Sa te "zjarrte" jemi sipas shenjes se horoskopit..


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Djallėzore Sa te "zjarrte" jemi sipas shenjes se horoskopit..

  Receta Gatimi

  Dashi
  Te sunduar nga Marsi, te lindurit e kesaj shenje jane te vrusllshem dhe plot pasion. Gjithashtu ne erotike, jane te bollshem, te guximshem, por nganjehere edhe te pamatur. Meshkujt jane shpesh shume burrerore, por kane pake sukses me seksin e kundert. Ndersa femrat jane mjaft te pavarur dhe disi "mashkullore". Ne pergjithesi jane nje shenje qe i perket aventurave te reja dhe pervojave me bollek.  Demi
  Shume konservatore dhe mjaft besnike, ata qe i perkasin kesaj shenje jane shume estetike dhe kane deshira te forta qe tentojne per t'i kontrolluar ne saje te aftesise se madhe te tyre te vete-kontrollit dhe kujdesit. Duken te ngadalshem dhe te durueshem, madje edhe "dembele" ne shtrat e jo shume te guximshem. Grate zakonisht duken mjaft femerore per forcen dhe stabilitetin ne marredheniet qe krijojne.  Binjaket
  Ata qe i perkasin kesaj shenje kane mendje dhe fantazi per te dashur nje person tjeter. Shume te frymezuar nga pasioni, jane shpesh edhe shume te paqendrueshem dhe disi te rreshqitshem dhe te pasigurt. Kjo shenje shpesh e shqetesuar, bie ne dashuri platonike. Pasi ka vendosur, megjithate, se ke do te kete te dashur, behet me e gjalle dhe e shkelqyer, misterioze dhe sensuale.  Gaforrja
  Te lindurit ne kete shenje eshte e thene te jene shume te embel, te ndjeshem dhe romantike, e kjo eshte e vertete. Ata pas pamjes misterioze dhe elegante qe kane shpesh, ne realitet jane shume sensuale dhe pasionante. Kane nje instikt te forte seksual dhe shume te rafinuar. E zgjedhin me shume kujdes te dashuren.  Luani
  Shume i forte dhe i guximshem, mbreti i kafsheve ka nje shije te mire dhe eshte shume i kerkuar ne shtrat. I guximshem e ne te njejten kohe edhe kurajoz. Jashtezakonisht i pasionuar dhe konservator, i lidhur me familjen ne nje moshe te re, ai behet jo vetem besnik, por edhe shume xheloz dhe egoist. Seksualisht gjithmone ne kerkim te stimujve te rinj dhe pervojave te zjarrta, si natyra e tij.  Virgjeresha
  Kjo eshte nje nga shenjat edhe me problematike ne nivel erotic, pasi frenohet shume nga natyra selektive qe ka. Shume kritike dhe sensuale, virgjeresha do shume kohe para se te mendoje te beje seks me dike. Do qe atmosfera te jete e bukur, dialogu gjithashtu dhe kerkon stimulim intelektual ne shtrat.  Peshorja
  Te lindurit ne kete shenje jane te sofistikuar dhe sensuale ne shtrat. Te bute dhe diplomatike, ata vleresojne bukurine dhe klasin, madje edhe ne nivel erotik. Nje perzierje e krijimtarise dhe intelektualitetit, e cila eshte tipike te shenjat e ajrit, e shfaq kete shenje te ndjeshme dhe te dashur, kerkon shume persosmeri edhe ne erotike.  Akrepi
  Shume i pasionuar, shenje e famshme per kete, eshte krejtesisht e paparashikueshme, emocionale, posesive dhe me nje erotike misterioze. Per Akrepin, kjo e fundit eshte thelbesore. Shume e ndjeshme, shume drastike dhe autoritare, e dominuar nga Marsi dhe Plutoni, nje perzierje e kureshtjes dhe besimit, guxim dhe druatjes. Ushtron nje magjepsje te madhe ne lidhje me seksin e kundert.  Shigjetari
  Te lindurit ne kete shenje pelqejne te eksperimentojne seksualisht, dhe ne qofte se jane merzitur, befas ikin sa me shpejt te jete e mundur. Sunduar nga Jupiteri, eshte nje shenje bujare dhe me iniciative, por vetem nese eshte i interesuar dhe i motivuar nga nje kuriozitet i forte intelektual, shpirteror, por shpesh jo tolerante.  Bricjapi
  Me pasion rigoroz dhe ne dukje te vecuar. E fshehin Erosin, por jane gati te bejne gjithcka per te. Bricjapi ne pergjithesi dominohet nga te kundertat. Ai eshte i ngadalshem dhe perfshihet me veshtiresi ne lidhje erotike. Por kur kjo ndodh, atehre kjo shenje eshte e afte per shperthime te medha dhe te papritura pasionante.  Ujori
  Shume origjinale dhe definitivisht te paparashikuar. Te tilla jane shenjat e ajrit zakonisht. Ujori ka nevoje per nxitje intelektuale, situata te paparashikueshme dhe te ndryshme nga e zakonshmja per ta lene veten ne krahet e Erosit. Rebele dhe anti-konformiste, ne qofte se ata ndjehen te shtypur nga partneri, priren t'i ikin. Jane me fantazi moment cdo moment te jetes dhe gjithashtu ne fushen e shijeve erotike.  Peshqit
  Shume i ndjeshem, romantik dhe sensual, si te gjitha shenjat e ujit. Te lindurit e kesaj shenje, jane intuitive dhe shume te pasionuar e te dashur. Sentimentale dhe me shume humor, por te rezervuar kane nje kuriozitet te forte seksuale. Pak flegmatike dhe te hutuar, shpesh jane shume te fshehte dhe te veshtire per tu kuptuar. Ciftet me ta jane shume magnetike dhe elegante ne erotike. Nuk ka gjasa qe te jene vulgare.

  Burimi: Infoalbania

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  interesante

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  interesante
  Yessssssssss

 4. #4
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  po behemi hi fare

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  po behemi hi fare
  ncncncncncnc mos rastesisht je virgjeresha ti ?....

 6. #6
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  ncncncncncnc mos rastesisht je virgjeresha ti ?....
  Yeeeep ,

  Po ti mos rastesisht kush je?

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Yeeeep ,

  Po ti mos rastesisht kush je?
  vertet mo,verte virgjeresha je ?........ja kputa kot e me doli plot ncncncnc

  une Peshqit mo
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga erinda; 21-04-2012 mė 03:12 PM.

 8. #8
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Pse moj, cte keqe ka te jesh virgjeresha?

  Paske lindur ne stinen e shiut ti

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Pse moj, cte keqe ka te jesh virgjeresha?

  Paske lindur ne stinen e shiut ti
  hahahahaha jo se ka ndonje gje,por se di cfare me beri te mendoja se ishe virgjeresha,dhe si per cudi e paskam gjetur,

  pastaj kam degjuar se virgjeresha,eshte shenje e veshtir ncncncnc

  une kam lindur ne pranvere mo,madje ne 7 Mars ,diten e mesuesit,vetem se nuk do doja te isha peshqit,

 10. #10
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  prandaj je bere mesuese ti , ke degju per shiun plakat e marsit?


  Eshte shenje e veshtir the?, jo per mburrje por eshte shenja me fisme

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahhaha Plakat e Marsit apo Prillit?.....se une e di se jane te prillit plakat,perpara pashkeve madje!

  Virgjeresha po mo eshte shenje e fisme,ama ka nja karakter ncncncncnc!

  personalisht nuk jam perputhur kurr me kete shenje,kudo vetem zihesha si qente,qofshin meshkuj apo femra,ncncncnc isha ti haja me dhembe,hahahahahaha..

  po se di,ti je rasti rrall,se deri tani nuk jemi zene,dhe uroj qe te mos zihemi se nuk do ndajme tokat ne fund te fundit,hahahahahaha

 12. #12
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Kot e ke qe te zihesh me mua se fiton direkt

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Kot e ke qe te zihesh me mua se fiton direkt
  hahahahahahahaha pse nuk reagon fare,apo te le te flasesh me vete?....hahahahahaha

 14. #14
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  po boll moj se e berem temen chit-chat

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  ore djale kujt i thua boll ti njehere,ncncncnnc i thuhet boll nje femre ncncncnc do sherr ti?.......

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Puthjet sipas shenjes se Horoskopit
  Nga EMAUS nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 16-10-2012, 11:15 PM
 2. Puthjet sipas shenjes se Horoskopit
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 10:07 PM
 3. Dhjetė veshjet mė tė mira sipas "Vogue"
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-05-2011, 06:25 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM