Ultrabook-et e se ardhmes nga Intel


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Ultrabook-et e se ardhmes nga Intel

  Receta Gatimi

  Intel do te nxjerr ne treg Ultrabook te ri, me performance te mire, me peshe me te lehte dhe ne krahasim me te tjeret, keto do te jene me te lire ne cmim. Keshtu do te shpetohet tregu i Notebook-eve. Tani Intel ne Pekin ka treguar disa Prototipe te ketyre Ultrabook-eve


  I prezantuar ne Kine me emrin "Cover Point" (qe mund ta shihni edhe ne youtube nga minuta 1:09) eshte Prototipi i pare i Serise. Pajisja na kujton Asus Transformer Prime i cili mund te perdoret si notebook dhe tablet, por Intel ka shkuar edhe nje hap me para nga kjo. Te ardhmen e Ultrabook-eve Kompanija e sheh si nje perzierje nga Tablet dhe PC. Ne nje ane ai mund te perdoret sikur laptop, por kush deshiron mund ta mbyll kapaun, dhe ekrani prej 12,5 zoll me ndikim ne prekje do te jete i gatshem per perdorim, dhe pajisja kthehet ne nje Tablet (foto me poshte):  Prototipi do te kete nje Prozessor Ivy-Bridge, dy Porta USB 3.0,- sidhe nje dalje HDMI. Si Sistem Operativ do te jete Windows 8 Consumer Preview. Nese nje pajisje e tille sikur ne fotot me lart, do te vije ne treg dhe ne cilen date, kjo nuk eshte akoma e ditur. Sikunder Gary Richman i Intel tha ne faqen Wired, se kto Ultrabook do te kushtojne rreth 1000 $ (Dollar) (rreth 760 Euro).

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Wow sa fantastik ..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lenovo ThinkPad X1 Carbon Ultrabook
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-08-2012, 03:18 PM
 2. NEC LaVie Z Ultrabook
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-07-2012, 11:10 PM
 3. Acer Aspire S5 Ultrabook ne dyqane kete muaj
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-06-2012, 04:21 PM
 4. Ultrabook-et e prezantuar ne Computex 2012
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-06-2012, 01:46 PM
 5. 20 profesionet e te ardhmes!
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-02-2011, 09:18 PM

Etiketat pėr kėtė Temė