Luani ne kompjuter nese ju ka kap depresioni


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Luani ne kompjuter nese ju ka kap depresioni

  Receta Gatimi  Tė luash lojėra nė kompjuter mund tė jetė po aq efektive sa trajtimi ndaj depresionit pėr tė rinjtė qė kanė probleme tė tilla.

  Sipas njė studimi tė ri tė publikuar nė faqen e British Medical Journal, nė vend qė tė konsultohen ballė pėr ballė me terapistėt adoleshentėt duhet tė luajnė nė kompjuter.

  Kjo gjė bėn qė sindromat e depresionit dhe ankthit tė ulen me 35%. Kjo lloj terapie e re sigurisht qė ėshtė mė e lirė dhe mė e lehtė pėr adoleshentėt qė kanė probleme.

  187 tė rinj u morėn nė studim nė Zelandėn e Re. Tė rinjtė u ndanė nė dy grupe: grupi i parė u trajtua me psikologė, ndėrsa grupi i dytė duke luajtur video-game. Nė pėrfundim tė vėzhgimit u vu re se personat mė tė shumtė qė u rehabilituan ishin ata qė u trajtuan me lojėra.

  Burimi:

  TOP CHANNEL

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  he mo do e bejm ndonje cs!? , jo per gje po te na iki depresioni

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  lool gati jam un

 4. #4
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  hahha ja sa te ha pak buke qe te marre veten

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Te koft qyshty pra mir koka puna. tek une qenka 0% depresjoni

  o arjol ne cilen server po lozni me shum me thuaj njeher

 6. #6
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  luj tek albania underground server
  edhe tek esk qe eshte me ucp

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Nuk i ndahem Call of Duty- Modern Warfare 3 Online

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  tani e kuptova un pse u punon zbor OLSI lojrave ktu ne forum ........i shkretii :/.....

  un per vete loz kur skam ca te bej

 9. #9
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  tani e kuptova un pse u punon zbor OLSI lojrave ktu ne forum ........i shkretii :/.....

  un per vete loz kur skam ca te bej
  Mos u merzit se pas meje ti vjen,

  Dhe sa per lojrat ketu ne forum ti mi fute ne gjak, mban mend, kisha 2-3 vjet qe nuk luaja me lojra ne kumpjuter.

  dhe sa per temen mendoje se eshte e vertet qe lojrat te heqin depresionin

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Mos u merzit se pas meje ti vjen,

  Dhe sa per lojrat ketu ne forum ti mi fute ne gjak, mban mend, kisha 2-3 vjet qe nuk luaja me lojra ne kumpjuter.

  dhe sa per temen mendoje se eshte e vertet qe lojrat te heqin depresionin

  un vete dhe loz per te te ulur ty hunden.... se ben nja 3-4 rekorde dhe smbahesh fareee......coc te duket vetja ty

 11. #11
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  un vete dhe loz per te te ulur ty hunden.... se ben nja 3-4 rekorde dhe smbahesh fareee......coc te duket vetja ty
  Kete coc te duket vetja ty se kuptova fare

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  hahaahaha .....po se mos te tjerat i kupton ti ....

 13. #13
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  hahaahaha .....po se mos te tjerat i kupton ti ....
  Ke frik ta shpjegosh ti hahah

  ma thuaj cfar do te thote se nuk te bej gje

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  kalo te ndonje tem chit-chati , dhe aty ta numuroj un ne lule te ballit
  jo ktu , se nuk esht vendi

  mos komento vend e pa vend kot......ka rregulla forumi

 15. #15
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ti i thyve e para rregullat sa per dijeni

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. ''Depresioni'
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-06-2012, 05:10 PM
 2. Apple, mbėrrin “Luani i Malit”
  Nga vaaldr1n nė forum Apple Mac OSx
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-06-2012, 07:02 PM
 3. A beni hile kur luani me letra?
  Nga ReniX nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 26-03-2011, 09:17 PM
 4. DEPRESIONI
  Nga monellina nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-11-2008, 12:15 PM

Etiketat pėr kėtė Temė