nje Portal Internacional i Sportit. Code-t dhe fjalekalimet i riu thuhet ti kete marre nga nje forum hack-imi. Ne Policine e Republikes nuk pati ndonje konfirmim per kete. Hackeri i ri kishte lene "pershendetje" neper faqet ku kishte sulmuar, dhe me pseudenimin ACKI3STX duke bere te ditur qe ai ishte aty. Si perfundim ai i beri publike fajlet sekrete te Firmave ne internet. 15 Vjecari u denancua ne Polici.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  I zgjuar djaloshi! Me siguri e sigoroi ndonje vend ne qeverri

 3. #3
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  I zgjuar djaloshi! Me siguri e sigoroi ndonje vend ne qeverri


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shkodėr ekzekutohet 30 vjecari
  Nga Erinaa nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-03-2011, 09:55 PM
 2. Vritet aksidentalisht 13 vjecari
  Nga Erlindi nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2010, 10:10 PM
 3. 15-vjecari perdhunon moshataren
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 03-08-2009, 10:12 PM
 4. Vritet me thike 18-vjecari
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-08-2009, 09:50 PM
 5. 29 vjeēari ka 21 fėmijė dhe 11 gra!
  Nga selami2006 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 06:05 PM

Etiketat pėr kėtė Temė